infa.lt

WSJ: Vietoje antirusiškų sankcijų sušvelninimo ES svarstys naujų įvedimą

WSJ: Vietoje antirusiškų sankcijų sušvelninimo ES svarstys naujų įvedimą

14 spalio
01:01 2016

wsj.com

Sankcijos prieš Rusiją

Rusijos santykiai su ES vėl ėmė blogėti. Jos veiksmai Sirijoje į antrą planą nustūmė bandymus sumažinti įtampą, praneša The Wall Street Journal.

Sekančią savaitę ES šalys aptars reakcijos sustiprinimo į kraujo praliejimą Sirijoje klausimus. Iki to, šeštadienį, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas susitiks su JAV valstybės sekretoriumi Džonu Keriu aptarti Sirijos klausimo. Po to Keris vyks į Londoną pasitarimui su Europos valdininkais.

Pasak leidinio informacijos, kol kas nei Vašingtone, nei Briuselyje nebuvo oficialaus nurodymo sudaryti Rusijos valdininkų sąrašų, kuriuos būtų galima pridėti į sankcijų sąrašus už Sirijos vyriausybės palaikymą. Kaip bebūtų, amerikiečių ir europiečių valdininkai jau pradėjo svarstyti apie tai, kokios būtent sankcijos galėtų būti įtrauktos.

The Wall Street Journal pabrėžia, jog ES šalys rengėsi pradėti svarstyti klausimą santykių gerinimo su Rusija kryptimi. Už tai buvo pasisakiusios Prancūzija ir Vokietija. Tačiau, „Rusijos veiksmai Sirijoje nutraukė bet kokį judėjimą santykių normalizacijos kryptimi“, – rašo amerikiečių leidinys.

Tuo pačiu rimtai pablogėjo santykiai su Prancūzija. Vladimiras Putinas nusprendė atšaukti savo vizitą į šią šalį ryšium su tuo, kad Prancūzijos užsienio reikalų ministras paragino pradėti Rusijos ir Sirijos karo nusikaltimų Aleppe tyrimą. Rusijos prezidentas pareiškė, jog Prancūzija tyčia parengė rezoliucijos projektą Sirijos klausimu, kad priverstų Rusiją uždėti jos atžvilgiu veto, o po to „užaštrinus situaciją pradėti antirusišką isteriją sau pavaldžiose masinėse informacijos priemonėse (MIP)“.

Pastovus Rusijos atstovas ES, Vladimiras Čižovas pabrėžė „savo nerimą ir nusivylimą“ tuo faktu, jog Rusijos ir ES santykiai „tampa dar vienos krizės – ne tik Ukrainos, bet ir Sirijos“ įkaitais. „Aš tikiuosi, jog sveika nuovoka ir geranoriškumas nugalės, ir ES netaps kai kurių politikų emocijų auka“, – pareiškė Čižovas.

Savo ruožtu, NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Aleksandras Veršbou pareiškė, jog Europa „parodė, jog ji kur kas labiau tvirtesnė savo nusiteikimu eiti šiuo kursu, nei Putinas, galbūt, tikėjosi“. Jis taip pat pabrėžė, jog Rusijos veiksmai Sirijoje sutvirtino europiečių sąjungininkų pasiryžimą laikytis sankcijų taikomų Rusijai dėl įvykių Ukrainoje.

Beje, vienas iš aukštų Europos diplomatų pranešė leidiniui, jog iš ES šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo, įvyksiančio pirmadienį, kažkokio sprendimo sankcijų klausimu laukti neverta. Tačiau jis pabrėžė, jog tuo atveju, jei Aleppo bombardavimas tęsis ir toliau, ES „rimtai svarstys“ sankcijų sustiprinimo galimybę.

Tuo pat metu Vladimiras Čižovas pastebėjo, jog sankcijų sustiprinimas neliks be atsako iš Rusijos pusės. „Neabejotina, bet kokie priešiški veiksmai Rusijos atžvilgiu, neliks be adekvačios reakcijos, kurios detalių aš nenoriu aiškintis be laiko“, – pareiškė Čižovas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 70

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...