infa.lt

Dainiaus Kepenio spaudos konferencija: Elektromagnetinė spinduliuotė ir 5G ryšys

26 vasario
18:23 2020

Rasa Jančiauskienė, Dainius Kepenis, Jonas Grigas

Seimo narys Dainius Kepenis pradėjo spaudos konferenciją pristatydamas visuomenei kylančių klausimų esmę – kas yra 5G ryšys, kokią jis gali daryti žalą ar naudą žmonų sveikatai, kokie bus Seimo sprendimai šiuo klausimu, nes jis jau ateina į Seimo darbotvarkę ir panašiai. D. Kepenis pristatė profesorių Joną Grigą ir docentę onkologę Rasą Jančiauskienę.

Profesorius Jonas Grigas:

Prisistatydamas J. Grigas paminėjo, jog pirmiausiai jis yra radiofizikas, 48 metus dirbęs mikrobangų mokslinių tyrimų srityje. Tais klausimais yra parašęs daugybę straipsnių pasaulio spaudoje, įvairiomis kalbiomis, daugiau kaip 10 metų skaitė kursą fizikams magistrantams „elektromagnetiniai laukai ir gyvybė“.

Todėl, pasak profesoriaus, yra pakankamai įsigilinęs į klausimą apie magnetinės spinduliuotės ir gyvų kūnų sąveiką, tame tarpe ir dėl savo vykdytų tyrimų, geriau, nei bet kas kitas Lietuvoje.

Jonas Grigas paminėjo tai, jog kalbant apie 5G ryšį viešojoje erdvėje – dažniausia kalbama tik apie jo privalumus, kurie tikrai yra tiesa, tačiau, pabrėžė profesorius – nutylima apie potencialią žalą žmonių sveikatai.

Pranešėjas įsitikinęs, jog 5G neabejotinai padidint elektromagnetinę taršą ,mūsų gyvenamoje aplinkoje.

Elektromagnetinė spinduliuotė yra dviejų rūšių: pirmoji – tai jonizuojanti spinduliuotė, kurią sudaro rentgeno spinduliai, gama kvantai, ultravioletiniai spinduliai, Šių spindulių kvantų energija siekia dešimtis tūkstančių elektronvoltų arba daugiau.

Ši spinduliuote krisdama į žmogaus kūną sutrauko cheminius ryšius molekulėse, kadangi atomai molekulėse surišti vos pora-trejetu elektronvoltų.

Tad, kai krenta tokios jonizuojančios spinduliuotės kvantas – tai tarsi akmuo į voratinklių guotą.

Paskiau tie ryšiai vėl susijungia, bet, jau ne taip, kaip D-vas sukūrė, o atsitiktiniu būdu. Štai čia yra vėžio gamybos mechanizmas ląstelėse.

Antroji spinduliuotės rūšis yra ne jonizuojanti. Tai matoma šviesa, infraraudonieji spinduliai ir mikrobangos.

Mikrobangomis yra laikomos tokios, kurių dažnis prasideda nuo 300 Mhz ir siekia 300 Ghz. Šios spinduliuotės kvantų energija yra nedidelė, pasakoja profesorius, todėl jokių cheminių ryšių nesuardo. Ir kažkada buvo matyta, jog ji ir nepavojinga.

Tačiau, penktame dešimtmetyje pradėjus kurti radarus, toliau šeštajame dešimtmetyje kosminių ryšių sistemas, buvo pastebėta, kad tų priemonių kūrėjai dažniau už kitus pradėjo sirgti vėžiu.

Mokslininkai pradėjo tirti kame čia bėda, ir ilgainiui nustatė […], kad mikrobanginė spinduliuotė sukelia daugelį ligų – pirmiausia nervų, psichikos ir baigiant vėžiu.

[…] Prireikė poros dešimtmečių tyrimų tam, kad būtų išaiškinta kad mikrobangos, nors jos ir nejonizuoja atomų, netrauko molekulinių ryšių, bet jos veikia ląsteles – žudo, ardo ląsteles.

Kodėl?

Profesorius paaiškina:

Sakykime vieno milivato galia, dabar Lietuvoje norima tokią normą priimti, yra ekvovalentiška maždaug vieno milivolto elektriniam laukui. Ir štai, ląstelėje, kurios membranos storis tėra nanometrai, elektrinio lauko stiprumas, veikiant vieno milivato į kvadratinį centimetrą elektromagnetinės spinduliuotės srautui, – lauko stiprumas ląstelėje susidaro dešimčių kilovoltų į centimetrą. Tai labai stiprus laukas, linguoja galvą profesorius…

Jis tas membranas prakiurdo, ląsteles nužudo – visokias, įskaitant ir DNR.

Šitai buvo išaiškinta ir tuo klausimu buvo paskelbta šimtai mokslinių straipsnių […]

Docentė Rasa Jančiauskienė:

Esu onkologė, daugiau kaip 20 metų dirbanti šioje srityje, ir turiu tikrai didelę patirtį su įvairių rūšių navikais.

Žvelgiant į tai, kas daro didžiausią įtaką mūsų gyvenimo ir sveikatos kokybei – tai yra aplinka. Aplinkos ir gyvenimo būdo įtaka šiems dalykams siekia 80% ir tik po 10% tenka paveldimumui ir medicinai.

Kai kalbame apie mūsų elektromagnetinius laukus, elektromagnetinę taršą – ji šiandien labai padidėjusi […] ir pradedant mobiliųjų telefonų atsiradimu mes jau galime vertinti – jų įtaka sveikatai yra neabejotina. Ir yra pakankamai tyrimų, kurie rodo, jog jie yra susiję su tam tikros rūšies piktybiniais navikais.

Plačiau konferencijos vaizdo įraše:

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 826

Žymos:

1 Atsiliepimas

  1. Barbora    -  2020-03-04, 18:06

    Gera konferencija.
    Turėtume diskutuoti pateikdami mokslinius faktus, o ne taip, kaip dabar žiniasklaida pateikia visuomenei – kad 5G yra pažanga ir absoliutus gėris.
    Iš tikrųjų reikia didelės konferencijos ir plačios diskusijos visuomenėje, nes 5G ryšys bus visur ir paveiks kiekvieną gyvybės formą

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Ačiū už jūsų blaivų požiūrį į Igną Vėgėlę.:)...

susidomėjimas nulinei tiesai......

Jei gerai suprantu, tai už GPS Rusija nėra atsakinga, kiekžinau, tai JAV žaisliukas. Taigi GPS...

Būtent taip, todėl aš tartis neskubėčiau, nes šiandiena šiukšlė, rytoj gali būti pati brangiausia preke...

Ed

Tarp kito galėtų tartis su...Rusija, tai vienintelė šalis, kuri sukūrė technologijas ir panaudotą branduolinį kurą...

mes

gyvename suklastotame, užvaldytame propagandos pasaulyje... tiesa yra tai suprasti... tik tikros žinios veda į tiesą......

A5

Tegu nebijo amerikonai kaip ana syki vel prigazdins teisejus ir niekas jokio orderio neisduos. Demokratija...