infa.lt

Vietoje žadėto apdovanojimo – tiesioginis persekiojimas

Vietoje žadėto apdovanojimo – tiesioginis persekiojimas

28 kovo
09:37 2018
Bronislovas Matelis

© Irmanto Sidarevičiaus nuotr

Bronislovas Matelis, Seimo narys

Šių metų sausio pradžioje paskelbiau apie du drąsius valstybinės įmonės „Regitra“ Panevėžio filiale dirbančius specialistus. Tomas Ubartas ir Andrius Danilevičius papasakojo apie piktnaudžiavimą filiale galimai grobstant kurą ir vadovams valstybinį transportą naudojant asmeninėms reikmėms. Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas tada sakė, kad, jeigu faktai pasitvirtins, tie žmonėms gali būti net apdovanoti.

Netrukus VĮ „Regitra“ atstovė spaudai Ingrida Kuorytė Panevėžio žiniasklaidoje paskelbė, kad prieš daug metų pačiam A. Danilevičiui buvo skirta drausminė nuobauda. Esą štai, pasižiūrėkite, koks jis blogas, netikęs specialistas ir todėl pats gali kalbėti netiesą. Toji nuobauda seniai nebegaliojanti, todėl, pagal įstatymus, jis laikomas nebaustu. Tačiau šios valstybinės įmonės vadovai mano kitaip ir tokiu būdu stengiasi daryti psichologinį spaudimą apie negeroves prabilusiam specialistui.

A. Danilevičius įsitikinęs, kad tokiu būdu jis yra persekiojamas už tai, kad po skandalingos informacijos iš darbo buvo atleistas VĮ „Regitra“ Panevėžio filialo vadovas Raimundas Kireilis.  A. Danilevičius kreipėsi į VĮ „Regitra“ vadovus ir paprašė nubausti asmenis, kurie inspiruoja jį persekioti skelbdami pasenusią informaciją. Tačiau gautas atsakymas nuvylė – įmonės vadovai nesugebėjo išsiaiškinti kaltų asmenų, todėl A. Danilevičius negali jaustis saugus.

Aš pats, kaip Seimo narys, dirbau darbo grupėje, kuri kūrė Pranešėjų apsaugos įstatymą ir galiu pasakyti, jeigu šis įstatymas jau galiotų, bet kokios, net ir tikros, neigiamos informacijos viešinimas apie pranešėją būtų grubus įstatymo pažeidimas ir toks asmuo būtų persekiojamas įstatymo numatyta tvarka. Tačiau Lietuvos valstybinių įmonių vadovai vis dar gyvena giliame sovietmetyje ir elgiasi taip, kaip jiems atrodo geriau.

Premjero patarėjas kovai su korupcija Skirmantas Malinauskas neseniai pademonstravo principingumą, kai pagrasino pats atsistatydinti, jeigu nebus atstatydintas Teisingumo ministerijos viceministras, kuris galimai persekiojo ministerijos auditorę Rasą Kazėnienę.

Man kelia nerimą, kad teisingumas šiuo atveju taikomas selektyviai. Vieni ginami labiau, net grasinant atsistatydinti, o kiti paliekami vieni kovoti su savo kerštingais viršininkais. Aš prašau S. Malinausko dar kartą pagrasinti atsistatydinti, jeigu nebus iš darbo atleista visa VĮ „Regitra“ vadovybė, kuri persekioja atvirai prabilusį principingą specialistą. Kviečiu reaguoti ir ministrą E. Misiūną, kuris pažadėjo tuos specialistus apdovanoti, tačiau vietoje to vienas jų sulaukė tiesioginio persekiojimo.


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Privatus detektyvai    -  2019-09-16, 15:51

    Nesuprantu, nejau nera teisingumo ir jo sistemos? Ar zmones, dirbdami nesaziningai yra virsesni uz kitus? Kodel zemesnes pareigas uzimantys nukencia nuo tokiu persekiojimu? Kas lieka, tik privatus sektorius ir asmeniniu lesu naudojimas siekiant isaiskinti aukstesniuju nesazininga veikla?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, jog medžiaga apie tai, kad D. Grybauskaitė mokėsi KGB mokykloje yra patikima?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Vietoje žadėto apdovanojimo - tiesioginis persekiojimas* - nuoroda: https://infa.lt/21489/vietoje-zadeto-apdovanojimo-tiesioginis-persekiojimas/