infa.lt

Theresa May patyrė vieną iš labiausiai žeminančių pralaimėjimų Britanijos istorijoje

Theresa May patyrė vieną iš labiausiai žeminančių pralaimėjimų Britanijos istorijoje

16 sausio
11:03 2019

REUTERS

Britanijos parlamento Bendruomenių rūmai triuškinančia balsų dauguma atmetė susitarimo dėl Britanijos pasitraukimo iš ES, žinomo kaip Brexit, pataisą.

Už pasitraukimą balsavo 202 parlamentarai, prieš – 422. Tokį premjerės Theresos May pralaimėjimą ekspertai vadina vienu iš pačių žiauriausių Anglijos politinėje istorijoje.

Derybos dėl Britanijos pasitraukimo iš ES prasidėjo 2017-ųjų vasarą. O dar prieš tai, 2016-aisiais Jungtinėje Karalystėje įvyko referendumas, kurio metu eurointegracijos priešininkai šventė pergalę su minimalia persvara, surinkę 51,9% balsų.

Ekspertai susidariusią padėtį vadina artima aklavietei ir neatmeta pačių įvairiausių tolesnio įvykių vystymosi variantų: nuo kieto Britanijos pasitraukimo iš ES scenarijaus iki narystės Eurozonoje išsaugojimo.

Opozicinės leiboristų partijos lyderis Jeremi Corbyn iškart bo balsavimo rezultatų paaiškėjimo inicijavo nepasitikėjimo vyriausybei votumą, balsavimas dėl kurio įvyks šiandien. Sausio 16.

Theresa May pareiškė, jog iki 21 sausio vyksiančio parlamento posėdžio jos kabinetas pateiks naują pasitraukimo iš susitarimo su ES variantą. Tikėtina, jog naujame variante nebus principinių skirtumų nuo vakarykščio balsavimo metu žlugusio varianto.

Pasak May varianto, Britanija pasitrauks iš Europos Sąjungos kovo 29 dieną, tačiau, tuo pačiu iki 2020 metų gruodžio 31 dienos išliks ES ir Europos vieningos rinkos dalimi. Šiuo periodu Londonas ir Briuselis susitars dėl baigtinių bendradarbiavimo parametrų.

Ginčų tarp ES ir Britanijos atveju šiuo periodu, reguliatoriaus funkcijas – pasak May varianto – suteikiamos specialiai bendrai komisijai (Joint Committee). Į komisijos sudėtį įeis Britanijos ir ES ekspertai.

Pasibaigus pereinamajam laikotarpiui Londonas gaus galimybę sugriežtinti reikalavimus darbo migrantams iš Europos Sąjungos ir didesnę dalį reguliavimo autonomijos nuo ES juridinėje sferoje ir verslo sferoje.

„Jeigu susitarimas pasirodė neįmanomas, tačiau tuo pačiu niekas nenori likti be susitarimo, kam pakaks drąsos galiausiai pasakyti – koks bus finalinis sprendimas?“ – taip pakomentavo balsavimo rezultatus Bendruomenių rūmuose Europos Tarybos vadovas Donaldas Tuskas.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Theresa May patyrė vieną iš labiausiai žeminančių pralaimėjimų Britanijos istorijoje* - nuoroda: https://infa.lt/28606/theresa-may-patyre-viena-is-labiausiai-zeminanciu-pralaimejimu-britanijos-istorijoje/