infa.lt

Lenkija prašo ES apriboti Ukrainos grūdų importą

30 kovo
09:36 2023

Lenkija nori, kad Europos Sąjunga pasinaudotų visomis turimomis priemonėmis ir apribotų į ES rinką įvežamų ukrainietiškų grūdų kiekį, trečiadienį pareiškė ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis, kilus ūkininkų pykčiui dėl importo poveikio Lenkijos grūdų kainoms, praneša agentūra „Reuters”, kurią cituoja „Economica” portalas..

Didėjantis kaimo gyventojų pyktis dėl grūdų antplūdžio iš Ukrainos valdančiajai partijai „Teisė ir teisingumas” (PiS) šiais rinkimų metais kelia didelį galvos skausmą, ypač atsižvelgiant į tai, kad jos konservatyvi rinkėjų bazė daugiausia yra kaimo vietovėse ir mažuose miestuose.

Reikalaujame, kad būtų panaudotos visos reguliavimo priemonės – kvotos, tarifai, kurie apribotų arba užkirstų kelią ukrainietiškų grūdų importui į Lenkiją, – sakė M. Morawieckis spaudos konferencijoje.

Jis teigė, kad susitarė su kelių su Ukraina besiribojančių valstybių vadovais rašyti Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen ir reikalauti imtis veiksmų.

Ukrainai, vienai didžiausių pasaulyje grūdų eksportuotojų, po Rusijos invazijos prieš metus buvo užblokuoti Juodosios jūros uostai, todėl jai teko ieškoti alternatyvių transportavimo kelių per ES nares Lenkiją ir Rumuniją.

Tačiau dėl logistinių kliūčių dideli kiekiai ukrainietiškų grūdų, kurie yra pigesni už Europos Sąjungoje išaugintus grūdus, lieka Vidurio Europos šalyse, o tai muša kainas ir mažina vietos ūkininkų pardavimus.

M. Morawieckio pareiškimai nuskambėjo žemės ūkio ministrui Henrykui Kowalczykui susitikus su ūkininkų atstovais, kurie atmetė iki šiol vyriausybės siūlytą pagalbą kaip nepakankamą.

„Pinigai turi būti mokami už kiekvieną grūdinių kultūrų hektarą, nuostoliai turi būti padengti, – prieš derybų su vyriausybe raundą sakė asociacijos „Agrounia” įkūrėjas Michalas Kolodziejčakas (Michal Kolodziejczak), – šiems nuostoliams padengti reikia mažiausiai 6 mlrd. zlotų (1,39 mlrd. JAV dolerių), – pridūrė jis, – nesiruošiu iš čia išeiti, kol nebus gerų sprendimų. Policija turės mus išvesti”, – pridūrė jis.

Kolodziejčako nurodyta suma yra dešimt kartų didesnė nei pirmadienį Europos Komisijos patvirtinta 600 mln. zlotų pagalbos programa, kuri, pasak Lenkijos vyriausybės, padės kompensuoti ūkininkų nuostolius.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 143

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. Patriotas    -  2023-03-30, 09:56

  Slava Ukraine! Ką jūs lenkai vatos? nepatinka kažkas? :D. Atiduokit savo ginklus, pinigus, verslą ir nekilnojamąjį turtą. Ukraina pasiims rusai, Europą ukrainiečiai. Kur mėlyna geltona? Kodėl vėliavos neiškeltos a? Vatos? Debilų pasaulyje:D

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Napavargęs    -  2023-03-30, 11:35

  O kur grūdai vargšei Afrikai?

  Atsakyti į šį komentarą
 3. VŽA    -  2023-03-30, 16:43

  Paleckiukinis Rusijos patriotas iš debilų pasaulio džiūgauja dėl Ukrainos grūdų pertekliaus. Kai Putino barbarų ir teroristų armija greitu laiku bus sutriuškinta, ekonomika suniokota, tai Rusija prašys pirkti grūdus iš nepriklausomos Ukrainos…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Taip idiotiškai gali sugalvoti, tik lyt-psich, polit-ekonom iškrypėliai......

Jie visų pirma turėtų pamąstyti kaip save pavadinti: Debilai ar debilai...

Nauseda,todel privalai zinoti : sioje judeju organizacijoje,pirmi centimetrai - skirti apipjaustymui! Netruks ir minutes!...

pas urologa reikia,jei ne vietoje nuteka!...

Viskas pagal planą: žmonių turi sumažėti iki 1000000000, tad, jei vyras nori susirasti moterį, tai...

Kiekvienas, kuris ne tiesą sako, leidžia sau šiek tiek per daug.......

Neikitoj kadencijoje ne atsistatydins. Atėjo,, Leninas"visiems laikams...