infa.lt

Išplėstiniai JAV kiberkarių įgaliojimai didina konflikto riziką pasaulyje

Išplėstiniai JAV kiberkarių įgaliojimai didina konflikto riziką pasaulyje

23 birželio
01:01 2018
kiberkariai

fotoL US Army

JAV kiberpajėgų vadovybė (Cyber ​​Command„) -struktūra, kuri anksčiau buvo NSA sudėtyje (Nacionalinio saugumo agentūra), o nuo 2017 metų gavusi atskiro Amerikos ginkluotųjų pajėgų padalinio statusą, – iš Baltųjų rūmų gavo ir papildomus įgaliojimus.

Pasak New York Times pranešimo, naujoji doktrina numato preventyvių kiberatakų pravedimą prieš numanomus hakerių tinklus, iš kurių gali būti vykdomos atakos, keliančios grėsmę JAV nacionaliniams interesams.

Publikacijoje pažymima, jog, jeigu anksčiau puolamoji taktika buvo taikoma pagrinde siekiant užkardyti teroristų aktyvumą internete, tai po Kibervadovybės įgaliojimų išplėtimo galima kalbėti apie tai, kad „preventyvių griaunamųjų veiksmų“ užsienio kompiuteriniuose tinkluose vykdymo praktika nebus kažkokiu išskirtiniu veiksmu.

Prie viso to, amerikiečių kiberpadalinio aktyvumas turi būti „balansuojantis ant karinių veiksmų ribos“, tačiau turi vengti paaštrėjimo, galinčio privesti prie ginkluoto konflikto. Ypač tai liečia tinklus tų valstybių, kurios turi branduolinį ginklą, – patikslina leidinys.

Laikraštis pabrėžia, jog tokia kibernetinių karų vedimo taktika numato ir slaptą įsiskverbimą į JAV šalių-sąjungininkių kompiuterinius tinklus, kas savo laiku buvo rimtu galvos skausmu ankstesniam JAV prezidentui Barakui Obamai.

Jungtinių Amerikos Valstijų „Cyber ​​Command“ buvo sukurta iš dalies atsakant į Rusijos įsilaužimo išpuolį, kuris buvo įvykdytas prieš 2016 m. JAV prezidento rinkimus. O 2008 m. rudenį Rusijos žvalgybos tarnybos įsiskverbė į SIPRNet, Pentagono slaptą vidinį tinklą; tai paskatino konsoliduoti serverių kibernetines programas į komandą. Tuo tarpu kinai buvo pavogę ginklų projektus, įskaitant F-35, brangiausių JAV naikintuvų, brėžinius, – aiškina leidinys „Cyber Command“ sukūrimo priežastis.

New York Times apibendrina, jog dabartinis internetas yra viso pasaulio kovos laukas, kuriame galima aktyvuoti ir branduolinius ginklus ar jų gamybos laboratorijas, ir, kad JAV savo laiku ruošėsi tam prieš Irano branduolinę programą. Tada jų neteko panaudoti, tačiau dabar nuo to vėl nupučiamos dulkės.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Išplėstiniai JAV kiberkarių įgaliojimai didina konflikto riziką pasaulyje* - nuoroda: https://infa.lt/23467/isplestiniai-jav-kiberkariu-igaliojimai-didina-konflikto-rizika-pasaulyje/