• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija
  • Join Us
  • Member Login

infa.lt

Trišalė Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos brigada pasiekė kovinę parengtį

Trišalė Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos brigada pasiekė kovinę parengtį

30 sausio
20:23 2017

2017 m. sausio mėn. pabaigoje patvirtintas trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG pilnas operacinis pajėgumas (angl. Full Operational Capabilities). Tai konstatuota įvertinus 2016 m. gruodžio mėn. vykusių brigados vertinamųjų pratybų „Common Challenge 16“ rekomendacijų įgyvendinimą.

Per pratybas tarptautinė vertinimo grupė nustatė tobulintinus dalykus brigados vadovavimo procedūrose, struktūroje ir rekomendavo galimus sprendimus. Kaip sakė LITPOLUKRBRIG vadas pulkininkas leitenantas Zenon Brzuszko: „šie reikalavimai buvo įgyvendinti ir 2017 m. sausį mėn. įsigaliojo sertifikavimo pažymėjimas“.

Sertifikate rašoma: „atsižvelgiant į tarptautinės vertinimo grupės vertinimo (angl. CREVAL) rezultatus ir atsižvelgiant į nacionalinius poreikius, skelbiama, kad Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigada yra pajėgi atlikti jai pavedamas užduotis.“

„Mūsų brigados kovinio pasirengimo lygis buvo nustatytas per tarptautines štabų pratybas Lenkijos Sausumos pajėgų mokymo centre Deboje. Kartu su Lenkijos, Lietuvos ir Ukrainos batalionais mes lavinome gebėjimą vadovauti priskirtiems daliniams vykdant taikos rėmimo operacijas daugiatautėje operacinėje aplinkoje,“ – sakė LITPOLUKRBRIG štabo viršininkas Lietuvos ginkluotųjų pajėgų pulkininkas leitenantas Eligijus Senulis.

Prieš metus Liubline įsikūrusio brigados štabo oficialiu atidarymu buvo pažymėti štabo pasiekti pirminiai operaciniai pajėgumai (angl. Initial Operational Capabilities) ir užsibrėžta per 12 mėnesių pasiekti pilnus pajėgumus. T. y., kad štabe tarnaus apie 100 karių ir civilių, o visoje brigadoje apie 3,5-4 tūkst. karių.

Taip kariškais terminais vadinama vieneto parengtis, kai sukomplektuotas personalas, parengti štabo veiklai būtini dokumentai, patvirtintas biudžetas, užtikrinta karių ir jų šeimų narių gerovė ir kitos sąlygos vienetui veikti.

Apie trišalę brigadą LITPOLUKRBRIG:

Lietuva, Lenkija ir Ukraina yra įsteigusi bendrą karinį vienetą – brigadą LITPOLUKRBRIG, kuri buvo įsteigta šalių gynybos ministrams 2014 metų rugsėjo 19 d. Varšuvoje pasirašius brigados steigimo sutartį. Brigadą sudaro tarptautinis štabas, trys batalionai ir specializuoti padaliniai.

2015 m. sausio 25 d. oficialiai atidarius Liubline įsikūrusios brigados LITPOLUKRBRIG štabą buvo pažymėti štabo pasiekti pirminiai operaciniai pajėgumai. Taip kariškais terminais vadinama vieneto parengties stadija, kai yra sukomplektuota 90 proc. jo personalo, parengti štabo veiklai būtini dokumentai, patvirtintas biudžetas, užtikrinta karių ir jų šeimų narių gerovė ir kitos sąlygos vienetui veikti.

Štabui pasiekus visus operacinius pajėgumus jame tarnaus apie 100 karių ir civilių, o visoje brigadoje apie 3,5-4 tūkst. karių.

Brigada formuojama pagal Europos Sąjungos daugianacionalinių kovai su krizėmis skirtų kovinių grupių pavyzdį. Brigadą sudaro tarptautinis štabas, trys batalionai ir specializuoti padaliniai. Kariai dislokuoti savo šalyse, tačiau pajėgos suburiamos tarptautinių operacijų ir pratybų metu.

Lietuva, Lenkija ir Ukraina brigadai skiria po pėstininkų batalioną, personalą specializuotiems junginiams ir brigados štabui formuoti. Lietuvos brigadai skiriamas batalionas suformuotas iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karių.

Brigadai priskirti kariai dalyvauja bendrose pratybose ir mokymuose. Prireikus, brigada ar atskiri jos elementai galės būti siunčiami į tarptautines operacijas, kurioms suteiktas Jungtinių Tautų Organizacijos Saugumo Tarybos mandatas. Sprendimą dėl brigados panaudojimo tarptautinėse operacijose turėtų priimti brigadoje dalyvaujančios šalys bendru sutarimu.

Brigados batalionai dislokuojami juos priskyrusių šalių teritorijose, o priėmus sprendimą aktyvuoti brigadą arba jos dalį – į užduoties vietą vyks junginio sudėtyje.

Brigadai nuo 2016 m. rugsėjo 21 d. vadovauja pulkininkas Zenonas Brzuszko (Zenon Brzuszko). Bendru šalių sutarimu brigados vadą skiria kiekviena valstybė rotacijos principu.

Brigados štabui vadovauja Lietuvos karininkas pulkininkas leitenantas Eligijus Senulis.

LITPOLUKRBRIG – vienas ambicingiausių ir didžiausių karinio bendradarbiavimo projektų.

kam.lt

Paremkite infa.lt, - Ačiū !!!:

Infa.lt

žiūrėjo 41

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, 15min leidinys yra objektyvi žiniasklaidos priemonė?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas