• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Vengrijos premjeras švilpiant opozicijai pasmerkė ES sovietizaciją

Vengrijos premjeras švilpiant opozicijai pasmerkė ES sovietizaciją

24 spalio
12:41 2016
Protestuojantys švilpikai Budapešte

Protestuojantys švilpikai Budapešte, Vengrijoje, 2016 spalio 23 | nuotrauka REUTERS/Bernadett Szabo

1956 metų sukilimas Vengrijoje. Renginių skirtų jo 60-mečiui paminėti prieš vyriausybės rūmus Budapešte metu, vengrų premjero šalininkai sumušė žinomą istoriką Kristianą Ungvary, rašo Hungarian Free Press. Visa istoriko kaltė buvo tame, kad jis kartu su šimtais kitų sostinės gyventojų pūtė švilpuką bandydamas nušvilpti Viktoro Orbano pasisakymą ir tuo pačiu trukdydamas jį išgirsti kitiems.

Nežiūrint į kraujuojančią žaizdą veide, Ungvary ir toliau protestavo prieš „antidemokratinį režimą“. „Aš neišeisiu tik todėl, kad man kažkas smogė. 150 žmonių žuvo šioje aikštėje, mano senelį 6-iems metams pasodino į kalėjimą. Mama ir tėvas buvo areštuoti. To, kas atsitiko man dabar, nėra ko net lyginti su tuo, kas atsitiko man“, – pareiškė istorikas.

Vėliau, savo paskyroje Facebook jis padėkojo tiems, kas bandė jį apginti. „Kas įvyko šiandien – tai juodai balto mąstymo pavyzdys, – parašė Ungvary. – Kiti buvę aikštėje nukentėjo labiau už mane. Aš jiems užjaučiu. Aš nustebsiu, jei pasirodys, kad nukentėjusiųjų tarpe yra ir provyriausybinių demonstrantų, bet jeigu taip yra, tai man gaila ir jų“.

Ungvary pasirodė ne vieninteliu nukentėjusiu opozicionieriumi. Situacija išslydo iš po kontrolės, kai su savo kalba pasisakė Viktoras Orbanas. Jo žodžių nebuvo galima suprasti didžiojoje Košuto aikštės dalyje dėl garsaus švilpimo ir toliau sekusios žodinės kovos bei muštynių tarp valdžios šalininkų ir priešininkų.

Savo kalboje Orbanas bandė išjuokti šimtus demonstrantų, kurie bandė nušvilpti jo pasisakymą. „Kartais komunizmas sugrįžta kaip švilpimas“, – sarkastiškai pastebėjo jis. Po to premjeras paskelbė, jog būtina sustabdyti Briuselio ir Europos Sąjungos „sovietizaciją“.

Gerbiami skaitytojai, jeigu pageidaujate, – jūs galite paremti infa.lt tinklapį SMS žinute.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 102

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021"?


  • Taip, būtinai (71%, 278 balsavo)
  • Ne, nepalaikau (18%, 72 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (11%, 42 balsavo)

Viso balsavo: 392
Pradėta - 2021 29 kovo @ 23:23
Pabaiga - 2021 13 gegužės @ 23:23

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas