• Naujienos
  • Parama
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Lenkijos deputatė įtikino Europarlamentą prilyginti Rusiją Islamo valstybei

Lenkijos deputatė įtikino Europarlamentą prilyginti Rusiją Islamo valstybei

13 spalio
01:01 2016

niezalezna.pl

Europos Parlamentas

PAP.pl © 2015 / Paweł Supernak

Europos parlamente pasirodė ataskaita, kurioje eina kalba apie Rusiją. Joje Rusijos Federacijos veiksmai propagandos srityje sulyginami su „Islamo valstybės“ veiksmais. Tai viena stipriausių Europos parlamento istorijoje ataskaitų apie Rusiją. „Politikai Europos Sąjungoje bunda“, – pastebėjo dokumento autorė, eurodeputatė nuo Lenkijos Anna Fotyga.

Europos parlamento užsienio reikalų komisija priėmė šį dokumentą iš jo autorės, Lenkijos „Teisės ir teisingumo“ partijos politikės. Ataskaita rašyta „ES strateginės komunikacijos siekiant atoveiksmio trečiųjų šalių nedraugiškai ir priešiškai propagandai“ atžvilgiu. Joje išvardintos struktūros, kurias panaudoja Rusija Vakarų vertybių menkinimui, Europos Sąjungos skaldymui, o taip pat kuriant silpnų Vakarų įvaizdį. Tarp viso kito, tai informacinės agentūros, fondai, visuomeninės ir religinės grupės, o taip pat socialiniai tinklai, vardina lenkų Niezaliežna tinklapis.

Rusija aktyvi Europoje, ji bando didinti savo įtaką ir hegemoniją. Taip pat dokumentas pateikia duomenis, jog Rusija finansuoja radikalias ES partijas, kurias vėliau gali panaudoti saviems tikslams. „Ataskaitoje buvo demaskuotas Rusijos melas Centrinės ir Rytų Europos šalių atžvilgiu. Rusijos Federacija pristato jas kaip priklausančias „tradicinei Rusijos įtakos sferai“. Ir viskas tam, kad susilpnintų jų suverenitetą“, – teigia leidinys.

Už ataskaitos priėmimą balsavo 31 deputatas. Prieš buvo 8 žmonės, 14 susilaikė. Folyga liko patenkinta aptarimo eiga. „ES, ypatingai politinės grupės, bunda ir pradeda suprasti, kuo iš tikro yra Rusija“, – sako Anna Fotyga.

Vieno jos darbuotojų nuomone, toks rezultatas neblogai prognozuoja balsavimą plenarinėje sesijoje.

Fotyga papildė, jog punktas apie Rusijos dezinformaciją po Smolensko lėktuvo katastrofos – nepraėjo. Politikė pareiškė, jog balsavimo plenarinės sesijos metu lapkričio mėnesį ji praneš apie pataisą šiuo klausimu.

Aš tikiuosi, jog suvokimo lygmuo tam metui išaugs ir šiuo (Smolensko katastrofos) klausimu, todėl, kad aš manau, jog Smolensko tyrimas turi būti tarptautinis, taip pat, kaip Malaizijos MH17 lėktuvo katastrofos atveju“, – papildė eurodeputatė.

Priešinosi dokumentui pirmiausia socialistai, kuriems nepatiko „antirusiška tema“, o taip pat Rusijos propagandos sulyginimas su „Islamo valstybės“: propaganda. Anna Fotyga pripažino, jog balsavimas dėl ataskaitos buvo perkėlinėjamas.

Pati didžiausia įtampos linija buvo Rusijos Federacijos poveikio ES šalims atžvilgiu“, – pripažino politikė.

Dokumentas numato sustiprinti ES poskyrį, kuris užsiima atoveiksmiu propagandai iš Rusijos ir „Islamo valstybės“ pusės“, – reziumuoja Niezaležna.

Gerbiami skaitytojai, jeigu pageidaujate, – jūs galite paremti infa.lt tinklapį SMS žinute.

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 77

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Seimas prašosi atlyginimų didinimo - ar reikėtų?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...