infa.lt

Nuteisti kaliniai, jau būdami laisvės atėmimo vietose, išvilioję iš M. A. Pavilionienės bankų sąskaitų duomenis

Nuteisti kaliniai, jau būdami laisvės atėmimo vietose, išvilioję iš M. A. Pavilionienės bankų sąskaitų duomenis

03 liepos
20:38 2017

teismas2017 m. birželio 30 d. Vilniaus miesto apylinkės teisme priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje R. K., A. Č., R. N., L. D. M. B. ir M. Z. nuteisti dėl netikrų mokėjimo instrumentų, skirtų atsiskaityti ne grynais pinigais, gaminimo ar neteisėto disponavimo jais, dėl neteisėto mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo, dėl sukčiavimo ir neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos.

Teismas nustatė, kad 2012 m. gegužės 13 d. R. K. atlikdamas bausmę Alytaus pataisos namuose, paskambino nukentėjusiajai Marijai Aušrinei Pavilionienei į namų fiksuoto ryšio telefoną ir melagingai prisistatė Finansinių nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininku bei pasakęs, kad per jos banko sąskaitą neteisėtai daromos finansinės operacijos, pasiūlė paskambinti tariamam banko darbuotojui.

R. K. pats prisistatė banko darbuotoju ir apgaule išviliojo M. A. Pavilionienės vardu išduotų keturių AB „SEB“ banko sąskaitų bei AB „Swedbank“ banko sąskaitos elektroninės bankininkystės naudotojo tapatybės duomenis. Po to nuteistieji A. Č. ir R. N., neturėdami Alytaus pataisos namų administracijos leidimo, iš kompiuterių spintos, atnešė nešiojamą kompiuterį, kuriuo nuteistasis L. D. gavęs elektroninės bankininkystės naudotojo tapatybės duomenis, neteisėtai prisijungė prie informacinės sistemos – M. A. Pavilionienės AB „SEB“ banko sąskaitų ir neteisėtai atliko finansines operacijas, t. y. pagrobė apie 21 000 Lt (6082 Eur).

2012 m. gegužės 13 d. nuteistieji M. A. Pavilionienės vardu paėmė UAB „Moment Credit“ 3000 Lt (869,57 Eur) greitąjį kreditą. Tokiu būdu apgaule savo naudai įgijo M. A. Pavilionienei priklausantį 22280 Lt (6457,97 Eur) vertės turtą ir UAB „Moment Credit“ priklausantį 3000 Lt (869,57 Eur) vertės turtą.

Teismas pažymi, kad teismų praktikoje internetinio sukčiavimo bylose, kurias neretai inicijuoja ir pataisos namuose bausmes atliekantys asmenys, visada dalyvauja keletas asmenų – vieni jų apgauna nukentėjusiuosius, neteisėtai gauna jų internetinės bankininkystės duomenis, prisijungimo prie jos kodus, o kiti dalyvauja apgautų nukentėjusiųjų pinigų pervedimuose, jų išgryninime ar perdavime nusikaltimo bendrininkams. Iš ankstesnių priimtų R. K., A. Č., L. D. nuosprendžių matyti, kad šie nuteistieji atlikdami laisvės atėmimo bausmes jau darė analogiškas nusikalstamas veikas, susijusias su internetiniu sukčiavimu.

Teismo nuosprendžio paskelbimo dieną visi nuteistieji buvo teisti: R. K. – 21 kartą, A. Č. – 15, R. N. – 10, L. D. – 7, M. B. – 9 ir M. Z. – 6. Teismas nusprendė visus asmenis pripažinti kaltais ir skyrė subendrintas laisvės atėmimo bausmes:  R. K. – 17,6 m., A. Č. – 9 m., R. N. – 2 m., L. D. – 5 m., M. B. – 4 m. ir M. Z. – 3 m.

M. A. Pavilionienės civilinis ieškinys tenkintas iš dalies. Priteista solidariai iš nuteistųjų 4922,6 Eur nukentėjusiosios naudai.

UAB „Moment Credit“ civilinis ieškinys tenkintas. Priteista solidariai iš nuteistųjų 1162,12 Eur UAB „Moment Credit“ naudai.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas.

teismai.lt informacija

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 92

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Artojas    -  2017-07-07, 10:49

    Tai rodo kokie ziopliai „reguliuoja” musu gyvenima.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...