infa.lt

Prognozė: iki šimtmečio pabaigos Žemės gyventojų skaičius sumažės iki šešių milijardų

30 kovo
17:26 2023
Minia

nuotr. infa.lt

Naujoje „Romos klubo” ir „Earth4All” ekspertų ataskaitoje prognozuojama, kad iki 2050 m. Žemės gyventojų skaičius pasieks aukščiausią tašką, o 2100 m. sumažės iki ne daugiau kaip 6-7 mlrd. žmonių.

Ne taip seniai planetoje gyvenančių žmonių skaičius perkopė aštuonių milijardų ribą. JT prognozuoja, kad XXI a. antroje pusėje jis pasieks dešimt milijardų ir stabilizuosis šiame lygyje.

Kitoje analizėje, paskelbtoje žurnale „The Lancet” 2020 m., žadama, kad gyventojų skaičius, pasiekęs aukščiausią 9,7 mlrd. ribą, ims mažėti.

Tačiau naujoje „Romos klubo” ekspertų ataskaitoje prognozuojamas kur kas nuosaikesnis augimas, kuris jau 2050 m. užleis vietą mažėjimui.

Įvairūs scenarijai žada, kad iki 2100 m. pasaulio gyventojų skaičius sumažės iki 6-7 mlrd. žmonių.

1968 m. įkurtas „Romos klubas” vienija mokslininkus ir analitikus, žymius politikus, verslininkus ir kultūros veikėjus.

Jie reguliariai rengia išsamias pasaulinių problemų ir žmonijos perspektyvų apžvalgas.

Pavyzdžiui, 1972 m. paskelbtoje garsiojoje ataskaitoje „Augimo ribos” atkreiptas dėmesys į gamtos išteklių išsekimo grėsmę, susijusią su eksponentiniu mūsų civilizacijos ekonominiu ir demografiniu augimu.

Naują ataskaitą parengė „Earth4All” – ekspertų grupė, kurią organizavo „Romos klubas” kartu su keliais Europos universitetais ir analitiniais centrais. Joje, remiantis matematiniu modeliavimu, aprašomi du tikėtini demografinių pokyčių iki XXI a. pabaigos scenarijai.

Pirmajame scenarijuje, pavadintame „Per mažai, per vėlai”, daroma prielaida, kad dabartinės ekonominės raidos tendencijos išliks. Pagal jį prognozuojama, kad tokiu atveju pasaulio gyventojų skaičius ir toliau didės iki 2050 m., nors ir ne tokiu pačiu tempu. Tuomet jis pasiektų didžiausią skaičių – 8,6 mlrd. žmonių, po to pradėtų mažėti ir iki 2100 m. sumažėtų iki septynių milijardų.

Antrajame scenarijuje, vadinamame „Didžiuoju šuoliu”, daroma prielaida, kad žmonijos evoliucija per ateinančius dešimtmečius paspartės dėl naujų kompiuterinių, medicinos ir švietimo technologijų. Tuomet apie 2040 m. žmonija pasieks aukščiausią lygį – 8,5 mlrd. žmonių, o 2100 m. sumažės iki šešių milijardų.

Vieno ar kito scenarijaus įgyvendinimas visų pirma priklausys nuo pokyčių skurdesnėse Azijos ir Afrikos šalyse, kuriose gyventojų skaičius šiuo metu auga sparčiausiai. Kuo greičiau jos priartės prie pasaulinio ekonomikos lygio, tuo greičiau pasaulio gyventojų skaičius pasieks aukščiausią tašką ir ims mažėti.

Svarbiausiais šio pokyčio veiksniais įvardijami švietimo ir užimtumo prieinamumas moterims, modernių kontracepcijos priemonių ir preparatų plitimas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 231

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. Patriotas    -  2023-03-30, 11:38

  😀 jei yra planas išlaikyti žmonių kiekį ties 500 mln ,bus tokių katastrofų ir karų, kad nė nesapnavom. Net nekalbant kiek mirs nuo marmalų programos. 😉

  Atsakyti į šį komentarą
 2. VŽA    -  2023-03-30, 16:48

  Reikia kažką skubiai daryti, juk PSO planas masiškai naikinti žmones, milijardais. Covid-19 nieko gero dar nepadarė, net iškrypimai lėtai naikina žmones…

  Atsakyti į šį komentarą
 3. A    -  2023-03-30, 19:47

  “Kuo greičiau jos priartės prie pasaulinio ekonomikos lygio, tuo greičiau pasaulio gyventojų skaičius pasieks aukščiausią tašką ir ims mažėti.”••••••••••Apie ka jus cia,gerbiamieji?Kuo didesnis pas juos gyventoju skaicius,tuo jie labiau tolsta nuo pasaulinio ekonomikos lygio…..

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Nieko panašaus    -  2023-03-30, 20:30

  Na aš juos suprantu, nes žmonių skaičius tiesiogiai įtakoją tinginių, vagių bandiūgų ir t.t.. išnykimą, natūraliu būdų be kitų žmonių įsikišimo. Taigi apie 12 milijardų, jau jie praras, bet kokią įtaką žmonijai. Apie 25 milijardai pasaulyje vyks tikri stebuklai, na lyginant su dabar. Žmonės nemeluos nevogs nebadaus, darys tik, tai kas patinka ir tai be jokių čipų ar politinės, ideologinės, religinės prievartos. Protą intelektą gali išsaugoti tik nedidelė žmonių grupė ir su sąlyga, kad likusios žmonių grupės, bus akmens amžiaus intelekto, o tai gali garantuoti tik mažas žmonių skaičius. Čia esamų „elitų” idėja, kaip sakant kompas turi laginti.
  Čia panašiai kaip su kompu, mažai RAM ir kompas lagina. Žmogus kvantinė mašina, ir jų didelis kiekis garantuotai priveda prie geresnio gyvenimo. Mitas, kad netilps, badaus, baigsis nafta. Tačiau tinginiai, tie kurie nesugeba išskirti energijos save aprūpinti, o išlieka tik kitų žmonių sąskaita, natūraliai išmirs.
  Žmonės jau dabar moka skaičiuoti išskiriamos energijos kiekį, čia kiekvieno individo, tik be technologijų tas dar nesigauna. Kaip tik tam bus naudojamasi kvantika, tai iš karto neliks jokios galimybės „muchliuoti”. Kaip sakoma ir sielos bus pasvertos. Tų nelaimėlių bus visiems gailą, bet jiems paaukoti neišeis, tiksliau neprarandant savo energijos ir va, tai ir prives prie jų natūralaus išnykimo. Žmogaus siela, tai jo visos mintys per gyvenimą, čia jokių stebuklų. Jos saugomos visuose žmonyse ir patenką į tą kūną kur turi galimybę išsipildyti. To niekas kitas įtakoti negali, kaip pats žmogus. Tipo rojus, tai daugybė įvairiausių taisyklių, kurias žmogus ištveria, bet be prievartos, sąmoningai ir tik tada jis išskirią „bitą” energijos ir eina laipteliu aukščiau. Pavagia, tiesio negauna „bito” tiksliau atsisako sąmoningai geresnės vietos. Taigi esant daugiau žmonių, gerėja energetinės galimybės visiems, nepriklausomai blogas ar geras tas žmogus. Tokiu būdu žmogus mažiau galvoja apie blogybes ir taip sukurią mažiau blogų pasaulių, kurių kūrimą ir skatina tie kurie fiziškai negali išskirti energijos savo išlikimui.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Kam dar 30 metų niekšelį maitinti, tegul pagyvena "Russkij mir" gerovėje... Neatsitiktinai Dievas TOKIEMS įsakytų:...

Opozicija aiškino: atsitiktiniai, bakalauriniai, laikinai administruojantys Lietuvą, reikia kuo greičiau priešlaikinių rinkimų, nes jie visai...

Ta kosminė kova tarp JAV, Rusijos ir Kinijos, tik aštrės......

Neabejotinai JAV, Rusija, Kinija kažkiek bendrauja su kitų civilizacijų atstovais, tik mūsų išsivystymo lygis per...

Išmintingas mūsų gerb. Prezidentas, bet kadangi jis prieš iškrypimus, už Ukrainą, tai palec-kiukiniai šunys loja......

Ar cia ta asaba is savu pinigu skirs ta parama...

"BILOTAITĖ skirs pagalbą"... O kur Raskevičius?......