infa.lt

Rolandas Paksas. Negeras kvapas iš Daukanto rūmų

Rolandas Paksas. Negeras kvapas iš Daukanto rūmų

vasario 09
15:082019

Rolandas Paksas

Negeras kvapas vėl pasklido iš Daukanto aikštės. Ilgus metus regztų intrigų, kerštingų ambicijų ir puikybės priplėkusių rūmų tvaiko nebegali nuslopinti jokie kvepiantys smilkalai.

Bemaž dešimtmetį ten tvyrantis politinis dvokas ilgainiui yra mirtinai apsvaiginęs arba panardinęs į komą ne vieną politiką ar aukšto rango valstybės pareigūną.

Šį kartą menamo prezidentūros „budelio“ auka tapo teisininkė Irma Gudžiūnaitė – teisingumo viceministrė, kurios kandidatūrą į aplinkos ministrės pareigas Respublikos prezidentei pateikė ministras pirmininkas.

Išsilavinusi mergina, netolimoje praeityje reprezentavusi teisingumą mūsų atstovybėje Europos Sąjungoje, buvo viešai nukirsdinta, pažeminta ir išvaryta formaliai dėl to, kad šalies vadovei susidarė „įvairus“ įspūdis.

Nelygstamą prezidentės autoritetą nuolat šlovinantys meisterzingeriai suskubo tai įvardinti kaip prasidėjusios prezidentinės kampanijos ženklą ir pažėrė virtinę priekaištų premjerui, kad Vyriausybės vadovas nesugeba rasti „įvairiapusiškos patirties“ aplinkos ministro (-ės), kuris visapusiškai patenkintų reikliąją šalies vadovę.

Jeigu visuomenė priimtų tokią žiniasklaidos pranašų logiką, tuomet Irmą Gudžiūnaitę reikėtų laikyti pirmąja prezidentinių rinkimų politinės kampanijos auka. Kiek dar panašaus pobūdžio egzekucijų laukia per artimiausius šimtą dienų?

Atviras institucijų apsižodžiavimas akimirksniu virto tikra politine priešprieša, kurios kurstymu taip pat buvo apkaltintas apsisprendęs pretenduoti į prezidentus Saulius Skvernelis.

Drįstu manyti, jog fragmentas su nepaskirta aplinkos ministre yra tik „švelnus pūkelis“, lyginant su tais iššūkiais, kurie laukia ministro pirmininko pačiame politinės kampanijos įkarštyje.

Precedentas su Irma Gudžiūnaite atmintyje atgaivino ištisą plejadą netolimoje praeityje matytų akibrokštų, kilusių iš to paties vienasmeniško valdymo ir nenumaldomo troškimo dominuoti virš viso politinio lauko.

Vaizdo siužetas su moksleivių ekskursija, aplankiusia Respublikos prezidentės rezidenciją ir „pasidalinimas paslaptimi su vaikučiais, kur ministrai ir kiti politikos dėdės bailiai virpina kinkas prieš baltas duris, pro kurias išnyra „kietoji Dalia“, tikriausiai jau nugulė į valstybingumo centro archyvą, kuriame laukia politologų ir istorijos tyrinėtojų dėmesio.

Anglų kalbos egzaminų baimė ir jaudulys, kurį Daukanto rūmuose yra patyrę ne vienas politikos vyras ar moteris, kažkada pretendavę tapti Ministrų kabineto nariais, jau seniai atlėgo ir nugrimzdo kaip nesusipratimas.

Seni politikos vilkai tikriausiai nieku gyvu nenorėtų vėl prisiminti meto, kai ten buvo kurpiami „juodieji viceministrų sąrašai“, laisvai disponuojama konfidencialiais ikiteisminio tyrimo duomenimis, projektuojami politinės korupcijos ir prekybos poveikiu skandalai, tekinamos slaptos pažymos bei kriminalinės žvalgybos surinkti duomenys, vyko susirašinėjimas „tulpių paštu“.

Kokią kainą turėjo sumokėti politinė bendruomenė, partijų žmonės, politikos mėgėjai ir profesionalai, kad išsilaikytų ir nebūtų sumaišyti su purvais, apkaltinti, diskredituoti ir persekiojami.

Kiek visa tai kainavo mūsų valstybės politinei tautai ir trapiai demokratijai?

Kas pasikeitė? Kokias formas tie patys metodai yra įgiję šiandien?

Kuomet šiandien randasi pranašai, kurie perspėja tautą dėl besiartinančios autoritarizmo grėsmės, norėtųsi paklausti: kur buvo jūsų akys ir ausys, ponai, iki šiol? Apsižvalgykite aplinkui!

Lietuvos politika tiesiog dūsta persunkta to sudvisusio tvaiko. Menka tikimybė, jog staiga kažkas išdrįstų atplėšti užkaltus langus, pro kuriuos imtų veržtis šviežias oras.

Lietuvoje itin sudėtinga socialinė bei politinė situacija, kurios nebeįmanoma paslėpti po jokia procedūrinės retorikos širma. Demokratija tapo tuščiavidurė, nes ji iš esmės nebėra paremta jokia tradicija, politine kultūra ir moraliniais principais.

Todėl rinkimai Lietuvoje kaskart tampa tikru farsu, kuriame projektuojami procesai tėra tik kaip valdančiosios klasės dominuojančių galių išlaikymo procedūros.

Ne ką geresnė padėtis ir kitose Europos Sąjungos sostinėse.

[EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON]

Paryžiaus gatves siaubia „geltonųjų liemenių“ protestai, kurie itin baugina ir erzina gražuolį prezidentą. Po šiuo politikos Darijano Grėjaus veido amžinos jaunystės grožiu ir skaistumu slepiasi gilių nuodėmių raukšlės.

Prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) itin irzliai reagavo, laikydamas tai netoleruotina provokacija, kai Italijos ministro pirmininko pavaduotojai Matėjus Salvinis (Matteo Salvini) ir Luidžis Di Majo (Luigi Di Maio) išdrįso susitikti su protestuojančių „geltonųjų liemenių“ atstovais ir atvirai sukritikuoti Prancūzijos prezidento proteguojamą imigracijos politiką.

Paryžiaus iniciatyvą atšaukti Romoje dirbantį ambasadorių būtų galima pavadinti ambicinga reakcija, galinčia dar labiau sustiprinti kylančią beprecedentę krizę tarp Italijos ir Prancūzijos nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

Prastas kvapas pasiekia ir iš Madrido, kur ruošiamasi teisti Katalonijos nepriklausomybės lyderius, kaltinamus separatizmo byloje. Teismo farsas turėtų prasidėti vasario 12-ąją.

Dvylika katalonų tautos atstovų, tarp jų – buvęs Katalonijos vyriausybės vadovo pavaduotojas Oriolas Džunkeresas (Oriol Junqueras), taip pat buvę regiono ministrų kabineto ir parlamento nariai stos prieš teismą dėl tautos valios išraiškos ir laisvės idealų. Apgailėtina…

Dar liūdniau, kai tvaikas susimaišo su kraujo kvapu, kuris gali mus pasiekti iš Venesuelos. Net Europos Parlamentas tapo šios suverenios valstybės vidaus politikos reikalų reguliuotoju, ketvirtadienį nubalsuodamas už Venesuelos prezidento pareigas einančio Chuano Guaido (Juan Guaid) pripažinimą ir paragindamas Europos Sąjungą bei jos valstybes nares pasekti šiuo pavyzdžiu.

Tokiu būdu didinamas tarptautinis spaudimas Venesuelos lyderiui Nikolui Madurui (Nicolas Maduro) ir jo likusiems šalininkams, kurie raginami pasitraukti. Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat paskelbė, kad Lietuva pripažįsta Venesuelos opozicijos lyderį Ch.Guaidą laikinuoju prezidentu.

Venesuela atsidūrė ant pilietinio karo prarajos. Vardan ko turi būti žudoma šioje šalyje? Kodėl iš Vašingtono, Paryžiaus ar Berlyno geriau matosi, kaip turi tvarkytis ir gyventi tautos?

Taika šiandien tampa kliūtimi įtvirtinti tariamas vertybes spalvotųjų revoliucijų pavidalais. Kas paskaičiuos tokių revoliucijų eksporto kainą viso pasaulio mastu? Kiek mes kaip valstybė esame prisidėję prie šio revoliucijų „eksporto“, patys nukentėję ir kiek dar turėsime tame dalyvauti ateityje?

Kaip rašė austrų genijus Stefanas Cveigas (Stefan Zweig) savo europiečio prisiminimuose „Vakarykštis pasaulis“, jog „tas palaimintas ir patiklus tikėjimas protu – kad jis paskutinę akimirką užkirs kelią beprotybei – buvo vienintelė mūsų kaltė. Naujasis Babelio bokštas, didysis Europos dvasinės vienybės paminklas, griūva, jo statytojai išsilakstė.“

Šiandien tikėjimo protu nebepakanka. Politinė šizofrenija plečiasi…

 


Žymos

komentarai 2

  1. tiek   -  2019-02-09, 15:38

    ką pats manai ,apie jau išnaikintus ir toliau naikinamus Lietuvos miškus – ar geresnis kvapas juos iškirtus? O po šeimų terorizavimo įstatymo ir sočiai penimų to terorizavimo vykdytojų nuolatinis agresyvus urzgimas ,kuriam diriguoja pats broileris – labai malonus reikalas? Trisdešimtmetė tikrai neturi teisės purkštaut,kad nepaskirta ministre – na ,ji tiesiog dar negali suprasti ,kokia atsakomybė už sunaikintus Lietuvos miškus jai buvo ruošiamasi užridenti. O kad ji specialistė „ant visko“ t.y. neeilinių ambicijų karjeristė – tai matė visa Lietuva . Šiuo atveju Prezidentūra tikrai nesmirda.

    Atsakyti
  2. Viktoras   -  2019-02-10, 00:09

    Pats irgi ne ramunėm kvepia 😀

    Atsakyti

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad Jono Noreikos - Generolo Vėtros atminimo lenta turėjo būti pašalinta?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Atviras Gintaro ir Eglės Kručinskų šeimos laiškas Lietuvos Prezidentui Gitanui Nausėdai

Atviras Gintaro ir Eglės Kručinskų šeimos laiškas Lietuvos Prezidentui Gitanui Nausėdai

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Dovilė Šakalienė. Mylėk savo artimą kaip save patį – o gal akmeniu į jį, akmeniu?

Dovilė Šakalienė. Mylėk savo artimą kaip save patį – o gal akmeniu į jį, akmeniu?

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Dinozauro prisiminimai apie ateitį

Algimantas Rusteika. Dinozauro prisiminimai apie ateitį

komentarai 4Skaityti visą įrašą
Virtualių tinklų pagauti…

Virtualių tinklų pagauti…

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (3)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (3)

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Manoma, kad Fake News užsiiminėja tik Rusija ir dar D.Trumpas. Tačiau Fake News jau senai yra pas mus namie

Manoma, kad Fake News užsiiminėja tik Rusija ir dar D.Trumpas. Tačiau Fake News jau senai yra pas mus namie

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Prezidentas tegali tik prašyti leidimo pas Teisėjų Tarybą, teikiant Seimui (prašymą?) atleisti susikompromitavusius teisėjus

Prezidentas tegali tik prašyti leidimo pas Teisėjų Tarybą, teikiant Seimui (prašymą?) atleisti susikompromitavusius teisėjus

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (2)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (2)

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Visos sisteminės grupuotės, vadinančios save „tradicinėmis partijomis“, kaip velnias kryžiaus bijo savo piliečių

Algimantas Rusteika. Visos sisteminės grupuotės, vadinančios save „tradicinėmis partijomis“, kaip velnias kryžiaus bijo savo piliečių

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į paminklų naikinimo mainus

Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į paminklų naikinimo mainus

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Laisvės niekas dykai nedalina

Algimantas Rusteika. Laisvės niekas dykai nedalina

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Regionai netenka darbo vietų – valstybinio sektoriaus darbuotojų kėlimas į Vilnių sparčiai auga

Regionai netenka darbo vietų – valstybinio sektoriaus darbuotojų kėlimas į Vilnių sparčiai auga

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Vakarų nuosmukis – anaiptol, nėra atsitiktinumas

Vakarų nuosmukis – anaiptol, nėra atsitiktinumas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Dabartinis ministrų kabinetas – tai ne stabilumas, o Brežnevo laikų stagnacija, sielvartauja G. Landsbergis

Dabartinis ministrų kabinetas – tai ne stabilumas, o Brežnevo laikų stagnacija, sielvartauja G. Landsbergis

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Atviras Lino Kukuraičio laiškas dėl atstumtų vaikų ir neįgaliųjų: turime grąžinti dešimtmečių skolą

Atviras Lino Kukuraičio laiškas dėl atstumtų vaikų ir neįgaliųjų: turime grąžinti dešimtmečių skolą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Premjeras pareiškė, jog netoleruos tautinės neapykantos kurstymo, tik neįvardijo, kas ją kursto

Premjeras pareiškė, jog netoleruos tautinės neapykantos kurstymo, tik neįvardijo, kas ją kursto

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
K. Masiulis. Jokių naujų mokesčių, kol šalyje 40 tūkst. lengvatų

K. Masiulis. Jokių naujų mokesčių, kol šalyje 40 tūkst. lengvatų

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Apie pasirinkimo laisvę

Apie pasirinkimo laisvę

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Prezidentas: „Istorinė atmintis neturi būti vieno kurio nors miesto ar savivaldybės klausimas, o nacionaliniu lygiu priimama nutartis“

Prezidentas: „Istorinė atmintis neturi būti vieno kurio nors miesto ar savivaldybės klausimas, o nacionaliniu lygiu priimama nutartis“

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Seimo konservatorė apkaltino R. Karbauskį manant, kad „geriausia moters vieta tarp kumščio ir viryklės“

Seimo konservatorė apkaltino R. Karbauskį manant, kad „geriausia moters vieta tarp kumščio ir viryklės“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Seimo narys Vytautas Bakas: „Kiek dar mes galime toleruoti tokį teisingumą?“

Seimo narys Vytautas Bakas: „Kiek dar mes galime toleruoti tokį teisingumą?“

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Ar K. Škirpos gatvės pavadinimo keitimas – tai gudri manipuliacija informacija ir siekis sukiršinti?

Ar K. Škirpos gatvės pavadinimo keitimas – tai gudri manipuliacija informacija ir siekis sukiršinti?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mindaugas Puidokas: „kaip Seimo narys padarysiu viską, kad būtų laikomasi įstatymų ir Vilniaus meras negalėtų savivaliauti“

Mindaugas Puidokas: „kaip Seimo narys padarysiu viską, kad būtų laikomasi įstatymų ir Vilniaus meras negalėtų savivaliauti“

komentarai 2Skaityti visą įrašą
„Vilniaus mero veiksmus turėtų vertinti teisėsauga“, – sako Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas

„Vilniaus mero veiksmus turėtų vertinti teisėsauga“, – sako Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas

komentarai 2Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Tikiu šia brandžia šeima. Duokit jai galimybę pačiai rūpintis savo nuostabiais vaikais....

Palaikau be be bereikšmių komentarų, nes manau čia jau ir nebėra ką komentuoti... Užauginau 2...

Palaikau šeimą, vienareikšmiškai....

Pritariu komentarui apie juvenalines žiūrkes! Sakaliene, lauk iš seimo! Tiek žmonių, tavęs nekenčia. Užsitarnavai tokią...

Lanzberginių berečių kliedesiai...

Tik juvenalinem Ziurkem apie oruma ir vapaliot....

Vakar apie tai kalbėjau su jaunimu, šiandien skaitau Jūsų straipsnį. Bravo!!!...

Geros naujienos...

Autorius skleidžia daug pesimizmo, sutinku, pagrindo tam tikrai pakanka, bet mums reikėtų ne esamos padėties...

Ne obuolys kaltas, kad rūgštus išaugo. Tėvas išaugino vaisių, kurio pats turbūt gėdijasi, nors pagal...

youtu.be/ujVNKQrYSuk?t=332...

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

kreta kreta kreta kol gaunasi daugkartinis kretėjimas - d e kretas ;D...

Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

komentarai 9Skaityti visą įrašą
Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

komentarai 5Skaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

komentarai 8Skaityti visą įrašą
Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

komentarų 11Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Rolandas Paksas. Negeras kvapas iš Daukanto rūmų* - nuoroda: https://infa.lt/29384/rolandas-paksas-negeras-kvapas-is-daukanto-rumu/