infa.lt

Valgykite vabalus: ES neplanuoja atskirai žymėti maisto produktų, kuriuose yra vabzdžių, patvirtino pareigūnas

06 balandžio
18:41 2023

Naujosios tendencijos gurmanams AP Photo/Sakchai Lalit

ES neplanuoja versti maisto produktų gamintojų aiškiai žymėti, ar produkte yra vabzdžių, patvirtino bloko pareigūnas, praneša „Breitbart News” leidinys.

Už sveikatą ir maisto saugą atsakinga ES Komisijos narė Stella Kyriakides patvirtino, kad blokas neketina versti gamintojų atskirai žymėti, ar maisto produktuose yra vabzdžių.

Tai buvo paskelbta netrukus po to, kai Europos Sąjunga patvirtino, kad žmonių maistui skirtuose produktuose galima naudoti naminių svirplių ir miltinių kirmėlių miltelius, o pareigūnai pareiškė, kad šie vabalai yra „alternatyvus baltymų šaltinis” norintiems juos vartoti.

Tačiau, nors sąjunga anksčiau teigė, kad vabzdžių vartojimas bus pasirinkimas ir niekam žemyne nebus primestas, kai kurie išreiškė susirūpinimą, ar tokie vabzdžių baltymai nebus įterpti į perdirbtus produktus be aiškaus ženklinimo, todėl visuomenės nariai valgys vabzdžius apie tai nežinodami.

Atsakydama į dviejų parlamentarų Charlie Weimerso ir Roberto Rooso Komisijai oficialiai pateiktus klausimus šia tema, Kyriakides patvirtino, kad nėra jokių planų versti maisto įmones ženklinti vabzdžių turinčius produktus kokiu nors „vabzdžių logotipu”, o blokas reikalaus tik ženklinimo mažomis raidėmis.

„Komisija šiuo metu nesvarsto papildomų maisto produktų, kuriuose yra vabzdžių, ženklinimo reikalavimų, nes esama teisinė sistema užtikrina, kad vartotojai būtų informuoti apie maisto produktų sudėtį”, – teigė komisarė, tvirtindama, kad vidutiniam vartotojui informuoti pakaks tokių smulkių sudedamųjų dalių sąrašų.

Tačiau tokiam teiginiui paprieštaravo Weimersas, kuris „Breitbart Europe” leidiniui sakė, kad dėl aiškaus ženklinimo trūkumo padidės tikimybė, kad bloko gyventojai liks neinformuoti apie tai, ką iš tikrųjų valgo.

„Europos Komisija yra neskaidri, kai nori traktuoti baisiųjų vabalų vartojimą tik kaip dar vieną maisto priedą ir ekologiškų baltymų šaltinį mūsų maisto gamyboje”, – sakė švedų europarlamentaras.

Toliau jis palygino tai, kas vyksta ES, su distopiniu filmu „Soylent Green”, teigdamas, kad ne viską reikėtų normalizuoti, net ir vardan aplinkos apsaugos.

„Daugeliui žmonių nepatinka valgyti vabzdžius ir kirmėles, ir aš juos suprantu”, – pridūrė jis. „Ne viskas turėtų būti normalizuota.

Maisto produktai, kurių sudėtyje yra nariuotakojų, turėtų turėti aiškų ir matomą ženklą priekyje – ne tik lotynišką vabzdžio pavadinimą ingredientų sąraše – kad vartotojai galėtų sąmoningai priimti sprendimą.”

Prielaida, kad vabzdžiai maistui gali būti įmaišyti į ES maisto produktus be aiškios plačiosios visuomenės žinios, yra bene labiausiai stebinantis bloko siekio normalizuoti vabzdžių vartojimą elementas.

Nors Kyriakides teigia, kad Pasaulio ekonomikos forumo vykdomos kampanijos, kuriomis siekiama, kad Vakaruose žmonės valgytų vabzdžius aplinkosaugos sumetimais, neturėjo įtakos ES sprendimui įteisinti įvairius vabzdžių produktus, blokas nuolat skatino vartoti tokius mažus vabzdžius maistui kaip aplinkai palankesnę alternatyvą mėsai.

Atskiros žemyno valstybės taip pat ėmėsi skatinti vaikus laikyti vabzdžių valgymą normaliu dalyku, o Nyderlandų ir Didžiosios Britanijos mokyklose mokiniai maitinami vabalais, nes tai yra atitinkamų šalių aplinkosauginio sąmoningumo didinimo kampanijų dalis.

Ypač Jungtinės Karalystės tyrėjai mano, kad vaikai gali tapti ginklu jų kampanijoje už vabzdžių valgymą, nes vaikai gali paskatinti kitus šeimos narius pradėti valgyti vabzdžius.

„Daugelis vaikų gali įtikinėti, todėl kai kuriais atvejais jie gali būti puikūs mitybos pokyčių šeimoje skatintojai”, – pastebėjo Jungtinės Karalystės mokslininkė Verity Jone.

„Pastebėjau, kad vaikai, sužinoję, jog vabzdžių jau yra daugelyje maisto produktų, kuriuos valgome, ir įsitikinę, kad jų valgydami nesusirgs, yra labai atviri bandymams”, – pridūrė ji.

„Visi tyrimai rodo, kad suaugusiems ir vaikams nevalgomi vabzdžiai yra atgrasūs, tačiau malti vabzdžiai maisto produktuose yra visai priimtini.”

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 393

Žymos

Atsiliepimų 5

 1. VŽA    -  2023-04-06, 07:01

  Teisingai, sutvėrimams, kurių galvos nepritaikytos galvoti, nereikia žinoti. Juk atskiruose „vabaluose” yra tiek maistingų, žmogaus kūnui reikalingų medžiagų, kad mėsa, žuvis ar kiaušiniai neprilygsta. Dievo išrinktoji tauta nevalgo kiaulienos… Prancūzai ir kitų šalių gyventojai valgo sraiges…

  Atsakyti į šį komentarą
  • tai galėsi    -  2023-04-06, 13:32

   ir ėsti apsilaižydamas

   Atsakyti į šį komentarą
   • Pastebėjęs    -  2023-04-06, 17:29

    „tai galėsi”, parašyta mąstantiems, turintiems įgimtą nuovoką ir žinantiems, kas pasaulyje JAU vyksta…
    Galimai niekas net nereklamuos, įdės atitinkamą kiekį, pats sakysi, jog paskanėjo…

 2. na jau ne    -  2023-04-06, 10:03

  neprivers valgyti bjaurybių, čia tik stumiami gamintojai ir pelnas mūsų teisių, mūsų sveikatos sąskaita. Klimato isterikai mus bando sukvailinti. Pagarba Italijai – jie atsisakė naudoti vabzdžius maiste, jie saugo savo paveldą.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Debiloidu maistas    -  2023-04-06, 10:32

  Taigi, debiloidams pats tinkamiausias maistas – vabzdziai ir kirmeles. Ka valgysi tuo ir pats pavirsi, taigi kirmelynams tinka kimeles. Joks save gerbiantis zmogus, kuris turi ne tik zmogiska pavidala, bet ir saviverte, siela – niekada nevalgys to, kas leistu jiems pavirsti i kirmeles ir vabzdzius. Vienintele salis ES pasake, kad jie nevalgys nezmogisko maisto, t.y. kirmeliu ir vabzdziu, o visos kitos pasiruose, tikriausiai, ir zmogiena paskanauti.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Tie, kam rūpi jų valstybęs , yra prorusiški....

is kur tevams zinoti,kuria is 72 lyciu pasirinks paauges naujagimis!?...

rimta darba - tie ir dirbs! O jei koks kopijavimo aparatas pakeis keleta popieriuku rasinetoju...

kad jei tulas pilietis pavoge vista,tai kaleti turetu visa jo gimine!? Nieko sau naujienos!...

pilieciams - nuo to negeriau....

"galetu" ir "parasys" - smulkiu cekiuku bedugne!...

Dievo sukurtą gyvybę tironai siekia panaudoti homunkulų bei mankurtų auginimui ir vergų visuomenės (skaitmeninio konclagerio)...