• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Pricer: „Keliamos ne tik maisto, bet ir degalų kainos“

Pricer: „Keliamos ne tik maisto, bet ir degalų kainos“

29 rugsėjo
01:01 2017

Circle degalų kainos

Racionalaus pirkimo ir kainų palyginimo portalas pricer.lt rugsėjo 22-23 dienomis atliko kasmėnesinį degalų kainų tyrimą Vilniaus ir Kauno degalinėse. Rugsėjo mėnesį, palyginus su rugpjūčiu, degalų kainos didėjo, jos padidintos tiek Vilniaus, tiek Kauno degalinėse.

Rugpjūčio mėnesio pigiausių degalų reitinge lyderiu išliko Kauno degalinė „Jozita“, kurioje, tiek benzino, tiek dyzelino, tiek suskystintų automobilinių dujų kainos – užfiksuotos mažiausios Vilniuje ir Kaune. Degalai brangiausi kainavo degalinėse “Orlen Lietuva“ ir „Circle K“.

Didmeninė benzino bei dyzelinio kuro kaina per pastarąjį mėnesį Lietuvoje taip pat keitėsi. Didmeninė benzino kaina buvo keliama neženkliai. Ji vienkartiniams sandoriams už 1 litrą bendrovėje „Orlean Lietuva“ (2017 08 14 – 09 25) pabrango nuo 1,003 iki 1,004 euro (http://www.orlenlietuva.lt/LT/Wholesale/Puslapiai/Produktu-kainos.aspx ). Didmeninė dyzelino kaina vienkartiniams sandoriams buvo pabranginta 4,2 %, nuo 0,879 iki 0,916 euro už 1 litrą. Pastarasis dyzelino didmeninės kainos padidinimas iš karto atsispindėjo kainose degalinėse ir nugulė ant vartotojų pečių, kur per mėnesį dyzelinas degalinėse pabrango nuo 1 iki 4 %.

Neste degalų kainos

Remiantis Global Petrol Prices duomenimis Lietuvoje vidutinė benzino kaina (http://www.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/#hl205) rugsėjo 25 dieną buvo 1,10 euro, pasaulyje 0,92, o dyzelinio kuro (http://www.globalpetrolprices.com/diesel_prices/#hl205) – 0,99 eurai, pasaulyje – 81 euro centas.

Degalų kainų tyrimo metu mažiausia benzino kaina užfiksuota degalinėje „Jozita“, kur litras A95 oktaninio skaičiaus benzino be multifunkcinių priedų kainavo 1,06 euro, didžiausia – degalinėse “Orlen Lietuva“ ir „Circle K“, kur 1 litras A95 benzino kainavo po 1,166 euro. Palyginus pigiausią benziną su brangiausiu skirtumas siekia 11 euro centų, kas sudaro – 10 %.

Palyginus dyzelino kainas buvo užfiksuota, jog skirtumas tarp pigiausiai parduodamo dyzelino ir brangiausio siekia net 15,87 %. Pigiausias dyzelinas buvo parduodamas Kaune, degalinėje „Jozita“ (0,92 euro), brangiausiai – Vilniuje, degalinėse „Orlen Lietuva“ ir „Circle K“ (1,066 euro).

Degalų kainų reitingas

Tyrimo metu nustatyta, jog degalų kainos skiriasi ne tik tarp atskirų operatorių, bet ir to pačio tinklo degalinėse skirtingose miesto vietose, taip pat degalų kainos skiriasi ir savaitgaliais, tikintis pritraukti kuo didesnį vairuotojų srautą.

Paremkite infa.lt per PayPal, Patreon ar jums patogiu PAREMTI būdu. - Nuoširdžiai ačiū parėmusiems.
žiūrėjo 189

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis
Paremti infa.lt per PayPal

Apklausa

Ar sulauksime pirmalaikių rinkimų?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...