infa.lt

Lapkričio 25 prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje, vyks mitingas „Už saugią šeimą – stop vaikų atiminėjimui“

Lapkričio 25 prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje, vyks mitingas „Už saugią šeimą – stop vaikų atiminėjimui“

24 lapkričio
11:32 2018

Lapkričio 25 dieną, prie Seimo organizuojamas mitingas, kuriuo siekiama atkreipti valdžios dėmesį į tai, jog visuomenė kategoriškai nesutinka su „Vaikų teisių“ įstatymo nuostatomis, leidžiančiomis iš šeimų atimti vaikus vien remiantis subjektyvia vaikų teisų Tarnybos darbuotojų nuomone, kuri, kaip parodė skandalingas kauniečių Kručinskų šeimos atvejis (deja, ne vienintelis), gali būti ne tik neteisinga, bet ir melaginga.

Visuomenė pasibaisėjusi tais atimtų iš šeimos vaikų skaičiais, kuriuos skelbia vaikų teisių Tarnyba, beje, kaskart vis kitus. Vien per du mėnesius, šios Tarnybos pateiktais infa.lt portalui duomenimis, buvo atimta (arba kaip teigia Tarnyba – „paimta iš jiems nesaugios aplinkos“) 1100 vaikų. Politikai nesugebėjo visuomenei paaiškinti, kokiu būdu įstatymas iš planuoto kaip pagalba šeimai instrumento, virto represijų prieš Lietuvos šeimas įrankiu, kur šeima neturi anei jokios galimybės apsiginti, kai Tarnyba, atėjusi į namus su policija, nusprendžia atimti vaiką,

Visuomenė taip pat nesuprato – kodėl švelnus pliaukštelėjimas per kombinezoną vaikui laikomas smurtu, o tarnybų vykdomas vaiko atėmimas, jam priešinantis, verkiant ir protestuojant – laikomas įstatymo leidžiama Tarnybai ir policijai veika ir nelaikomas prievarta prieš vaiką.

Visi šie išvardinti ir neišvardinti dalykai subūrė Lietuvos šeimas, tėvus ir kitus piliečius į protesto sambūrį, kuris rengia jau trečią iš eilės mitingą, reikalaudamas šio „Vaiko teisių“ įstatymo atšaukimo. (pirmo mitingo vaizdo įrašas, kur buvo girdimi labai įspūdingi pasisakymai: Mitingas už Vaikus ir Šeimą, ir Stop Tarnybų Smurtui! [Video], ir antrojo, vykusio Klaipėdoje: Klaipėdoje įvyko mitingas „Už šeimą“ – dalyvavo virš 1000 žmonių).

Vakar buvo paskelbta apie tai, kad Seimo narių grupė parengė ir užregistravo įstatymo projektą, kuriuo remiantis vaiko teisių apsaugoje būtų taikomi papildomi saugikliai, neleisiantys tarnyboms be objektyvių rimtų priežasčių iš tėvų atimti vaikų.  Tačiau visuomenėje kyla abejonių ir dėl šių pataisų, kadangi taip vadinama „pagalba šeimai“ bus teikiama ne šeimai pačiai prašant, o privalomai atvejo vadybininkų.

Mitinge žada dalyvauti žmonės iš visos Lietuvos.

Mitingas vyks lapkričio 25 dieną, sekmadienį, 13.00 valandą, Nepriklausomybės aikštėje (prie Seimo).

komentarai 4

 1. Ne koreguoti, o ATŠAUKTI banditišką įstatymą    -  2018-11-24, 13:02

  Mielieji, nesileiskime apkvailinami šitų Seime registruotų „saugiklių“. Įstatymas yra banditiškas ir jokie saugikliai čia nepadės.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Ne koreguoti, o ATŠAUKTI banditišką įstatymą    -  2018-11-24, 13:02

  Mielieji, nesileiskime apkvailinami šitų Seime registruotų „saugiklių“. Įstatymas yra banditiškas ir jokie saugikliai čia nepadės.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. ŠAKALĖS DARBAI :)    -  2018-11-25, 18:57

  Patinka · 1 m.
  Dovilė Šakalienė
  Dovilė Šakalienė Spaudos konferenciją jau surengiau. 11 nevyriausybinių organizacijų, ginančių vaikus, vadovai ir nuomonės lyderiai išsakė savo poziciją. Pateikiau įstatymo pataisas. Įkalbinėjau Seimo narius palaikyti. Du sykius mėginom įtraukti į svarstymo darbotvarkę komitete.ūsų akyse susitarė ir atmetė. Su kolega Mykolas Majauskas po visų šitų žingsnių negalim nejausti beviltiškumo – jei nejaustume, tada ir būtume sustabarėję.
  3
  Tvarkyti
  Patinka · 1 m.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. kas laukia negailestingai naikinamos mūsų tautos?    -  2018-11-25, 22:25

  gražių paveiksliukų galerija:

  liaudiesmenas.livejournal.com

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Lapkričio 25 prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje, vyks mitingas "Už saugią šeimą - stop vaikų atiminėjimui"* - nuoroda: https://infa.lt/27122/lapkricio-25-prie-seimo-nepriklausomybes-aiksteje-vyks-mitingas-uz-saugia-seima-stop-vaiku-atiminejimui/