infa.lt

Pagrindinis JAV ekologas suabejojo globalaus atšilimo priežastimis

Pagrindinis JAV ekologas suabejojo globalaus atšilimo priežastimis

09 kovo
20:41 2017
Scott Pruitt

GETTY IMAGES

Naujasis JAV aplinkos apsaugos Agentūros vadovas Scott Pruitt netiki lemiamuoju anglies dvideginio vaidmeniu globalaus pasaulinio atšilimo atžvilgiu. Apie tai jis pareiškė savo interviu amerikietiškam TV kanalui CNBC, praneša BBC.

Globalus klimato atšilimas. „Aš manau, jog žmogaus veiklos poveikio klimato pasikeitimui nustatymas – labai sudėtinga procedūra, ir egzistuoja didžiuliai nuomonių skirtumai įtakos lygmens atžvilgiu. Todėl ne – aš nesutikčiau, jog jis [anglies dvideginis] vaidina pagrindinį vaidmenį globalaus atšilimo, kurį mes matome, atžvilgiu“, – pareiškė jis.

Pruittas taip pat pavadino blogų sandoriu Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos, kuriuo numatyta sumažinti šiltnamio dujų išskyrimą.

Vyriausiasis JAV ekologas išreiškė nerimą ryšium su tuo, jog susitarimas nebuvo iškeltas svarstymui senate.

Pruitto paskyrimas aplinkos apsaugos Agentūros vadovu anksčiau buvo sukėlęs skandalą dėl jo pažiūrų.

Buvęs Oklahomos generalinis prokuroras jau kritikavo globalaus atšilimo teoriją, išsakydamas abejones kaip dėl problemos masto, taip ir dėl jos ryšio su žmogaus veikla.

Be to, jis laikomas angliavandenilių naudojimo šalininku.

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) savo rinkiminės kampanijos metu pažadėjo atšaukti tarptautinės klimato sutarties, sudarytos Paryžiuje 2016 metais, galiojimą.

Susitarimas kovai su klimato pasikeitimu buvo pasirašytas balandžio mėnesį JTO štabo būstinėje Niujorke. Savo parašus po dokumentu padėjo daugiau kaip 170 šalių atstovai, tame tarpe ir JAV, Kinija bei Rusija. Paryžiaus susitarimas įpareigojo JAV sumažinti šiltnamio dujų išmetimą 26-28% iki 2025 metų (lyginant su 2005 metų lygmeniu).

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 164

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...