infa.lt

Dieta ir sportas nepadeda numesti svorio

10 spalio
22:49 2018

antsvoris nėra sveikata

Egzistuoja begalė dietų ir svorio metimo programų. Tačiau dauguma iš jų neduoda pageidaujamo rezultato. Netgi atvirkščiai, po varginančių fizinių apkrovų ir mėgstamų valgių apribojimų, pasekoje žmogus sveria daugiau, nei iki stodamas į dygliuotą, kovos su nutukimu kelią.

Kaip rašo vokiečių leidinys Focus, dietologai tik tik pradeda suprasti kur slypi taip vadinamo „jo-jo efekto“ priežastis, ir kodėl kai kuriems taip sunku išsaugoti liekną figūrą, tuo tarpu kai kiti apie tai net nesusimąsto.

Ne kalorijos ir ne užsiėmimai sportu apsprendžia tai kokie mes būsime, – liekni ar pilni, numesime svorį ar išliksime rubuiliai, nežiūrint į dieta. Pastarieji tyrimai rodo, jog didžiausią reikšmę turi visai kiti faktoriai, rašo leidinys.

Tai parodė vieno eksperimento metant svorį rezultatai, kai po serijos treniruočių, priešingai lūkesčiams, dalyviai greičiau augino svorį, nei lieknėjo.

Kitas tyrimas paneigia nusistovėjusią nuomonę, kad pastarųjų metų nutukimo epidemijos kaltininkas yra nejudrus gyvenimo būdas. Mokslininkai sulygino tipiškų amerikiečių, dirbančių „prie stalo“, kasdienį kalorijų poreikį, su vienos Afrikos genties, pagrindinai užsiimančios rinkimu, poreikiu. Abiejų grupių kalorijų poreikis pasirodė vienodas. Tačiau labai skyrėsi maitinimosi racionas.

Pasak Andrew Greenberg, Medicinos mokyklos ir Friedmano Mokyklos prie Tuftso Universiteto, profesoriaus, būtent atitinkami produktai susiję su svorio augimu, o kiti – su jo praradimu. Pasak tyrimų, kuriuos pravedė mokslininkas, svorį auginti padeda tokie produktai kaip bulvės, gaminiai iš baltų miltų ir cukrus. Padeda mesti svorį – daržovės, vaisiai, riešutai ir jogurtas.

Tai paaiškinama esant maistinėms nesuvirškinamoms skaiduloms, kartu su kuriomis organizmas atsikrato ir kalorijų. Tokiu būdu, skaidulinis maistas teigiamai įtakoja medžiagų apykaitą. Mokslininkas tvirtina, jog organizmą galima „išmokyti“ teisingai maitintis. Tą pademonstravo šešių mėnesių eksperimentas, kurio metu pusė dalyvių vartojo skaidulinius ir baltyminius produktus, taip pat jiems reguliariai buvo duodama pica. Kontrolinė grupė maitinosi įprastu maistu.

Periodiškai buvo vykdomas dalyvių smegenų skanavimas, kuriems tada buvo rodomi įvairūs maisto produktai. Palaipsniui malonumo centras tiriamųjų smegenyse vis stipriau reagavo į naudingus produktus. Apetitas pilno grūdo produktams ir vaisiams išaugo, o greitas maistas nustojo būti patrauklus.

Mokslininkų nuomone, net genetiškai linkę į pilnumą žmonės, vis tik gali sulieknėti, esant atitinkamam atkaklumui ir teisingam maisto pasirinkimui.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 270

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Iš tiesų, paskaičius galima taip pamanyti. Kita vertus, greta yra Kuolio tekstas apie tai, kas...

Manau, kad Vaitkaus komanda šitokiu būdu patys sau kuriasi piarą? Klounai...

nacistui putinui.......

Hm

Maskvoje sutelkta daugiausiai oro gynybos, bet yra daug visiškai nesaugomų ir vertingų taikinių, tai ten...

ble su sibiru kariaus xoxlai kuria vis kuria o iki maskvos nedatraukia...

Vakarų debilai valdžioje pasapnavo, kad gali nugalėti Rusiją, atsibudę pamąstė savo debiliškomis smegenimis, kad gerai...