infa.lt

Socialdemokratai sako, kad laikas baigti Lietuvoje demonizuoti moterų teises, menkinti jas, nurašant kaip feminisčių reikalus

Socialdemokratai sako, kad laikas baigti Lietuvoje demonizuoti moterų teises, menkinti jas, nurašant kaip feminisčių reikalus

22 gegužės
20:32 2018

Gintautas Paluckas

Seime pagaliau įvyko pirmoji – istorinė – diskusija moterų teisių klausimais nepriklausomoje Lietuvoje. Praėjusią savaitę profesorei Daliai Leinartei, Jungtinių Tautų komiteto prieš visų formų diskriminaciją prieš moteris vadovei, nebuvo leista pasisakyti Seime – motyvuojant tuo, kad Tarptautinę šeimos dieną netinka kalbėti apie moterų teises. Aktyvios moterys, taip pat ir socialdemokratė, Seimo narė Dovilė Šakalienė savo protestą Seime pademonstravo „užsipleistravusios“ burnas, klausdamos – ar Seimas priklauso tik vyrams.

Šiandien Seimo posėdžių salėje buvo paleistas D. Leinartės pasisakymo įrašas, turėjęs nuskambėti prieš savaitę.

„Čia, šioje salėje, vyko diskusijos energetikos, nacionalinio saugumo ir kitais mūsų valstybei itin aktualiais klausimais. Ir man, kaip moteriai, kaip Lietuvos pilietei, kaip Lietuvos Respublikos Seimo narei buvo labai skaudu klausytis, kad nėra jokio reikalo kalbėti apie moterų klausimus tokiu formatu, kad galime tai daryti kur nors už šios salės ribų, kad yra svarbesnių klausimų, kad yra kita nuomonė,“ – Seimo posėdyje sakė socialdemokratė D. Šakalienė.

Pasak Seimo narės, Lietuvoje turime smurto prieš moteris epidemiją. Per metus gaunama 68 000 pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje – 82 proc. aukų yra moterys. Kas trečia moteris ar mergaitė vyresnė nei 15 metų yra patyrusi kokios nors formos smurtą – fizinį, seksualinį, psichologinį, ekonominį. 35 proc. Lietuvos moterų patyrė seksualinį priekabiavimą. O du trečdaliai Lietuvos visuomenės smerkia priekabiavimo aukas ir nelaiko priekabiavimo problema. Maža to, Lietuvos gyventojai, palyginus su kitų ES valstybių gyventojais, labiausiai linkę pateisinti seksualinį ir psichologinį smurtą prieš moteris. Lietuva per metus patiria socialinių ir ekonominių nuostolių dėl smurto artimoje aplinkoje už 650 mln. eurų.

„Savotiškai simboliška, kad Seime reikia kovoti dėl galimybės apskritai kalbėti moterų teisių tema. Tai atspindi ir gyvenimo realijas, kai vietoje to, kad turėtume konstruktyvią, atvirą, į rezultatus orientuotą diskusiją apie mūsų visuomenėje išplitusias moterų gyvenimus laužančias problemas, kartu ieškotume strateginių, sisteminių sprendimų, politikai šią temą nuvertina ir  nustumia į visuomenės aktualijų užribį,“ – sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

Socialdemokratai sako, kad jau laikas Lietuvoje baigti demonizuoti moterų teisių problemas, menkinti jas nurašant kaip feminisčių reikalus. Siūlo nekartoti tokių paradoksalių  išsišokimų, kai Seime buvo uždrausta kalbėti nėščiai parlamentarei. Sveikintina, kad šis Seimas padarė ir pažangių žingsnių minėta tema – pasakė ne parlamentarui Kęstučiui Pūkui dėl moterų žeminimo.

1 Atsiliepimas

  1. Meghan    -  2018-05-23, 12:23

    Kas tai Šakalių Doviliukei matosi? Kas nežino Lietuvoje ar pasaulyje „barakudų“ temos? Jos tokios švelnios, nekaltos moterytės, veikiančios principu: Killing Me Softly…. Todėl nėra čia ką kalbėti kokie vyrai ir koookios moterys. Jei prigimtyje slypi niekšas – tai tikrai lytis nė prie ko. O agresivėjančių moterų daugėja kasdien. Jau žydaitė Eurovizijoje užėmė pirmą vietą, išrėkdama savo pyktį. Pasauliui įdomu. Kaip kad buvo įdomu pačios baisiausios konclagerių prižiūrėtojos II pasaul karo metu. Vyrų tiek žiaurių nebūta. Taigi, demonizuokime kažkokį lyčių lyginimą, spalvotas eitynes, abortus, o ne įgnybtos moterėlės susireikšminimą.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Socialdemokratai sako, kad laikas baigti Lietuvoje demonizuoti moterų teises, menkinti jas, nurašant kaip feminisčių reikalus* - nuoroda: https://infa.lt/22742/socialdemokratai-sako-kad-laikas-baigti-lietuvoje-demonizuoti-moteru-teises-menkinti-jas-nurasant-kaip-feminisciu-reikalus/