infa.lt

Eugenijus Gentvilas: „Reikia PVM grąžinti į prieškrizinį 18 proc. lygį, o ne ginčytis dėl PVM šildymui“

Eugenijus Gentvilas: „Reikia PVM grąžinti į prieškrizinį 18 proc. lygį, o ne ginčytis dėl PVM šildymui“

20 gruodžio
12:50 2016
Eugenijus Gentvilas

© Gedimino Savickio (ELTA) nuotr

Bazinis Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas turi būti grąžintas į prieškrizinį 18 proc. lygį, jį pradedant mažinti jau nuo 2017 metų. Valdančioji dauguma, laužanti ietis dėl PVM šildymui, nesprendžia esminių problemų, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas Eugenijus Gentvilas.

„Vietoj to, kad vėl laužytume ietis dėl PVM šildymui ar verstume žmones prašyti iš valdžios „malonės“ stovint eilėse su ištiesta ranka dėl kompensacijų už šildymą, problemas siūlytume spręsti visai iš kitos pusės. Liberalai siūlo visų pirma pradėti mažinti bazinį PVM dydį ir grąžinti jį į prieškrizinį 18 proc. lygį, pradedant mažinti tarifą jau nuo 2017 metų“, – sako E. Gentvilas.

Liberalai Seime yra užregistravę pasiūlymą, pagal kurį priimant kitų metų valstybės biudžeto projektą būtų įtvirtinta, jog nuo 2017-ųjų iki 2019 m. dabartinis standartinis 21 proc. PVM tarifas turi būti mažinamas po 1 proc. kasmet, per trejus metus grįžtant prie 18 proc. tarifo.

„Deja, šis liberalų siūlymas jau kelis kartus buvo atmestas. O dėl PVM tarifo šildymui suvienodinimo – turi galioti aiški ir paprasta kompensavimo tvarka, kuri nereikštų dar didesnės biurokratijos ir neverstų plėsti valstybės tarnautojų aparato. Kitas svarbus dalykas – kompensavimo tvarka privalo būti iš anksto suderinta su savivaldybių biudžetais, o ne nuleista „iš oro“. Kompensacijos už šildymą turi pasiekti visus, kam jų iš tikrųjų reikia“, – sako E. Gentvilas.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, jog medžiaga apie tai, kad D. Grybauskaitė mokėsi KGB mokykloje yra patikima?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Eugenijus Gentvilas: „Reikia PVM grąžinti į prieškrizinį 18 proc. lygį, o ne ginčytis dėl PVM šildymui“* - nuoroda: https://infa.lt/10944/eugenijus-gentvilas-reikia-pvm-grazinti-i-prieskrizini-18-proc-lygi-o-ne-gincytis-del-pvm-sildymui/