infa.lt

Kinija įsitikinusi – įvykiai Tiananmenio aikštėje išgelbėjo šalį nuo „chaoso kaip Rusijoje“

04 birželio
16:46 2017
Žmogus prieš tanką

„Žmogus tankas” – stovi prieš Kinijos karinę koloną – šis vaizdas Vakaruose tapatinamas su demokratinio judėjimo simboliu, praėjus 28 metams, 1989 metais

„Kruvinas“ prodemokratinių protestų Tiananmenio aikštėje išvaikymas, įvykęs beveik prieš 30 metų, išgelbėjo KLR nuo „kracho kaip Rusijoje“ – būtent tokio požiūrio šiuo metu laikomasi Kinijoje, tvirtina Financial Times.

1989 metų birželio 4 dienos įvykiai Pekine iššaukė pasmerkimą iš tarptautinės bendruomenės pusės, ir vakarų pasaulio bei daugelio kinų mokslininkų yra vertinami kaip praleista galimybė sukurti labiau atvirą ir liberalią sistemą.

Tačiau didelė dalis Kinijos ekonominio ir politinio elito, o taip pat vidurinės klasės įsitikinusi, jog šalis niekada nebūtų pasiekusi tokios ekonominės sėkmės, jeigu Kinijos Komunistų partija prieš 28 metus nebūtų pasirėmusi armija siekdama išsaugoti savo monopolinę teisę į valdžią.

Dėka to ryškaus požiūrių skirtumo į vykusius įvykius tarp Kinijos ir Vakarų isteblišmento, galima prognozuoti, kokia ateityje bus Pekino, stiprinančio savo diplomatinę ir ekonominę įtaką pasauliui, reakcija į neramumus kaip šalies viduje, taip ir už jos ribų.

„Tai savotiškas retrospektyvus pagrindimas to, jog šie 30 metų ekonominio augimo ir vystymosi vyko tik todėl, kad vyriausybė ėmėsi tų žingsnių, – cituoja leidinys Luizos Lim, knygos „Amnezijos Liaudies Respublika“, skirtos 1989 metų įvykiams, autorės žodžius. – Toks požiūris labai paplitęs Kinijoje, ir jis eina greta idėjos apie tai, kad alternatyva būtų buvęs chaosas, panašus į rusišką“.

Šiandien, esant įvykių Tiananmenio aikštėje metinėms, įvairiose šalyse vyks taikios demonstracijos, rašo Financial Times. O pusiau autonominėje Kinijos teritorijoje – Honkonge – aktyvistai žmogaus teisių gynėjai praves akciją su uždegtomis žvakėmis, kuri jau tapo kasmetiniu patikrinimu to, kiek vietos gyventojai yra nepatenkinti Pekino valdymu.

Visur kitur, Kinijoje, egzistuoja griežta cenzūra, kalbant apie incidentą Tiananmenio aikštėje, o teisėtvarkos organai įdėmiai seka tai, kad nevykto jokių viešų šių metinių pripažinimo akcijų.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 88

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Ačiū už jūsų blaivų požiūrį į Igną Vėgėlę.:)...

susidomėjimas nulinei tiesai......

Jei gerai suprantu, tai už GPS Rusija nėra atsakinga, kiekžinau, tai JAV žaisliukas. Taigi GPS...

Būtent taip, todėl aš tartis neskubėčiau, nes šiandiena šiukšlė, rytoj gali būti pati brangiausia preke...

Ed

Tarp kito galėtų tartis su...Rusija, tai vienintelė šalis, kuri sukūrė technologijas ir panaudotą branduolinį kurą...

mes

gyvename suklastotame, užvaldytame propagandos pasaulyje... tiesa yra tai suprasti... tik tikros žinios veda į tiesą......

A5

Tegu nebijo amerikonai kaip ana syki vel prigazdins teisejus ir niekas jokio orderio neisduos. Demokratija...