infa.lt

Rolandas Paksas. Negeras kvapas iš Daukanto rūmų

Rolandas Paksas. Negeras kvapas iš Daukanto rūmų

vasario 09
15:082019

Rolandas Paksas

Negeras kvapas vėl pasklido iš Daukanto aikštės. Ilgus metus regztų intrigų, kerštingų ambicijų ir puikybės priplėkusių rūmų tvaiko nebegali nuslopinti jokie kvepiantys smilkalai.

Bemaž dešimtmetį ten tvyrantis politinis dvokas ilgainiui yra mirtinai apsvaiginęs arba panardinęs į komą ne vieną politiką ar aukšto rango valstybės pareigūną.

Šį kartą menamo prezidentūros „budelio“ auka tapo teisininkė Irma Gudžiūnaitė – teisingumo viceministrė, kurios kandidatūrą į aplinkos ministrės pareigas Respublikos prezidentei pateikė ministras pirmininkas.

Išsilavinusi mergina, netolimoje praeityje reprezentavusi teisingumą mūsų atstovybėje Europos Sąjungoje, buvo viešai nukirsdinta, pažeminta ir išvaryta formaliai dėl to, kad šalies vadovei susidarė „įvairus“ įspūdis.Nelygstamą prezidentės autoritetą nuolat šlovinantys meisterzingeriai suskubo tai įvardinti kaip prasidėjusios prezidentinės kampanijos ženklą ir pažėrė virtinę priekaištų premjerui, kad Vyriausybės vadovas nesugeba rasti „įvairiapusiškos patirties“ aplinkos ministro (-ės), kuris visapusiškai patenkintų reikliąją šalies vadovę.

Jeigu visuomenė priimtų tokią žiniasklaidos pranašų logiką, tuomet Irmą Gudžiūnaitę reikėtų laikyti pirmąja prezidentinių rinkimų politinės kampanijos auka. Kiek dar panašaus pobūdžio egzekucijų laukia per artimiausius šimtą dienų?

Atviras institucijų apsižodžiavimas akimirksniu virto tikra politine priešprieša, kurios kurstymu taip pat buvo apkaltintas apsisprendęs pretenduoti į prezidentus Saulius Skvernelis.

Drįstu manyti, jog fragmentas su nepaskirta aplinkos ministre yra tik „švelnus pūkelis“, lyginant su tais iššūkiais, kurie laukia ministro pirmininko pačiame politinės kampanijos įkarštyje.

Precedentas su Irma Gudžiūnaite atmintyje atgaivino ištisą plejadą netolimoje praeityje matytų akibrokštų, kilusių iš to paties vienasmeniško valdymo ir nenumaldomo troškimo dominuoti virš viso politinio lauko.

Vaizdo siužetas su moksleivių ekskursija, aplankiusia Respublikos prezidentės rezidenciją ir „pasidalinimas paslaptimi su vaikučiais, kur ministrai ir kiti politikos dėdės bailiai virpina kinkas prieš baltas duris, pro kurias išnyra „kietoji Dalia“, tikriausiai jau nugulė į valstybingumo centro archyvą, kuriame laukia politologų ir istorijos tyrinėtojų dėmesio.

Anglų kalbos egzaminų baimė ir jaudulys, kurį Daukanto rūmuose yra patyrę ne vienas politikos vyras ar moteris, kažkada pretendavę tapti Ministrų kabineto nariais, jau seniai atlėgo ir nugrimzdo kaip nesusipratimas.

Seni politikos vilkai tikriausiai nieku gyvu nenorėtų vėl prisiminti meto, kai ten buvo kurpiami „juodieji viceministrų sąrašai“, laisvai disponuojama konfidencialiais ikiteisminio tyrimo duomenimis, projektuojami politinės korupcijos ir prekybos poveikiu skandalai, tekinamos slaptos pažymos bei kriminalinės žvalgybos surinkti duomenys, vyko susirašinėjimas „tulpių paštu“.

Kokią kainą turėjo sumokėti politinė bendruomenė, partijų žmonės, politikos mėgėjai ir profesionalai, kad išsilaikytų ir nebūtų sumaišyti su purvais, apkaltinti, diskredituoti ir persekiojami.

Kiek visa tai kainavo mūsų valstybės politinei tautai ir trapiai demokratijai?

Kas pasikeitė? Kokias formas tie patys metodai yra įgiję šiandien?

Kuomet šiandien randasi pranašai, kurie perspėja tautą dėl besiartinančios autoritarizmo grėsmės, norėtųsi paklausti: kur buvo jūsų akys ir ausys, ponai, iki šiol? Apsižvalgykite aplinkui!

Lietuvos politika tiesiog dūsta persunkta to sudvisusio tvaiko. Menka tikimybė, jog staiga kažkas išdrįstų atplėšti užkaltus langus, pro kuriuos imtų veržtis šviežias oras.

Lietuvoje itin sudėtinga socialinė bei politinė situacija, kurios nebeįmanoma paslėpti po jokia procedūrinės retorikos širma. Demokratija tapo tuščiavidurė, nes ji iš esmės nebėra paremta jokia tradicija, politine kultūra ir moraliniais principais.

Todėl rinkimai Lietuvoje kaskart tampa tikru farsu, kuriame projektuojami procesai tėra tik kaip valdančiosios klasės dominuojančių galių išlaikymo procedūros.

Ne ką geresnė padėtis ir kitose Europos Sąjungos sostinėse.

[EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON]

Paryžiaus gatves siaubia „geltonųjų liemenių“ protestai, kurie itin baugina ir erzina gražuolį prezidentą. Po šiuo politikos Darijano Grėjaus veido amžinos jaunystės grožiu ir skaistumu slepiasi gilių nuodėmių raukšlės.

Prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) itin irzliai reagavo, laikydamas tai netoleruotina provokacija, kai Italijos ministro pirmininko pavaduotojai Matėjus Salvinis (Matteo Salvini) ir Luidžis Di Majo (Luigi Di Maio) išdrįso susitikti su protestuojančių „geltonųjų liemenių“ atstovais ir atvirai sukritikuoti Prancūzijos prezidento proteguojamą imigracijos politiką.

Paryžiaus iniciatyvą atšaukti Romoje dirbantį ambasadorių būtų galima pavadinti ambicinga reakcija, galinčia dar labiau sustiprinti kylančią beprecedentę krizę tarp Italijos ir Prancūzijos nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.Prastas kvapas pasiekia ir iš Madrido, kur ruošiamasi teisti Katalonijos nepriklausomybės lyderius, kaltinamus separatizmo byloje. Teismo farsas turėtų prasidėti vasario 12-ąją.

Dvylika katalonų tautos atstovų, tarp jų – buvęs Katalonijos vyriausybės vadovo pavaduotojas Oriolas Džunkeresas (Oriol Junqueras), taip pat buvę regiono ministrų kabineto ir parlamento nariai stos prieš teismą dėl tautos valios išraiškos ir laisvės idealų. Apgailėtina…

Dar liūdniau, kai tvaikas susimaišo su kraujo kvapu, kuris gali mus pasiekti iš Venesuelos. Net Europos Parlamentas tapo šios suverenios valstybės vidaus politikos reikalų reguliuotoju, ketvirtadienį nubalsuodamas už Venesuelos prezidento pareigas einančio Chuano Guaido (Juan Guaid) pripažinimą ir paragindamas Europos Sąjungą bei jos valstybes nares pasekti šiuo pavyzdžiu.

Tokiu būdu didinamas tarptautinis spaudimas Venesuelos lyderiui Nikolui Madurui (Nicolas Maduro) ir jo likusiems šalininkams, kurie raginami pasitraukti. Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat paskelbė, kad Lietuva pripažįsta Venesuelos opozicijos lyderį Ch.Guaidą laikinuoju prezidentu.

Venesuela atsidūrė ant pilietinio karo prarajos. Vardan ko turi būti žudoma šioje šalyje? Kodėl iš Vašingtono, Paryžiaus ar Berlyno geriau matosi, kaip turi tvarkytis ir gyventi tautos?

Taika šiandien tampa kliūtimi įtvirtinti tariamas vertybes spalvotųjų revoliucijų pavidalais. Kas paskaičiuos tokių revoliucijų eksporto kainą viso pasaulio mastu? Kiek mes kaip valstybė esame prisidėję prie šio revoliucijų „eksporto“, patys nukentėję ir kiek dar turėsime tame dalyvauti ateityje?

Kaip rašė austrų genijus Stefanas Cveigas (Stefan Zweig) savo europiečio prisiminimuose „Vakarykštis pasaulis“, jog „tas palaimintas ir patiklus tikėjimas protu – kad jis paskutinę akimirką užkirs kelią beprotybei – buvo vienintelė mūsų kaltė. Naujasis Babelio bokštas, didysis Europos dvasinės vienybės paminklas, griūva, jo statytojai išsilakstė.“

Šiandien tikėjimo protu nebepakanka. Politinė šizofrenija plečiasi…

 


Žymos

Atsiliepimų 2

  1. tiek   -  2019-02-09, 15:38

    ką pats manai ,apie jau išnaikintus ir toliau naikinamus Lietuvos miškus – ar geresnis kvapas juos iškirtus? O po šeimų terorizavimo įstatymo ir sočiai penimų to terorizavimo vykdytojų nuolatinis agresyvus urzgimas ,kuriam diriguoja pats broileris – labai malonus reikalas? Trisdešimtmetė tikrai neturi teisės purkštaut,kad nepaskirta ministre – na ,ji tiesiog dar negali suprasti ,kokia atsakomybė už sunaikintus Lietuvos miškus jai buvo ruošiamasi užridenti. O kad ji specialistė „ant visko“ t.y. neeilinių ambicijų karjeristė – tai matė visa Lietuva . Šiuo atveju Prezidentūra tikrai nesmirda.

  2. Viktoras   -  2019-02-10, 00:09

    Pats irgi ne ramunėm kvepia 😀

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Už kurį kandidatą balsuotumėte Lietuvos prezidento rinkimuose?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
  Ar tikrai mes laisvi ir turime savo prigimtines teises?

Ar tikrai mes laisvi ir turime savo prigimtines teises?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas. Valstybių nepriklausomybė – tautų Europos bendrijos pamatas

Rolandas Paksas. Valstybių nepriklausomybė – tautų Europos bendrijos pamatas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ramūnas Karbauskis: Mes dar kartą įrodėme, kad vykdome Seimo rinkimuose duotus pažadus!

Ramūnas Karbauskis: Mes dar kartą įrodėme, kad vykdome Seimo rinkimuose duotus pažadus!

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Kovai prieš smurtą artimoje aplinkoje liberalė kviečia šokiui

Kovai prieš smurtą artimoje aplinkoje liberalė kviečia šokiui

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Valstietis Raimundas Martinėlis pereina į opozicinę TS-LKD frakciją

Valstietis Raimundas Martinėlis pereina į opozicinę TS-LKD frakciją

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  G. Landsbergis ragina frakcijų vadovus susitarti, kad nebūtų susiaurintas pavojaus vaikui apibrėžimas

G. Landsbergis ragina frakcijų vadovus susitarti, kad nebūtų susiaurintas pavojaus vaikui apibrėžimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Naglis Puteikis: „Premjeras ir pagrindiniai du jo ministrai yra patys liberaliausi ministrai per pastarąjį dešimtmetį“

Naglis Puteikis: „Premjeras ir pagrindiniai du jo ministrai yra patys liberaliausi ministrai per pastarąjį dešimtmetį“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Nuo KT nutarimo priėmimo dienos žmonės nebegali remtis nuostata, jog šeimą sudaro skirtingų lyčių asmenys

Nuo KT nutarimo priėmimo dienos žmonės nebegali remtis nuostata, jog šeimą sudaro skirtingų lyčių asmenys

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  O kas, jei..?

O kas, jei..?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo politikų vertinimai vieni kitų atžvilgiu smuko iki „kolūkio lygmens sampratų“ išsireiškimų

Seimo politikų vertinimai vieni kitų atžvilgiu smuko iki „kolūkio lygmens sampratų“ išsireiškimų

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mindaugas Puidokas paskelbė kandidatuosiąs į Lietuvos Respublikos prezidento postą

Mindaugas Puidokas paskelbė kandidatuosiąs į Lietuvos Respublikos prezidento postą

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises

Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Alkoholio vartojimas arba… viskas su saiku yra sveika

Lidžita Kolosauskaitė. Alkoholio vartojimas arba… viskas su saiku yra sveika

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas. Negeras kvapas iš Daukanto rūmų

Rolandas Paksas. Negeras kvapas iš Daukanto rūmų

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Kaip kalbėtis su žmogumi, kuris nori išsiųsti jus į GULAGą

Kaip kalbėtis su žmogumi, kuris nori išsiųsti jus į GULAGą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Prof. Antanas Svirskis. Baltoji knyga. Pasiūlymai Lietuvos Žemės ūkiui

Prof. Antanas Svirskis. Baltoji knyga. Pasiūlymai Lietuvos Žemės ūkiui

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rusijos raganos atlieka užkeikimų ritualą palaikant Putiną (video)

Rusijos raganos atlieka užkeikimų ritualą palaikant Putiną (video)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Liberalas Simonas Gentvilas „valstiečiams“ siūlo iš partijos pavadinimo išbraukti žodį „žalieji“

Liberalas Simonas Gentvilas „valstiečiams“ siūlo iš partijos pavadinimo išbraukti žodį „žalieji“

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Arvydas Juozaitis: „Steikime Tautos iždą“

Arvydas Juozaitis: „Steikime Tautos iždą“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ebolos viruso ir kitos panašios grėsmės Lietuvoje yra niekas, palyginus su antivaxerių judėjimu

Ebolos viruso ir kitos panašios grėsmės Lietuvoje yra niekas, palyginus su antivaxerių judėjimu

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  G. Landsbergis piktinasi S. Skvernelio rinkiminiu šou vyriausybėje. Visuomenė šou Seime stebi jau 2 metus

G. Landsbergis piktinasi S. Skvernelio rinkiminiu šou vyriausybėje. Visuomenė šou Seime stebi jau 2 metus

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Apie smurtą mokymo įstaigose

Apie smurtą mokymo įstaigose

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatorė siūlo uždrausti Rusijos muzikantų gastroles, nes jie palaiko Putino politiką

Seimo konservatorė siūlo uždrausti Rusijos muzikantų gastroles, nes jie palaiko Putino politiką

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Mindaugas Puidokas: „Ar nekyla nauji ,,auksiniai” projektai už kariams ir gynybai skirtus pinigus?“

Mindaugas Puidokas: „Ar nekyla nauji ,,auksiniai” projektai už kariams ir gynybai skirtus pinigus?“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  A. Maldeikienė: VSD galų gale pripažinus tai, ką kalbu jau pusę metų – būtina kalbėti apie Kinijos grėsmę

A. Maldeikienė: VSD galų gale pripažinus tai, ką kalbu jau pusę metų – būtina kalbėti apie Kinijos grėsmę

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Ar gyvename taip kaip giedame – vienybė težydi?

Ar gyvename taip kaip giedame – vienybė težydi?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Manau, kad abiejų referendumų biuletenių neimsiu. NEATVYKAU, reiškia....

Konservatoriai valdžioje yra didžiausia nesąmonė ir pataikavimas savam klanui.....

jaunimėlis durniuoja......

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

... ir dar viena nesąmonė, pataikavimas glušiausiems......

Priklausomybė, kokia ji bebūtų, yra blogas dalykas. Pažįstu kelis visiškus abstinentus,kurie beveik visi buvo girtuokliai,...

Kažkokia nesąmonė - kodėl laisvos Lietuvos laisvi žmonės turi prašyt leidimo keistis tuo, ką patys...

Aš būčiau už tai, kad NUIMTŲ NUO SĄRAŠINIŲ. Tačiau girdėjau būgštavimų, kad nuimti gali proporcingai:...

Debilizmui ribu nera.Koks smurtas pries moteris.Vyrai pradeda patirti kur kas didesni smurta bei diskriminacija....dar niekad...

Svajonių komanda nuotraukoj :D...

papildau - paleis antikonstitucinį seimą ir antikonstituc. teismą, vadinamą konstituciniu teismu....

tai likusieji matyt babajai ir nigeriai....

tai piderai jau nupirko konst.teismą ??? Konstitucinis teismas...man trūksta žodžių, nach.......

Aš nesu medikas, todėl pasitikiu jais ir skiepiju savo vaikus. Man žmonės irgi neaiškina kaip...

  Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

atsiliepimų 7Skaityti visą įrašą
  Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

atsiliepimų 11Skaityti visą įrašą
  Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

atsiliepimų 28Skaityti visą įrašą
  Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

atsiliepimų 20Skaityti visą įrašą
  Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Rolandas Paksas. Negeras kvapas iš Daukanto rūmų* - nuoroda: https://infa.lt/29384/rolandas-paksas-negeras-kvapas-is-daukanto-rumu/