infa.lt

NATO susidūrė su nauju priešininku – Europos muitine

NATO susidūrė su nauju priešininku – Europos muitine

13 rugpjūčio
07:32 2017

paveikslelis

Apmokymų Europoje metu, NATO pajėgos susidūrė su „priešininku“, nematytu net nuo jų pirmtakų, išsikėlimo Normandijoje 1944 metais laikų, – muitine, rašo Bloomberg. Kaip pažymi agentūra, įvairios biurokratinės kliūtys, sukaustančios aljanso kariškių judėjimą, kelia tik juoką Kremliuje.

„Išsikėlimas Normandijoje 1944 metais buvo pačia sudėtingiausia karine operacija istorijoje, tačiau amerikiečių kareiviams bent jau nereikėjo praeidinėti pasų kontrolės Omaha Beach, – rašo Bloomberg – Kaip absurdiškai beskambėtų, tačiau gindama Europą, dabar, JAV ir NATO karo pajėgos susiduria su daugybe formalumų, įskaitant ir paminėtą“.

Neseniai NATO šalys, vadovaujant JAV, Rytų Europoje vykdė Operation Saber Guardian mokymus, kuriuose dalyvavo 25 tūkstančiai kariškių. Šie mokymai sudarė galimybę pakelti savo kareivių profesionalumo lygmenį ir parodyti palaikymą Rytų Europai.

Tačiau manevrų metu NATO pajėgos nuolat susidurdavo su „gulinčiais policininkais“, kaip tiesiogine, taip ir perkeltine prasme, pastebi leidinys. Pavyzdžiui, kai vadovaujantis JAV sausumos pajėgoms Europoje generolas Benas Hodges išvyko lėktuvu iš Bulgarijos į Rumuniją, jam teko Rumunijos aviacijos bazėje praeiti pasų kontrolę. Su tokia pat situacija jis susidūrė ir Vengrijoje, kur buvo patikrintas jo pasas.

Be to, kariškiai, vykstantys į rytus, negalėjo naudotis keliais ir tiltais su apribota keliamąja galia. Kai kuriose vietose jiems teko prisilaikyti judėjimo vasaros laiku ir triukšmo lygmens prisilaikymo taisyklių, o daugelis geležinkelių ir tunelių pasirodė esą netinkamais naujai karinei technikai. Vidutiniškai, prieš tai, kai NATO šalių kariuomenė galėjo pradėti perdislokavimą, jai prireikė 15 dienų gauti įvairiems leidimams.

Būtent todėl Benas Hodgesas paragino sukurti „karinę Šengeno zoną“, kas sudarytų galimybes kariuomenei judėti be jokių kliūčių. NATO, pasak generolo, reikia „kažko, kas leis karo konvojams judėti Europoje taip pat greitai, kaip tą daro migrantai“.

„Niekas nenori karo, tačiau garantuoto atsako planavimas – tai nedaloma atgrasymo politikos dalis. Vargu ar Kremliuje bus pajausta grėsmė, jeigu NATO pajėgas sustabdys muitininkai“, – su ironija reziumuoja Bloomberg.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *NATO susidūrė su nauju priešininku – Europos muitine* - nuoroda: https://infa.lt/17122/nato-susidure-su-nauju-priesininku-europos-muitine/