infa.lt

Platinama peticija palaikanti Aurelijaus Verygos siūlomas alkoholio ribojimo priemones

Platinama peticija palaikanti Aurelijaus Verygos siūlomas alkoholio ribojimo priemones

21 gegužės
13:54 2017
geriančios paauglės

Geria net paaugliai (asociatyvi nuotrauka) | goodtoknow.co.uk nuotrauka

Nežiūrint į tai, jog viešojoje erdvėje dideliu mastu yra platinama medžiaga, pasak kurios visuomenė yra pasipiktinusi vyriausybės siūlomomis alkoholio ribojimo priemonėmis, o konservatoriai net pasiūlė alternatyvų kosmetinį projektą, – Facebook socialiniame tinkle sparčiai plinta peticija, kuria palaikoma dabartinio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pozicija alkoholio ribojimo atžvilgiu.

Kas iš esmės rodo, jog dalis visuomenės labiau suvokia alkoholio daromą žalą valstybei, nei net kai kurie politikai, garsiai pasisakantys už sveiką visuomenę, tačiau palaikantys tas priemones alkoholio atžvilgiu, kurios tikrai neveda į sveikos visuomenės ateitį, tačiau palaiko alko-pramonės interesus.

Tiesa, garsiai jie kalba apie visuomenės (dalies) teisę apsispręsti, tačiau nutyli, kad tą teisę nuolat pažeidžia kryptinga alkoholio reklama bei visuomenėje nuolat bei taip pat kryptingai palaikomas palankus požiūris į alkoholio vartojimą, įtakojantis būtent jų apsisprendimą. Tas labiausiai paliečia jaunimą, dar neturintį patirties, tačiau labai norintį atrodyti suaugusiu. Vien ką reiškia tokia išsivadėjusio alaus reklama – „Kartumas tikriems vyrams“. Kas iš tų paauglių nenori būti tikru vyru? Ir dar taip lengvai bei su apsvaigimu?

Juolab, kad reklamoje netiesiogiai nurodoma, kad būtent vyrai geria alų, „tikri“ vyrai. Tokią reklamą iš esmės galima būtų laikyti klaidinančia, nes nuolat vartojantys alų vyrai subobėja ir panašumas su vyrais išlieka tik veido bei krūtinės augmenijos požiūriu. Visa kita tikrai ne. Bet tam matyt dar ateis laikas, kai visuomenė suvoks, jog su alko-pramonės reklama galima kovoti ir kitais būdais.

Kalbant apie tą, laisvą alkoholio vartojimo apsisprendimo teisę palaikančiųjų chorą, galima pasakyti, jog jie palaiko ne laisvą apsisprendimą, o būtent tą jau įsišaknijusį vartojimą, mat laisvai apsispręsti gali tik laisvas ir neturintis priklausomybės žmogus, o ne jau turintis silpnybę (sakykime) šiam žaliojo slibino produktui.

Sakysite tas choras ir yra iš tų, neturinčių šios silpnybės?

Bet dalykas čia tame, kad neturintys šios silpnybės net nereaguoja į vyriausybės planus šiuo klausimu, nes jiems šis klausimas elementariai neaktualus. Jiems visiškai vis viena – tegu tas alkoholis būna ir visai panaikintas, juolab, kad jis visiškai nėra būtinas – jokiais atžvilgiais – žmonių gyvenime. Atvirkščiai, visos pasaulio valstybės skelbia alkoholio naudojimo statistikas ir stengiasi tose statistikose užimti kuo žemesnę vietą, stengdamosi riboti jo vartojimą šalių viduje, tačiau mielai skatindamos jo eksportą į kitas šalis.

Kodėl gi pasaulyje vykdoma tokia politika alkoholio atžvilgiu?

Nes seniai yra visi duomenys apie tai, kokią žalą alkoholis daro atskiriems žmonėms, visuomenės grupėms, pačiai visuomenei ir valstybei bendrai. Ir tie duomenys tokie siaubingi, jog sumokami mokesčiai į valstybės biudžetą iš alko-pramonės pardavimų tėra niekingai maži, kad galėtų bent iš dalies padengti tą milžinišką žalą daromą visai žmonijai bendrai. Todėl kiekviena valstybė stengiasi labiau skatinti jo eksportą – tegu blogiau kitiems, bet ne sau.

Visi puikiai suprantame, kad šiandien didžioji įstatymų dalis yra palanki suinteresuotoms verslo grupėms, o alko-pramonė yra viena iš įtakingesnių šioje srityje. Mat sumoka didžiulius pinigus alko-reklamai televizijoms, spaudos ir interneto leidiniams. Tikėtina jog ir politikams per jų įmones, o gal net ir tiesiogiai. Ne taip jau seniai buvo kilęs nemažas skandalas, kaip vienas MG Baltic koncerno, valdančio ir alkoholio įmones, atstovų perdavė pakankamai didelę sumą pinigų tuometiniam liberalų partijos pirmininkui E. Masiuliui. Nekilnojamo turto Nidoje pirkimui. (kaip aiškino pats E.Masiulis).

Nesileidžiant į didelius aiškinimusis kiekvienas gali nueit pas tą patį MG Baltis atstovą ir paprašyt pas jį pinigų, sakykim bent trečdalį tos sumos sodybos pirkimui. Be procentų ir be užstato. Atsakymą visi žinote ir nebandę – tie ponai nedalija pinigų bet kam, o tik tiems,iš kurių gali turėti naudos. Jei ne dabar naudos – tai ateityje. Ir tik tos naudos, kurios negali nusipirkt kitur. O kokios negali nusipirkt laisvai? – Reikalingų įstatymų.

Tad grįžtant prie alko-pramonės, – visuomenei kelia grėsmę ne tik jos produkcija, bet ir jos veikimo būdai stumiant savo interesus.

Netikite?

Tai šiandien jau matome tą šaršalą, kurį pakėlė visos žiniasklaidos priemonės, gaunančios savo dalį iš alko-reklamos, ir politinės partijos, stengdamosi priversti vyriausybę atšaukti jos dabar bandomus priimti alkoholio ribojimo valstybėje įstatymų projektus. Kitaip tariant negalėdama savo tikslų pasiekti legaliais keliais, alko-pramonė stengiasi apeiti kliūtis per savo išlaikomas (nors ir ne savas) žiniasklaidos priemones, kurios mielai imasi formuoti reikalingą nuomonę visuomenėje.

Kodėl?

Todėl, kad kyla pavojus, jog baigsis pinigų upeliai, dosniai maitinę tas žiniasklaidos priemones ir politines grupuotes. Kai kuriems leidiniams net kyla bankroto grėsmė, nes milijoninių sumų už alko-reklamą pakeisti realiai nėra kuo.

Ir būtent todėl, net konservatoriai (TS-LKD partija), dar 2016-ųjų kovą skelbę tokias pat ir dar griežtesnes priemones, taikytinas kovai su alkoholiu, kaip dabar sveikatos apsaugos Ministras A. Veryga, atėjus laikui parodyti kas ir už ką – nusisuko nuo savo tuometinių pažadų.

Konservatoriai ragina valstiečius atsisakyti tų priemonių kovoje su alkoholizmu, kurias anksčiau siūlė patys

Gabrielius Landsbergis net siūlo silpnesnį alkoholį leist vartoti anksčiau, nes jis, esą, mažiau kenkia (!). Keista, kai suaugęs (lyg ir) žmogus kalba dalykus, kurie šiais laikais jau net ir paaugliams aiškūs, jog bet kokio alkoholio stiprumo trūkumą galima kompensuoti jo išgeriamu kiekiu.

Todėl visuomenėje sklinda (pirmą kartą per daugelį metų!) vyriausybės veiksmus palaikanti peticija, kuria norima parodyti, jog bent jau dalis Lietuvos žmonių pasisako už blaivią ir sveiką Lietuvą, kurios žmonės iš tiesų galėtų laisvai apsispręsti ką jiems vartoti bei to, ko nenorėtų, kad matytų jų vaikai.

Peticiją, paskelbtą asociacijos „Nacionalinis interesas“ pirmininko Mariaus Jonaičio, kuria palaikoma Blaivi Lietuva ir dabartinio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos iniciatyva, galima pasirašyti čia:

PAREMTI infa.lt Naujienlaiškis

Atsiliepimų 9

 1. Lilija    -  2017-05-22, 12:18

  Šios pataisos gyvybiškai svarbios- aš tik už

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Ra    -  2017-05-22, 13:01

  Pasirašau.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Pro    -  2017-05-22, 13:27

  Palaikau be abejonės. Tai pirmos svarbos reikalas valstybei. Ypač Lietuvai esančiai tokioje padėtyje. Pirmyn Veryga!

  Atsakyti į šį komentarą
 4. nm    -  2017-05-22, 15:03

  palaikau visas priemones prieš alkoholį.Ačiū Verygai ir palaikantiems.

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Už laisvę rinktis    -  2017-05-22, 15:19

  Nu žiauriai daug pasirašė po tokia nesamoninga idėja…

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Eglė    -  2017-05-22, 20:45

  Ne taip ir mažai pasirašė – 740 žmonių, tarp jų ir aš. Kiek jų bebūtų bet tai bus tie žmonės, kurie iš tiesų dar gali rinktis ar jiems gerti, ar ne. Visi kiti renkasi gėrimą, kas tikrai liūdina, nes alkoholis ir laisvė nesuderinami dalykai, kaip pasakė vienas protingas žmogus. Aš dėkoju Dievui, kad dar yra Lietuvoje šviesaus proto žmonių suprantančių bėdos mąstą ir bandančių burti išsibarsčiusią visuomenę. Tikiuosi, kad jiems (mums)_ pavyks

  Atsakyti į šį komentarą
 7. justina    -  2017-05-22, 21:43

  palaikau

  Atsakyti į šį komentarą
 8. Myk    -  2017-05-31, 08:24

  Visuomenės veikėjas, legendinės roko grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas rėžė tiesiai: Valstybės saugumo departamentas privalo pasidomėti, iš kur eina toks Lietuvos juodinimas ir kaip staiga atsitiko, kad per itin trumpą laiką alkoholio suvartojimas išaugo kone trečdaliu. Saugumas kažin ar tuo domėsis, o štai prokurorams gal ir teks. Ir taikinys jiems nurodomas pirštu. Tai – ministras A.Veryga.

  Skaitykite daugiau: verslas.lrytas.lt/izvalgos-ir-nuomones/2017/05/31/news/po-skaiciu-karo-del-alkoholio-suvartojimo-rimti-kaltinimai-aurelijui-verygai-1495364

  Atsakyti į šį komentarą
 9. aura    -  2017-05-31, 09:37

  Myk nieko stebėtino nėra kai alko pramonė stengiasi bet kokiomis priemonėmis parodyti jog Veryga meluoja. Tačiau reikia tiesiog pažiūrėti kam kas naudinga. Veryga uždrausdamas alkoholį neturi jokios asmeninės naudos, o štai alko-pramonė ir žiniasklaida tik iš to ir gyvena. Todėl jie darys viską, kad diskredituoti tai, ką daro valstiečiai.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar pakeitus šią vyriausybę pasikeistų ekonominė situacija šalyje?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...