infa.lt

Arvydas Juozaitis ir Vytautas Radžvilas susitarė EP ir prezidento rinkimų klausimu

Arvydas Juozaitis ir Vytautas Radžvilas susitarė EP ir prezidento rinkimų klausimu

13 kovo
13:42 2019

Arvydas Juozaitis

Šiandien ELTOS patalpose vykusios kandidato į Lietuvos Respublikos prezidentus Arvydo Juozaičio spaudos konferencijos metu, buvo pranešta, jog asociacija „Lietuva yra čia“ naikina savo kandidatų į Europos Parlamentą sąrašą, kas reiškia, jog ji nekandidatuos, palikdama tą erdvę Vytauto Radžvilo sąrašui.

Arvydas Juozaitis spaudos konferencijos metu paaiškino šio sprendimo priežastis.

Pradėjo nuo to, jog priminė, kad analogišką kandidatų į EP sąrašą yra sudariusi Vytauto Radžvilo visuomeninis komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!”.

„Mes manėme, kad , jeigu Europos Parlamento rinkimuose bus registruoti du judėjimai – tai rinkėjai turės iš ko pasirinkti. Bent jau taip mes įsivaizdavome“, – sakė Arvydas Juozaitis.

„Mes pavadinome savo komitetą labai paprastai „Arvydo Juozaičio remiamas sąrašas „Lietuva yra čia“, tęsė kandidatas. Tą sąrašą sudarėme labai rimtai, jame buvo 20 pavardžių, pusė iš jų akademinio pasaulio žmonės. Ir kiek žinau taip pat rimtai savo sąrašą sudarinėjo „Vilniaus Forumas“, kurį užregistravo VRK.

„Kurį laiką še du komitetai lygiagrečiai gyvavo, bendravo, kol galų gale po ilgų diskusijų, vakar po bendro pasitarimo su Vytautu Radžvilu susitarėme, kad mano komitetas – „Arvydo Juozaičio remiamas sąrašas „Lietuva yra čia“, išeina iš rinkimų į Europos Parlamentą trasos, ir mes užleidžiame vietą ir remiame „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!” komitetą“, – pranešė Arvydas Juozaitis.

„Viena iš priežasčių kodėl mes šitą padarėme buvo ta, kad viename ir kitame komitete buvo daug jaunos energijos, ir tie jauni žmonės nelabai suprato kodėl mums reikia eiti atskirai. Mums, vadovams, atrodė jog tai gerai, tai demokratija, tačiau tas platusis rinkėjas sutriko.

Ir dabar, po kovo 11 pagalvojome, kad tautinės vienybės, susitaikymo labui, netgi čia nebuvo ko taikytis, o tiesiog santarvės žengiant toliau kartu labui, reikia palikti rinkėją daug ramesnėje būsenoje“, – šypsojosi Arvydas Juozaitis.

„Tad mes šiandien iš tų 20 žmonių negalvojame kažką siūlyti Tautos forumui, jie patys spręs, galimi kažkokie pakitimai, rinkimų įstatymas sąrašą pakeisti dar leidžia, bet, manau, jog tai nerealu. Tad tie 20 žmonių dabar koncentruosis tik prezidento rinkimams, atskleidė kandidatas į LR prezidentus.

Kadangi mūsų tikslas yra prezidento rinkimai ir pats sambūris atsirado tik dėl prezidento rinkimų, todėl EP rinkimai mums buvo šioks toks papildomas uždavinys. Todėl dabar grįžtame prie pirminės vizijos – prezidento rinkimų.

Ir ką gi, sumoje, mes paremiame Vytautą Radžvilą, jis savo ruožtu turi padaryti pareiškimą spaudai, jog jis remia mane su mano sąrašu prezidento rinkimuose“, atskleidė A. Juozaitis.

Pareiškimas Lietuvai, gal ir plačiau, – to laukia ir kitos Europos, būsimo parlamento jėgos, mes turime ryšių, kaip žinote ir su Vokietija, Austrija, Vengrija, kuriose laukiama, kad iš Lietuvos ateitų vieninga pozicija. Kaip suprantate – Europos Parlamento sudėtis gerokai keisis, – iš 751 vietos, kuriose dabar dominuoja eurofederalistai, Europos Tėvynių Sąjungos arba suverenių Europos valstybių Europos Sąjunga, įgaus naują impulsą.

Šimtai ateisiančių naujų deputatų gerokai įtakos naująjį Europos Parlamento veidą. Todėl mes norime, kad iš Lietuvos būtų aiški pozicija, ir ji susijusi su prezidento rinkimais.

Tai tiek, ačiū jums, užbaigė Arvydas Juozaitis savo pranešimą.

Plačiau vaizdo reportaže:


Žymos

komentarai 5

 1. Martynas    -  2019-03-13, 16:05

  Na dar laukiam ar nepersigalvojo Radžvilas pernakt, bet šiaip ar taip maža šventė

  Atsakyti į šį komentarą
 2. regis    -  2019-03-13, 18:46

  Lietuvoje šiandien šventė. Pirmą kartą per daugelį metų. Juozaitis vertas būti prezidentu. Kompromisai parodo kiek žmogus pasiryžęs siekti tikslo ir jį pasiekti.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. mergina    -  2019-03-13, 18:48

  Valio. Gal tai bus pirmas žingsnis link bendro visiems tikslo. Lietuva jau pavargo nuo nuolatinių rietenų. Valioooo.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Eglė    -  2019-03-13, 18:52

  Skaitau ir netikiu savo akimis :D Ar taip gali būti Lietuvoje? Pasirodo gali, pasirodo ir mes galime susivienyti. Labai džiaugiuosi tuo :) Sėdžiu išsišiepusi kaip beprotė kokia :)

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Hm    -  2019-03-13, 19:28

  …bet kas įvyko iki to… Prieš kovo 11 Juozaitis kreipėsi į visus tautinius judėjimus – nesiskaldykime, sudalyvaukime bendrose eitynėse. Bet kur tau, Vilniaus forumas su pro patria ne „tautinis judėjimas“ jie „aukščiau“, jie eis vieni ir visiems parodys „aukštą lygį“… Ir parodė barankos skylę… O Juozaitis ir vėl aukštumoje, „puolusių į balą“ nespardo, ranką paduoda, padeda atsikelti… Tikiuosi, kad bent jau vyriškai paaiškino – jūs „berniukai ir mergaitės“ sekantį kartą kvailysčių nekrėskite, protingo patarimo paklausykite…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Arvydas Juozaitis ir Vytautas Radžvilas susitarė EP ir prezidento rinkimų klausimu* - nuoroda: https://infa.lt/30169/arvydas-juozaitis-ir-vytautas-radzvilas-susitare-ep-ir-prezidento-rinkimu-klausimu/