infa.lt

Viešas kreipimasis į šūdžius, kurie planuoja apmokestinti automobilius

Viešas kreipimasis į šūdžius, kurie planuoja apmokestinti automobilius

09 spalio
16:48 2016

Skaitau internete:

Įvertinę Europos Sąjungos šalių patirtį, ekspertai siūlo lengvuosius automobilius apmokestinti pagal tai, kiek pagal gamintojo deklaraciją automobilis išmeta anglies dvideginio ir kietųjų dalelių. Automobiliui senstant mokestis nesikeistų. Benzininiams automobiliams mokestis siūlomas iki 160 € per metus, o dyzeliniams  – iki 300 €. Taigi už vidutinę, 2 litrų variklį turinčią benzininę mašiną, tektų mokėti apie 60 €, o už dyzelinę – apie 90 €.

autompbilis

infa.lt nuotrauka

Norėčiau akis į akį susitikti su tokiu “ekonomistu” ir paklaust: ko nerimsti? Sėdi sau šiltoj kėdėj ir sėdėk! Koks velnias tave traukia žvelgti į “Europos šalių patirtį”, kai reikia sugalvoti kokį nors tautos nugręžimo mechanizmą?

Kodėl tu, sušiktas ekonomiste, neatsižvelgi į tą pačią Vakarų patirtį ir nesugalvoji, kaip mums visiems užsidirbti minimumą, kokius tai 1500 ar 2000 eurų šiai dienai?

Ne, na kodėl aš turiu tikėti, kad “mokestis yra reikalingas”, kai tie šikniai niekaip nesugalvoja, kaip pakeisti mokesčių sistemą, kad visiems visko pakaktų?

Kai reikia atimti  –  išlenda begalės “ekonomistų”, kai duoti  –  kažkaip nebėra nei vieno. Brudai. Nekenčiu.

Automobilis   –  ne šiaip sau prabanga. Visais laikais žmonės, ypač vyrai didžiuodavosi savo žirgais, mylėdavo juos, puoselėdavo ir nagų prie jų kišti neleisdavo. Taip, automobilis  –  šių laikų žirgas. Taip, ir vyrams ir moterims jis yra be galo svarbus. Taip, mes niekada jų neatsisakysime, na, bent artimiausius 50 metų.

Tad, niekše, ko tu kiši nagus prie švento dalyko? Nori pažiūrėti, kaip nagučiai pamėlynuos, kai tau bus užvožta?

Ir neaiškink man, kad susimokėjus automobilis nustos teršti! O gal tu, šikniau, už tuos surinktus pinigus palei gatves oro filtrų pristatysi, ar gatves pradėsi plauti? Be abejo, kad to nebus.

Taip ir sakyk: trūksta pinigų  –  noriu nugręžti liaudį. Bet, šiaip nepatogu, reikia surasti priežastį. Kokią nors įtikinamą.

Ir, bandite tu, pradedi kurpti planus.

Tai apmokestink orą  –  juk iškvėpdami anglies dvideginį, jį teršiame nuolat ir be pauzių! Bijai, velnie, nors, jaučiu, labai norėtum!

Maža tau, kad visi moka pėvėėmą, tai yra, susimoka už viską, už kiekvieną savo krustelėjimą bei pirstelėjimą. Perki vandeni  –  susimoki ir mokestį. Bandelę valgai  –  jau susimokėjai. Į kapus keliauji  –  atsisegi sau mokesti už karstą, net už gėles ant kapo.

Jau nekalbu apie visus kitus mokesčius ir akcizus  –  nežinau visų net pavadinimų, tiesiog susimoku tyliai ir viskas.

“Vakarų patirtis”  –  labiausiai uždulkinantys ekonomistų žodžiai. Vakarai pakilo tikrai ne todėl, kad daugiausia mokesčių įvedė, o sudarė sąlygas užsidirbti. Ir jau po to, kai buvo iš ko mokėti, apmokestino visus ir viską, bet vis tiek žmonėms paliko kiek tyro oro. O jūs, iškrypėliai, nuo kito galo pradedat  –  darot mokesčius, kaip Vakaruose ir tikitės, kad nuo to ekonomika atsigaus.

Sakai, apsirengsi, kaip Obama, atsisėsi į tokį limuziną, kaip JAV Prezidentas važinėja, Prezidentu ir patapsi?

Idiotai

Piktai aš čia rašau, dėl to atsiprašau visų normalių ir gerų žmonių.

O idiotams neatleidžiu.

Saulius Veržikauskas

harmonio.net

komentarų 30

 1. Dima    -  2016-10-17, 20:42

  Visas mano branduolinis potencialas buvo su meile kaupiamas ne tam kad butu paleistas i „ekonomista“, taciau zmones reikalauja ekonomisto aukos.

  Khhmm… Adminai, gal jus galetumete nerodyti mano IP adreso?:)

  Vajetau, sian man naktine pamaina… net nezinau kaip atidirbsiu. jibitute nezinau nezinau…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Lietuvis, ne mužikas    -  2016-10-17, 23:09

  Normaliam pasaulyje jau tampa gėda važinėti automobiliu. Žmonės mina pėdalus, vaikšto pėstute, naudojasi viešuoju transportu, važiuoja City Bee.. Tik pas mus proletarai nori važiuoti kuo galingesniu dažnai BMW nors gyvena senam daugiabutyje ar kokioj lūšnoj ir neturi pinigų net kurui… Socializmas rusijoj – ten nėra mokesčių ir kuras pigesnis… Varyk proletare ir gyvenk pas Putiną…

  Atsakyti į šį komentarą
 3. .......    -  2016-10-18, 00:04

  priciom cia tas putinas,lopas tu.jai vazineji su dviraciu tai ir vazinek,nelysk i akis

  Atsakyti į šį komentarą
 4. dar kenčiu    -  2016-10-18, 09:37

  Kad mokestis reikalingas, sutikti dar galima. Kokio dydžio mokestis, diskutuotinas klausimas. O ar bus išsamus atsakymas į klausimą – Kaip ir kur planuojate išleisti surinktą kapitalą? Kuriose kišenėse jis nusės. Ką gaus pilietis sumokėjęs tą mokestį?

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Žmogus iš vakarų    -  2016-10-18, 16:13

  Straipsnis, tai mentaliteto nesužaloto žmogaus rašytas. Leisk, automobiliste, paklausti man taves 2 klausimų :
  1. Kas bus, jei per tokius varguolius, kurie be mašinos gyvent negali, spartesnis ledynų tirpimas bus? Gamta nesakys:- tu nesusimokėjai, dabar tau klius! Klius visiems.
  2.kas bus, jei gamta atims galią vairuoti? Vakaruose mašina turėti yra prabanga. Ir algos jų nėra tokios, kaip visi įsivaizduoja, nes progresiniai mokesčiai visus žmones lygius padaro. Kuo daugiau uždirbi, tuo daugiau mokesčių atskaičiuoja.Tuo labiau, ir kainos pragyvenimo ir pramogų kur kas didesnės.

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Agnė    -  2016-10-18, 22:18

  Teisingai vyras sako , ir nebijo išreikšti savo nuomonės . Žmogus privalo mokėt , tik duok ir duok , o už tai gauna ? Tiek visokių mokesčių per gyvenimą susimoką , o senatvę lušnynoje ,kruopas valgydamas praleidžia… jei Lietuvoj visi va taip supyktu ir kantrybė sprogtu ,gal kažkas ir būtų ..o čia asilų banda, pasakė mokėt ,mokėsim, o geriau dviračių važiuosim , kaip smagu ir sveika cha cha , o kam iki darbo supisto už centus 50km.su dviračių važiuoti siulai ?
  Kažkoks didvyris,komentatorius sako ,nepatinka važiuok pas Putiną mužikę , OK , nenusistebėsiu , jei greitu metu ir tokiems dročintojams kokį mokestį įves ir pats šliauši pas Putiną , kokiam Petiai šikną laižyt

  Atsakyti į šį komentarą
 7. Rasa    -  2016-10-19, 15:12

  o surinktus mokescius panaudoti viesojo transporto bilietu atpiginimui.laikas sugrazinti keleivius i viesaji transporta.

  Atsakyti į šį komentarą
 8. darbininkas    -  2016-10-19, 17:52

  Atsiliepimas žmogui iš vakarų yra 2 variantai arba priklausai konservatoriams , socialdemokratams arba kitiems panašiem debilams arba varyk n….į vakarus su tokiu požiūriu visi jūs iš vakarų ir negryšit va tiap va

  Atsakyti į šį komentarą
 9. Paulius    -  2016-10-19, 20:49

  Na kžakivaiždžiai strapsni rašė žmogus kurio intelektas neapgadino. Jei toks jau varganas darbininkas esi, tai iš kur pas patį automobilis ir degalai? Vietoj to, kad rašytum visiškai beprasmius straipsnius geriau sėsk į autobusą ir mažiau verk. Tuo pačiu ir gatvių neužkimšinėsi su savo kledaru.
  Sekmės toliau verkiant, darbieti…

  Atsakyti į šį komentarą
 10. valius    -  2016-10-20, 11:54

  Puikus ir teisingas straipsnis.Pagarba autoriui.

  Atsakyti į šį komentarą
 11. Linius    -  2016-10-21, 17:27

  …Galąskim, broliai, kardus…

  Atsakyti į šį komentarą
 12. pagalvokit apie viska    -  2016-10-30, 10:03

  tai blemba ka tiems zmoniems daryti kurie gyvenantys kaime ir be masinu ne krapst. altobusai tai nevazinejai kas valanda ir pan. patys pamastykit ka snekat mandrus besneketi kai mieste gyvenate ir viesoju transportu vazineti kada norit. tai kaimuose zmoniems jau ir taip prazutis be madinos ju darbai mieste tai ka jiems daryti vapse. zn nes kadaise reikejo is kaimo i miesta vaziuoti studijuoti jau tada buvo sunku o apie kazdienini darba ne nekalbu….

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Viešas kreipimasis į šūdžius, kurie planuoja apmokestinti automobilius* - nuoroda: https://infa.lt/9080/viesas-kreipimasis-i-sudzius-kurie-planuoja-apmokestinti-automobilius/