infa.lt

Kaip numesti riebalų maišą visam laikui

Kaip numesti riebalų maišą visam laikui

spalio 28
20:212018

storuliai - paveikslėlis

Kaip mesti svorį. Vyras jau vos užneša save į  antrą namo aukštą, kojos dar lyg ir tvirtokos, bet ir jos jau nesugeba pakelti tokio lašinių ir visokio kitokio į kūną  sukrauto „gėrio“ naštos. Kraujagyslės išpampę ir ant sprando, ir ant kojų, pulsas kaip pas peliuką Mikį, kuriam katinas sugriebė uodegą. Kraujospūdis toks, kad galva rodos plyš pusiau … Tas ir toks žmogus ruošiasi maitintis. Ir ką jūs manote jis valgys? Atspėjote – daržovytes, mažumą košytės „ant vandens“ virtos, kokį obuoliuką, kokią razinutę. O alkis už pusvalandžio po tokių pietų – nors  vienuolį su rūbais  be jokio pasišlykštėjimo, desertui…

Moteris žvelgia į veidrodį ir vaizdas priverčia rankas matuojančiai sugriebti sau už šonų, po to dar už blauzdų.   Pradžioje pyktis ant savęs ir savo netikusios dvasios sudėtinės dalies – valios, po to pyktis ant genų rekombinacijos, ir galų gale – ant paties aukščiausiojo, kam jis ją tokią riebią sutvėrė … Graužatis ir nusivylimas nuveja prie amžinojo neišsenkančio ir labai civilizuoto  mitybos šaltinio šaldytuvo-ramintuvo. Su nerimo židiniais  sąžinės srityje atveriamos paguodos durys ir akys ima rinktis pagal vidinio balso sukalbėtą maldelę: „ Ką nors lengvesnio, liesesnio …“

Ir taip kasdien. Savaites. Mėnesius. Metus. Dešimtmečius. Kol Maximoje gautų „papigiai“ svarstyklių galimybės yra išsemiamos ir tenkintis belieka pereiti tik prie spėjimo su virgulėmis metodo su stabiliai kankinančiu   pavadinimu : „ Tai kiek gi aš sveriu?“

Čia buvo uvertiūra. Nelinksma tokia kai kam, bet už tai beveik realistinė. Tam, kad joje atrastumėte ir dalelę savęs, bandantys nesėkmingai suliesėti, pagražėti ir pirmiausiai iš savo mitybos raciono išmetę …riebalus, o su jais ir paskutines viltis. O viltis yra. Ir ji net beveik tame pačiame šaldytuve voliojasi, riebi  ir slidoka tokia, ypač pašilus …

Toliau seks moksliškai polifoniška simfonija su nemažu atliekančiųjų instrumentų kiekiu, į kurių skambesį teisingai ir atkakliai  įsiklausius, galima išgirsti uvertiūroje nuskambėjusios temos išrišimą, veikiantį kur kas geriau, negu gautasis priklaupus prie sakyklos vietinėje parapijoje.

Diriguojame toliau. Sekite partitūrą įdėmiai…

Žmogus, kaip rūšis, nuolat, kaip ir kiti gyvūnai aplink, vystosi ir tą savo vystymąsi jis pats palydi sau suteikdamas kokį nors pavadinimą. Būtinai lotynišką, kad išlaikytų tradiciją ir, kad moksliškiau  skambėtų – Homo Sapiens. Atsistojo stačias – tekšt sau pavadinimą Homo Erectus, pradėjo mąstyti – Homo Sapiens. Pradėjo augti pilvas – Homo Pilvūzus… Kadaise nuo kitų gyvūnų tolyn nusiyrėme  irkluodami savo mąstymu, daug ko išmokome, o labiausiai išmokome apgauti. Apgauti laikinai likimą, pažindami dėsningumus ir nuspėdami ateitį, ir taip pratęsdami savo dvasios  buvimą žemėje žmogaus kailyje. Ne visada  pavyksta nuspėti, nelabai  toli į priekį, bet visgi pavyksta.

Universalusis visų gyvybės rūšių populiacijų reguliatorius yra dievo šaukštas, iš kurio kiekviena gyvybės rūšis srebia tai, kas jai skirta. Vieni iš jo rupšnoja žolę, kiti gaudo mašalus, treti – ieško galimybės kaip išplėšti riebesnį mėsos gabalą kam nors iš pasturgalio. Žmogus ir čia yra universalus – jis maitinasi viskuo. Negana to, civilizuotas žmogus dabar pradėjo dairytis ir už dievo šaukšto ribų – ima dėti sau į burną ir tai, kas  maistu tegali būti tik kokioms nors ypatingesnėms bakterijoms. Tik, deja, ne visada toks žmogaus elgesys naudingas jo kūnui. Patikimiau, kai  į   sudėtingo mechanizmo kuro baką pilami degalai tie, kuriuos numatė jo konstruktorius. Taip elgiantis, mechanizmas kur kas ilgiau tarnauja ir problemų mažiau.

Kai kurie civilizuotos visuomenės atstovai savo laiku patyrinėjo kaip maitinasi tie, kurie gyvena senuoju gyvenimo būdu – gentimis ir ne  civilizacijoje, ir kas atsitinka su jų sveikata, kai jie pradeda gyventi ir maitintis taip kaip mes. Tyrimų rezultatai buvo ne mūsų gyvenimo būdo naudai. Ėmus maitintis ir gyventi taip, kaip mes, jau sekančioje  palikuonių kartoje pradeda ryškėti pokyčiai organizme. Ir dažniausiai ne į gerąją pusę.

Primityviai gyvenančių tautų maiste yra daug mažiau lengvai ir greitai  įsisavinamų angliavandenių, nei mūsų maiste. Paprasčiau tariant, jie nevalgo cukraus.

Kuo gi blogi cukrūs? O gi tuo, kad išderina mūsų organizmo medžiagų apykaitą, ko pasekoje žmogus ima virsti begemotu – pažiūrėkite kaip diena iš dienos civilizuota žmonija vis labiau tunka.

Lietuva ne išimtis. Begemotėjimo procesas aktyviai vyksta ir pas mus. Pažvelkite į mūsų vaikus. Daugelio jų galvose jau nuo mažumės apsigyvena kamuojanti mintis: „esu nutukęs ar nutukusi“.( Tarp kitko, ar matėte gamtoje labai nutukusį mėsėdį? O augalėdį?)

Per didelis organizmo svoris. Ar gali kažkokie universalūs fiziniai pratimai padėti jo atsikratyti?

Darant juos aklai, tokia pati tikimybė, kad tai padės, kaip ir tikimybė rusiškoje ruletėje išlėkti amžinam pasiskraidymui į dausas. Garsus kultūrizmo pasaulyje  sportininkas Larry Scott yra pasakęs, kad rezultatai auginami dirbant ne tiek raumenimis, kiek galva. Kad rezultatas kryptų ne į lankas, bandant sureguliuoti kūno svorį, o tikslingai judėtų link ten, ten kur norime, reikia, kad žmogus žinotų kai kuriuos savo organizmo parametrus – kas dedasi jo kraujyje, šlapime, limfoje.

Kaip, kada ir ką daryti paaiškės dėstymo eigoje – sekite penklinę. Labai konkrečių ir universalių nurodymų kaip elgtis, kad žmogui imtų kristi svoris – nėra. Yra tik universalūs principai, kaip elgtis, ką matuoti, ką analizuoti, ir kokius pagal situaciją  priimti sprendimus.

Kame slypi tas principų universalumas? Jei žmogus organizmo svoris auga, ir auga būtent riebalinis svoris, tai šis faktas kalba, kad tokio žmogaus organizme neveikia Krebso ciklas (https://lt.wikipedia.org/wiki/Krebso_ciklas) (pirmas veiksmas, kurį turite atlikti tam, kad numestumėte svorį – tai sukandus dantis išsiaiškinti kas tai yra Krebso ciklas ir maždaug kaip jis veikia). Žmogus gauna energiją dviem pagrindiniais būdais.

Yra ramus energijos gavimo būdas, su gera ATP(adenozintrifosfato) išeiga ir yra kitas, rezervinis energijos gavimo būdas, kurį galima būtų pavadinti „kad tik kaip nors išgyvenčiau“. Kaip nors išgyventi esant deficitui deguonies sistemoje.

Pirmuoju būdu organizmas valgo viską, kas papuola – degina angliavandenius, baltymus, riebalus. O antruoju būdu – minta tik angliavandeniais ir aminorūgštimis, gliukogeniniais baltymais, kurie dar pakliūna į glikolizės grandinę. Toks būdas galutiniame rezultate duoda mažai energijos – viso labo tik dvi ATP molekules, kai tuo tarpu pirmuoju būdu gauname net 38 ATP molekules. Viskas, kas pakliūna į organizmą ir neturi galimybės būti oksiduotu, bus pervedama į riebalus.

Kitaip sakant – jei nėra oro degimui, tai malkos kapojamos ir nešamos į pilvo ir šlaunų sandėlius. Ir jeigu pirmasis būdas (oksidacinis) dėl vienokių ar kitokių priežasčių nebegali vykti, žmogus ima kaupti malkas (riebalus) sandėliuose, kurios negailestingai užkloja biusto ir talijos žavesį ilgam.

Gliukozės perteklius yra perdirbamas į riebalinį audinį. O gliukozės tokiam (nutukusiam) žmogui visada yra ir bus mažai, nes dėl neefektyvios energijos gamybos visoje sistemoje susidaro energijos deficitas, o smegenys pirmos ir reikalauja nuolatinio maitinimo (negalime gi mes negalvoti, jos dirba net ir mums miegant), ir reikalauja jos angliavandenių, nes tai vienintelė medžiaga iš kurios organizmas gali greitai tuo metu pagaminti gliukozę ir nuraminti centrinį procesorių – smegenis.

Visos kitos medžiagos organizmą tik terš, blogins pralaidumą, sės šlakais jungiamajame audinyje. Ir todėl, kol neįjungsite deguonies kūryklos organizme, deginti viršsvorį kažkokiomis dietomis ar jų nuorodomis dieta.lt nėra prasmės.

Tiesa, galima sumažinti kalorijų skaičių mityboje ir nuo tokio neišmintingo žingsnio svoris iš lėto ims kristi, tačiau audiniai ir smegenys nuolat gyvens energetinio deficito sąlygomis, jeigu joms nesustiprinsite ATP gamybos tuo pirmuoju, ekonomišku būdu, tai yra iš gliukozės molekulės gauti 38, o ne 2 ATP molekules. Labai svarbu kai reguliuojamas metabolizmas organizmui tuo pačiu duoti ir atitinkamų pirminių medžiagų – substrato. Jos duodamos įvertinus kraujo, šalpimo ir t..t, tai yra metabolizmo tyrimus, kurių pagalba nustatoma kokia padėtis yra ląstelių membranose – atidarytos jos ar ne. Riebalus kaupiantis žmogus, kaip taisyklė, priklauso anaerobiniam, gliukogeniniam, anaboliniam metabolizmo tipui.

Tam, kad suprastume kaip paleisti organizme aerobinę (oksidacinę) dalį, reikia žinoti kaip veikia Krebso ciklas ir visos jo būtinos grandys. O būtinos jos yra šios: mitochondrijų membranos, visi fermentai, protonų elektronų pernešėjai, kurie aprūpina substratų aerobinį oksidacijos etapą. Kadangi energijos gavimo būdas pas nutukusius pertvarkytas į energijos gavybą iš gliukozės(anaerobinėmis sąlygomis), kiti substratai, apart angliavandenių, energijos gamybai nepanaudojami. Naudojami tik angliavandeniai. Iš jų pagamintos gliukozės kiekio dalį sunaudoja smegenys (tarp kitko, ar daug matėte nutukusių tikrų mokslininkų?:) ), o visą kitą perteklių kasos išskirtas insulinas sukrauna į riebalinį audinį.

Insulinas – tai hormonas, išjungiantis organizmo sugebėjimą utilizuoti riebalus, todėl gauti energiją iš riebalų, esant organizme dideliam kiekiui insulino, neįmanoma.

(Dėmesio! Dirigentas aktyviai mosikuoja, matyt jam svarbi ši partitūros vieta. Turėtų būti svarbi ji ne tik jam, bet ir jums!) Klaidingai manoma, kad, jei žmogus turi daug riebalų, tai tokio žmogaus mityboje reikia griežtai apriboti riebalus, o imti maitinti jį kokiomis nors pjuvenomis – sėlenomis, ląsteliena, liesu jogurtuku… , vienu kitu vitaminu (nors protingai vartojant vitaminus irgi galima pasiekti kažkokių teigiamų poslinkių).

O iš tikro siekiant perjungti procesą iš glikolizės į aerobinę Krebso ciklo dalį ir sutaupyti gliukozę smegenims, kad organizmas nuolat jos neprašytų, reikia organizmui duoti visai kitą substratą. Įsivaizduokite: įeina gliukozė į ląstelę, citoplazmoje vyksta visa eilė reakcijų iki piruvato (glikolizė bedeguoninėje aplinkoje vyksta iki laktato, deguoninėje – iki piruvato), ir toliau tas piruvatas turi įeiti į Krebso ciklą, kur iš jo gauti energijos maksimumą. Jei Krebso ciklas stovi, tai viskas ties citoplazma ir baigiasi. Krebso ciklas – tai horizontalus medžiagų įėjimas (vertikaliai įeina tik gliukozė), o horizonaliai įeina baltymai, aminorūgštys, riebalai (pati talpiausia energijos forma).

Todėl norinčiam numesti svorį žmogui, būtinai reikia valgyti riebalus – sočiuosius, ir visa tai papildyti Krebso ciklo komponentais – B grupės vitaminais, selenu, variu, magniu, siera (iš maisto ar preparato), acetilcisteinu (sieros šaltinis, gerai išplaunantis atliekas iš jungiamojo audinio). Greta riebalų reikia vartoti dar dvi medžiagas – L-karnitiną ir kofermentą Q-10.

Kokia viso to prasmė? Tam, kad vertikalę pervestumįte į horizontalę. Be L-karnitino riebalai į Krebso ciklą nepakliūna, net jei ir pavyks vitaminais, mityba ir kitomis priemonėmis įsiūbuoti reikalą. Gliukozė kaip buvo naudojama vertikaliai, tai ir bus. Gliukozę, apskritai, reikia pašalinti iš savo raciono, tada sumažės insulino gamyba, jis bus nereikalingas (jis reikalingas tik tam, kad pašalintų gliukozės perteklių kraujyje į ląsteles). Insulinas įjungia gliukozės utilizaciją ir jos perėjimą iš piruvatų į Krebso ciklą, tai yra iš glikolizinės dalies(anaerobinės) į Krebso (aerobinę).

O mums čia reikia riebalus paleisti. Tad kaip viskas vyks organizme? Viskas, kas yra žemiau galvos, gaus adekvačią energiją iš riebalų, nereikalaujant insulino sau, riebalai su L-karnitinu lengvai praeis pro ląstelių membranas, prisotins ląsteles ir gamins ekonomiškai ATP. Ląstelės energetinis potencialas pakils, organizmas ims jaustis normaliau ir taps stipresniu. O tie angliavandeniai, kurie paklius su maistu, tai yra didesnis jų procentas, keliaus į galvą – smegenų mitybai. Galvoje insulinas nereikalingas.

Kokia nauda, kai vartojate riebalus? Žemutinė kūno dalis maitinama be insulino panaudojimo, o gliukozė į smegenis irgi keliauja be insulino, tai yra insulino pareikalavimas organizme stipriai sumažėja. Kai tik krenta insulino lygis, anaboliniai procesai nutrūksta (insulino prasmė – kaupti ir saugoti „sandėliuose“, ir įjungti gliukozės perdirbimo į riebalus procesą). Todėl, kaip jau turėjote suprasti, suliesėti tik badaujant – nepavyks. Smegenys ims badauti ir įkyriai reikalauti maitinimo. Juk ne vienas iš jūsų ir ne kartą tai jau esate išbandę.

(Dėmesio! Dirigentas ir vėl aktyviai mosikuoja. Matyt ir vėl svarbi partitūros vieta). Ištraukti riebalus iš ląstelių energijos gamybai be L-karnitino, be metabolizmo pertvarkymo, esant aukštam insulino kiekiui kraujyje, neįmanoma.

Norint paleisti teisingai mechanizmą svoriui numesti, išeitis yra tik viena – pamaitinti Krebso ciklą jam reikalingomis medžiagomis, duoti medžiagas, praeinančias pro ląstelės membranas, kurios, kaip taisyklė šitoje stadijoje yra uždarytos. Yra du pagrindiniai metabolizmo disbalanso tipai – anabolinis ir katabolinis. Kai žmogus kaupia riebalus – tai yra anabolinis disbalanso tipas. Tam, kad būtų pereita iš anabolinės dominantės į subalansuotą medžiagų apykaitą, reikia duoti organizmui visas medžiagas, kurios dalyvauja aerobinėje energijos gamyboje Krebso cikle. Kodėl reikia duoti būtinai riebalų, o ne angliavandenių? Todėl, kad gliukozė yra vandenyje tirpstanti medžiaga, ir į ląstelę ji gali pakliūti tik dalyvaujant insulinui, o riebalai pakliūna į ląstelę per membraną tiesiai.

Esant anabolizmo dominantei, ląstelių membranos uždarytos, nepralaidžios, į jas maisto medžiagos nepakliūna – tai didina organizmo energetinį deficitą, o šlakai neišmetami lauk – tai skatina ląstelių vidinę intoksikaciją. Ir taip žmogus iš esmės tampa mėšlo maišu, vis labiau storėjančiu ir vis labiau „kvepiančiu“. Išmesti neina, pasimaitinti neina, nes membranos uždarytos.

Antrasis disbalanso tipas – katabolinis. Kaip taisyklė, jis dominuoja pas tuos žmones, kurie yra liesi, asteniški, kurių organizmai viską degina, kiek bevalgo niekas į kūną neina. Antruoju metabolizmo nukrypimo atveju dominuoja nesočiosios riebiosios rūgštys. Jos suminkština ląstelių membranas ir daro jas per daug pralaidžias.

Todėl norint pervesti anabolinį nukrypimą į katabolinį, be sočiųjų riebalų (energijos šaltinio), galima naudoti dar ir polinesočiąsias riebiąsias rūgštis, tam, kad suminkštintume ląstelių membranas ir padarytume jų pralaidumą didesnį, kad į ląstelių vidų galėtų patekti substratai. Kol nepadidės energijos gamyba ląstelėje, nepradės gamintis ATP, ląstelė bus dar ir elektriniame deficite. Kam reikalinga ATP ląstelei? Tam, kad palaikytų transmembraninį potencialų skirtumą – viduje neigiamą krūvį, iš išorės – teigiamą. Jeigu akumuliatorius užpiltas teisingai, transmembraninis potencialų skirtumas didelis, tai potencine energija žmogus yra apsirūpinęs ir jam jos užtenka.

Jeigu ATP gaminama silpnai, tai ląstelės transmembraninis potencialų skirtumas mažas (o jeigu dar ir susikeitę krūvio ženklai vietomis – tada išvis tragedija ląstelei ir organizmo šeimininkui). Ir tada ląstelė eikvoja energiją hipersužadinimui, tai yra bet koks poveikis iššaukia veiksmo potencialą ir suirimą. Galutiniame rezultate visa tai baigiasi sistemine acidoze, o ji baigiasi dažniausiai onkologiniu procesu. Todėl svarbiausia riebalų deginime – įjungti tą degyklą, kurioje jie dega.

Jeigu membranos, atvirkščiai, yra per daug pralaidžios, turi būti naudojami sotieji riebalai, steroliai, taip pat viskas, kas skatina hormono kortizolio gamybą.

Ir tik tada, kai žmogus akivaizdžiai pajunta, kad organizme energijos padaugėjo, štai tik tada jis turi pradėti užsiimti aktyviai fizine veikla. Ir tos veiklos turi būti tiek, kiek yra padaugėjusios energijos organizme – tai, ką pagamino iš riebalų, turi būti sudeginta darbu, bet ne daugiau (jei nenorite, kad organizmas akiplėšiškai vėl imtų reikalauti greitai įsisavinamų angliavandenių). O ne taip, kaip elgiasi daugelis, kai norėdami numesti svorio, puola pirmiausia prie treniruoklio rankenų. Pirma reikia sudaryti sąlygas degti riebalams, o tik po to į trasą ar prie svarsčių. Pirma malkos, o tik po to degtukai, bet ne atvirkščiai.

Pradedant kokius nors stimuliacinius procesus, tarkim, gerti kofeiną ar jo turinčius gėrimus, kad būtų sustiprintas simpatinės nervų sistemos dominavimas, rezultato gero nebus, nes Krebso ciklas neveikia, energija gaminama neefektyviu būdu, vyksta peroksidinė lipidų oksidacija, membranos nefunkcionuoja, ATP nekaupiama.

Labai svarbus cheminis elementas šiame metabolizmo reguliavime yra magnis, be jo negali vykti ATP utilizacija, net jei ATP ir sintetinama. Turi būti naudojamas maistas, kuriame yra ląstelienos(iš nekrakmolingų daržovių), kad ši veiktų į žarnyną išmestoms atliekoms kaip sorbentas.

Tam, kad ląstelių membranoss taptų labiau laidesnės, reikia išsiaiškinti kepenų darbą. Jeigu kepenys blogai gamina ir išmeta tulžį, tai membranų minkštinimas nevyksta ir jos kietėja (štai čia ir yra tas tikrasis kepenų valymo su citrina ir aliejumi tikslas). Kai optimizuojasi tulžies gamyba ir jos išmetimas į virškinimo traktą, susitvarko ir tuštinimasis, ir virškinimas, ir riebaluose tirpstančių metabolitų išmetimas iš kepenų – cholesterolio, kuris yra absorbuojamas ląstelienos ir pašalinamas iš organizmo. Visi šie procesai turi būti nuolat kontroliuojamit tyrimais kokia linkme viskas vyksta, tam, kad būtų žinoma kada reikia nutraukti procesą ar keisti jo kryptį. Jei organizmas nukrypo į hiperkatabolizmą, šlapimas tapo labai rūgštus, nukrito šlapimo paviršiaus įtempimas, šlapimo tankis išaugo – reikia sekti procesą, kad nebūtų viršyti organizmo persitvarkymo  galimybės ir greitis.

Jeigu viskas lieka pirminiame lygyje ir nesikeičia, reiškia schemą reikia stiprinti – dozes didinti, naudoti šildymo procedūras – garines pirtis, masažus, fizinius krūvius iki išprakaitavimo (jie šildo sistemą iš vidaus). Šios procedūros mažina klampumą, ta yra kuo aukštesnė temperatūra, tuo didesnis procesų apykaitos greitis, ir tuo minkštesnės membranos. Pagal kraujo tyrimus reikia sekti insulino, cholesterolio lygį, lipidogramą. Jei jų rodikliai ima kisti į gerąją pusę, reiškia jūs pasirinkote teisingą kryptį. Fiziniai krūviai yra geriau impulsyvūs, trumpalaikiai, kad nepaleistų pieno rūgšties gamybos, nes sistemoje ir taip jau yra acidozė.

Gerai tinka acetilcisteinas, jis skystina audinių terpę, turi sieros, cisteino baltymai dalyvauja mitochondrijų membranose elektronų pernešime kvėpavimo grandinėje. Tinka vartoti gintarinę  rūgštį, kuri eina Krebso ciklo trumpuoju keliu, praktiškai nedalyvaudama jame, ji  veikia per sukcinato dehidrogenazę ir iš karto elektronas perduodamas į kvėpavimo grandinę. Jeigu duosite visus būtinus komponentus kvėpavimo grandinei,  sukcinatą, gintaro rūgštį, tai ATP lygį pakelsite.

Metant perteklinį organizmo svorį lauk, svarbiausia – nevartoti angliavandenių, kad neįpiltumėte į šį subtilų reikalą gliukozės ir nepereitumėte iš ketotipo vėl atgal į gliukotipą. Nes metabolizmo disbalanse dar yra gliukogeninis  ir ketogeninis disbalansai. Gliukogeninis disbalansas – tai vertikalus įėjimas į ląstelę, ketogeninis – horizontalus. Gliukogeninis yra tada, kai žmogaus organizmas greitai sudegina gliukozę, daug gamina insulino, praleidžia per Krebso ciklą.

Jeigu žmogaus Krebso ciklas išseko, tai jis vyksta tik iki piruvato ir pieno rūgšties, ir toliau vyksta užrūgštėjimas, acidozė, energetikos sutrikimas. Tam, kad nutrauktų šią grandinę, žmogų reikia pervesti į ketogeninį tipą, kuris veikia su riebiosiomis rūgštimis (sočiosiomis ir nesočiosiomis).

Jeigu stipriai krenta šlapimo paviršiaus įtempimas(matuojama urotensiometru), tai reiškia, kad stipriai vyksta peroksidinė oksidacija, membranos ima irti, viskas iš ląstelių ima tekėti lauk, tačiau tai gerai tik pirminiu momentu, kai reikia greitai išleisti susikaupusias atliekas jose, tačiau  reikia žiūrėti, kad nebūtų perlenkta lazda ir laiku stabilizuota padėtis, pakeičiant nesočiąsias rūgštis sočiosiomis – sviestu, meškos, barsuko, surikatų taukais, kokoso aliejumi… Tada šios sočiosios rūgštys eis į energijos apykaitą, membranų lopymą ir nebevyks peroksidinis lipidų oksidavimas, nes jis vyksta tik polinesočiosiose riebiosiose rūgštyse, nes jose yra dvigubos jungtys, kurias galima nutraukti, kai tuo tarpu sočiosiose jungtys yra stabilios.

Taigi, tam, kad teisingai būtų vykdomas procesas, reikia tiksliai žinoti kokia padėtis yra membranose. Imsite duoti organizmui sočiuosius riebalus, o membranos yra nelaidžios. Todėl reikia naudotis priemonėmis (urotensiometru), kuriomis galima nustatyti kokios membranos yra esamuoju momentu. Jei jos nelaidžios, pradžioje reikia pavartoti polinesočiųjų riebiųjų rūgščių, atidaryti jomis ląstelių membranas, o tik po to imti vartoti sočiąsias.

Ir dar vienas labai svarbus momentas. Reguliuojant kūno svorį, labai svarbu duoti organizmui pakankamai gero vandens, tam, kad atliekų šalinimo procesas vyktų sklandžiai ir nepajustumėte autointoksikacijos pasekmių visame gražume.

Jeigu įveikėte  šį straipsnį ir supratote bent jau jame išdėstytus principus, tai dabar turite ir nujausti kodėl yra blogai valgyti daug vaisių, ypač tų, kuriuose yra daug lengvai pasisavinamų cukrų, ypač fruktozės. Nors galvoje tokios mintys ir sunkiai sutelpa, stereotipai priešinasi – juk čia tik taip „sveiki“ mūsų kūnui vaisiai, kuriuos taip mėgsta vegetarizmu susižavėję piliečiai ir pilietės.

Išmintingesnieji skaitytojai  turėjo suprasti ir kokiu absurdu kvepia nuolatinis spaudos ir televizinių „daktarų“ kalimas visiems į galvą, kad žuvų taukai ir omega-3 yra sveika organizmui visais gyvenimo atvejais.

Žmonės lankosi pas mitybos specialistus, gaišta laiką, moka pinigus, kad jie jiems sudarytų mitybos dietą, kuri padėtų atsikratyti nereikalingų kilogramų. Kiti nuolat kuičiasi internete, gausiai lankydami tokius puslapius, kurių pavadinime randa žodį „dieta“. Treti džiaugiasi žurnalistų „perlais“ mitybos temomis popierinėje spaudoje. O po to susirinkę visi į  krūvą aptarinėja tuos receptus prie gausiai nukrauto vaišių stalo kokio nors tautinio ar šiaip šeimyninio susibūrimo metu, ir kiekvieną atneštą šia tema šviežią „naujieną“ priima kaip tą išganytoją, gelbėtoją ir pavyzdį, jau du tūkstančius metų kabantį ant kryžiaus.

šaltinis: homosanitus.lt

komentarai 2

  1. Toksvienas   -  2018-11-05, 15:57

    Naudos iš tokio straipsnio mumis. Perdaug moksliškai viskas surašyta. Žmogus turėtum gyvent kokioje medicinos laboratorijoje, kad pastoviai viską tikrinti, minkštinti ir atidarinėtų visokias membramas

    Atsakyti
  2. Raimonda   -  2019-06-14, 21:05

    Reikia pats sau buti eksperimentiniu triusiu:)savaite pavalgai pieno kefyro jogurtu ir sveriesi:)jai nukrito reiskia tavo organizmui tinka tada mesa-vel sveriesi!Vistiena vel sveriesi,ir rasaisi koks kritimo greitis,jai laikosi tavo organizmas netoleruoja jo reikia maziau ar iki 12val:)Taip su zuvim:)duona ir t.t….O judejimas yra svarbiausias dalykas is ryto.Tada kai karsciai nuslugsta apie 18.30 Ir keiskit vaiksciojimo vietas.NES TOS DIETOS,TOS PILIULES TIE VISI FARMACIJOS DALYKAI,Reikia pastangu noro.Eini i parduotuve.Susirasai.Ir viskas.As neinu nei sporto kluba,nors ejau.Jai ir eiciau del menisko tvirtinimo.Raumenu ranku slaunu preso kad nebutu zele.Juk kiekvieno sudejimas skirtingas,organizmas vel skirtingas!Nenorekim greitu dalyku,taip nebuna!Saldumynai mano liga ypac ledai!As neinu i ta skyriu!Jai ryte valgau,iki 12 jau po pietu NE!As pati gaminu bet daug ko nevalgau:)Mano vyras buvo 1.90 ugio svere 75 jam reikejo priaugt svorio!Dabar 1.90 sveria 94 As 1.78 sveriu 74 As laiminga nes as jauciuosi JAU GERAI!Sekmes tikiuos daug kas pasinaudos:)Mano versija:)Kitas negali padeti kol pats nenoresi,ir kitas negali nzn kas tinka tau!Stiprybes ir jus iveiksite.O tada jau i sporto kluba tvirtint raumenu!

    Atsakyti

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar palaikytumėte naują, konservatorių krikščioniškomis vertybėmis paremtą partiją?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Europarlamentaras J. Olekas: už pavojų vaikų gyvybėms atsakomybę prisiimti turi valstybė

Europarlamentaras J. Olekas: už pavojų vaikų gyvybėms atsakomybę prisiimti turi valstybė

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Kazys Starkevičius. Kas yra gerovės valstybė?

Kazys Starkevičius. Kas yra gerovės valstybė?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Už priešrinkiminį valdžios pasišiukšlinimą 6,4 mln. eurų turės sumokėti vilniečiai

Už priešrinkiminį valdžios pasišiukšlinimą 6,4 mln. eurų turės sumokėti vilniečiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Žmogus gyvenime ir paskui [1]

Žmogus gyvenime ir paskui [1]

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Mūsų laikų herojai

Algimantas Rusteika. Mūsų laikų herojai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
„Pirkėjai svarsto, kad laikas atkurti „Lenkijos ir Lietuvos kunigaikštystę“, – teigia „valstietis“ R. Šarknickas

„Pirkėjai svarsto, kad laikas atkurti „Lenkijos ir Lietuvos kunigaikštystę“, – teigia „valstietis“ R. Šarknickas

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Mindaugas Sinkevičius: Viešosios paslaugos ir privatus verslas – (ne)suderinama?

Mindaugas Sinkevičius: Viešosios paslaugos ir privatus verslas – (ne)suderinama?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Mokyklos neturi jokių galių auklėti mūsų vaikus ar įtakoti jų elgesį

Arvydas Daunys. Mokyklos neturi jokių galių auklėti mūsų vaikus ar įtakoti jų elgesį

komentarai 9Skaityti visą įrašą
Arkadijus Vinokuras. Mes sergame baime

Arkadijus Vinokuras. Mes sergame baime

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Ž.Pavilionis teigia Romuvą veikiant pagal Putino ideologų politiuką, tačiau neigia kaltinęs ją dirbant Rusijos tarnyboms

Ž.Pavilionis teigia Romuvą veikiant pagal Putino ideologų politiuką, tačiau neigia kaltinęs ją dirbant Rusijos tarnyboms

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Vytautas Landsbergis. Giminės

Vytautas Landsbergis. Giminės

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Prezidentas pasveikino Seimą rudens sesijos pradžios proga bei priminė bendrą siekį – Gerovės valstybę

Prezidentas pasveikino Seimą rudens sesijos pradžios proga bei priminė bendrą siekį – Gerovės valstybę

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Vaidas Navickas. Veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje konkurencingiausia?

Vaidas Navickas. Veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje konkurencingiausia?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Requiem mano Rugsėjo 11-ajai

Requiem mano Rugsėjo 11-ajai

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Gabrielius Landsbergis sveikina Prezidento idėjas, tačiau nerimauja, kad jos bus numarintos valdančiosios daugumos

Gabrielius Landsbergis sveikina Prezidento idėjas, tačiau nerimauja, kad jos bus numarintos valdančiosios daugumos

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Statybų sektoriui būtina revoliucija

Statybų sektoriui būtina revoliucija

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Lidžita Kolosauskaitė. Ką aš pasakyčiau savo vaikui

Lidžita Kolosauskaitė. Ką aš pasakyčiau savo vaikui

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Naujas (senas) ligų sezonas ir kasmet besikartojančios epideminės naujienos

Naujas (senas) ligų sezonas ir kasmet besikartojančios epideminės naujienos

komentarai 6Skaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (6)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (6)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Nacionaliniai valdžios medžioklės ypatumai

Algimantas Rusteika. Nacionaliniai valdžios medžioklės ypatumai

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Ugnius Kiguolis vs DELFI

Ugnius Kiguolis vs DELFI

komentarų 10Skaityti visą įrašą
Sveikatos ministerija pripažino, jog medikai netinkamai skiria ir dozuoja vaistus, dėl ko kyla rizika pacientų sveikatai

Sveikatos ministerija pripažino, jog medikai netinkamai skiria ir dozuoja vaistus, dėl ko kyla rizika pacientų sveikatai

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (5)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (5)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Kaip „profesionalai“ portfelius pardavinėja?

Kaip „profesionalai“ portfelius pardavinėja?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

vaivorykštė buvo toks gražus gamtos reiškinys. Deja... Sugadinta, sutrypta, apsjaudyta, aptampyta... P.S: yra tik...

ir kas iš to tuščio popierizmo? Daugybę metų lietuvos valstybinės institucijos diskriminuoja eilinius piliečius ir...

Vat ir puiku. Drįstu teigti, kad darbo našumas Lietuvoje šiuo metu gal tris kart mažesnis...

Kai nesugebama suprasti kito žmogaus minčių, tai atrodo, kad jis yra nevisprotis. Bet, greičiausiai, yra...

Jauciat kaip tvos sugrizusi karma jai , jos vaikams 🤔...

gal todėl kad nevaikšto žeme ir valgo riešutus???...

Mažeika ir prastūminėja....

vertetu pirmiau isanalizuoti juvenalines sutves smurta pries seimas 🙄.geda zal.valst., kad stai tokios pralindo i...

O tai ką nori įrodyti tuo komentaru?...

Nieko panašaus į šią hipotezę nesu girdėjusi, todėl manau, kad tai tiesa. Mažiausiai įtikima....

Tai tas kas rašo tas ir kvailas......

O ne kvaila ateitį patikėti į kažkieno kito, kas žino "geriau" rankas, ir tikėt tomis...

Pasiskaityk ir tu. Nes tai nėra nesąmonės....

Pats starkevičius su savo konservatorių šutve prieš dešimt metų ir įvedė PSD mokestį, prieštaraujantį LR...

VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

komentarai 4Skaityti visą įrašą
Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

komentarai 6Skaityti visą įrašą
Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

komentarų 11Skaityti visą įrašą
Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

komentarai 4Skaityti visą įrašą
Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

komentarai 5Skaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

komentarai 8Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Kaip numesti riebalų maišą visam laikui* - nuoroda: https://infa.lt/26339/kaip-numesti-riebalu-maisa-visam-laikui/