infa.lt

Lietuvos karo akademijoje – knygos „Hibridinis Rusijos karas: Ukrainos patirtis Baltijos šalims“ pristatymas

Lietuvos karo akademijoje – knygos „Hibridinis Rusijos karas: Ukrainos patirtis Baltijos šalims“ pristatymas

03 spalio
17:45 2016

hibridinis Rusijos karasSpalio 4 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje organizuojamas Evgen Dykyi knygos „Hibridinis Rusijos karas: Ukrainos patirtis Baltijos šalims“ pristatymas. Knygos pristatyme žodį tars Lietuvos karo akademijos viršininkas pulkininkas Raimundas Matulis, mintimis pasidalys ir prorektorius dr. Gintautas Surgailis. Knygą pristatys ir savo žiniomis bei ilgamete patirtimi su renginio svečiais pasidalys ir pats knygos autorius E. Dykyi.

Šio meto geopolitinėje aplinkoje sąvoka „hibridinis karas“ yra ypač plačiai eskaluojama ir vis dar ne itin aiškiai suvokiama plačiajai auditorijai. Šį terminą vis dažniau girdime viešojoje erdvėje. Vis dažniau pasigirsta klausimų ar pasvarstymų apie mūsų pasiruošimą tokiam karui. Siekdama atsakyti į šiuos klausimus, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija pristato E. Dykyi knygą „Hibridinis Rusijos karas: Ukrainos patirtis Baltijos šalims“.

Knygoje autorius bando apibendrinti vis dar tebesitęsiančios Rusijos Federacijos agresijos prieš suverenią Ukrainos valstybę ir pasipriešinimo šiai agresijai patirtį. E. Dykyi išsikėlė ambicingą tikslą išskirti tokio karo pagrindinius dėsningumus ir tendencijas.

Knygos autorius E. Dykyi nuo 15 metų įsitraukė į Ukrainos nacionalinį išsivadavimo iš sovietinės okupacijos judėjimą. 1991 m. subūrė studentų savanorių būrį, kuris dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo apsaugoje nuo sovietinių okupantų. Būrys viešai prisiekė Lietuvos Respublikai ir tapo vieninteliu užsieniečių daliniu Lietuvos savanorių pajėgose. Autorius, kaip žurnalistas aktyviai dalyvavo Čečėnijos Respublikos gynyboje nuo Rusijos agresijos.

Taiki mokslininko karjera buvo nutraukta, kai 2004 m. teko ginti demokratiją Ukrainoje Oranžinės revoliucijos metu. Prasidėjus Rusijos intervencijai į Ukrainą, kartu su studentais papildė pirmąją savanorių bangą, kuri išėjo į frontą ir sulaikė Rusijos agresiją, kol buvo suformuoti Ukrainos kariuomenės daliniai. Vadovavo pėstininkų kuopai Luhansko fronte. Asmeniškai dalyvavo 12 Luhansko krašto kaimų ir miestų išvadavime.

Lietuvos karo akademija kviečia ne tik į knygos pristatymą, bet ir dalyvauti diskusijoje, pasisemti naujų žinių, pasidalyti savo apmąstymais, išgirsti naujų geopolitinės situacijos vertinimų ir užduoti aktualių klausimų pačiam knygos autoriui.

kam.lt


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Lietuvos karo akademijoje – knygos „Hibridinis Rusijos karas: Ukrainos patirtis Baltijos šalims“ pristatymas* - nuoroda: https://infa.lt/8966/lietuvos-karo-akademijoje-knygos-hibridinis-rusijos-karas-ukrainos-patirtis-baltijos-salims-pristatymas/