infa.lt

Krikščioniui gresia kalėjimas už tai, kad liudijo kaip buvęs gėjus, atsisakęs šio gyvenimo būdo

27 kovo
16:50 2023
Matthew Grechas

Matthew Vilniuje, 2022 m LŠS mitinge

Matthew Grechui ir jį kalbinusiems žurnalistams gresia iki penkių mėnesių kalėjimo

Pranešama, kad aukščiausio lygio Europos Sąjungos pareigūnas kartu su asmenimis, susijusiais su gėjų teisių organizacija, pateikė policijai pranešimą, kaltinantį krikščionį Maltoje neteisėtai reklamavus „konversinę terapiją“ pasakojant kaip jis atsisakė homoseksualaus gyvenimo būdo.

Silvanas Agiusas, dirbantis ES už lygybę atsakingos komisarės Helenos Dalli kabineto ekspertu, Maltos leidiniui Lovin Malta patvirtino, kad jis buvo tarp trijų asmenų, pateikusių įskundimą, dėl kurio 33 metų Matthew Grechas ir iš jo interviu ėmę žurnalistai atsidūrė teisme – tai pirmieji pranešė „PMnews Malta”.

Agiusas atsisakė daugiau komentuoti Maltoje vykstančią bylą ir taip pat neatsakė į „Fox News Digital” prašymą tai pakomentuoti.

Kiti du skundą pateikę asmenys buvo Christian Attard, Maltos LGTBIQ teisių judėjimo įkūrėjas, ir Cynthia Chircop, kuri yra viena iš organizacijos pirmininkių, pranešė leidinys. Attard yra dirbęs Europos komisijoje seksualinės orientacijos teisės klausimais.

Grechui ir jį kalbinusiems žurnalistams gresia bauda iki 5 000 eurų arba laisvės atėmimas iki penkių mėnesių, jei bus pripažinti kaltais už Maltos seksualinės orientacijos, lyties ir lyties raiškos patvirtinimo įstatymo 3 straipsnio pažeidimą, pagal kurį „bet kuriam asmeniui yra neteisėta“ „reklamuoti konversijos praktiką“.

Sausio mėnesį Grechas „Fox News Digital” paaiškino, kad 2022 m. balandį duodamas interviu vietiniam leidiniui „PMnews Malta” apie savo gyvenimą, jis niekuomet nieko nekvietė į terapiją tam, kad pakeisti seksualinę orientaciją ar lytinę tapatybę.

Tačiau jis kritiškai vertino Maltos įstatymus ir paaiškino, kaip jis įsitikino, kad homoseksualumas yra ne tapatybė, o su jo tikėjimu nesuderinama praktika. Praėjusį mėnesį jam buvo įteiktas baudžiamojo persekiojimo įsakymas dėl šaukimo į teismą, o birželio 9 d. įvyks dar vienas šio teismo posėdis.

Pranešimas policijai taip pat buvo pateiktas prieš interviu davusius žurnalistus Mario Camilleri ir Ritą Bonnici. Jų laukia atskira teisinė kova, kuri, kaip neseniai jie pranešė „Fox News Digital”, „prieštarauja pagrindiniams žodžio laisvės principams“.

Agiusas, anksčiau ėjęs Žmogaus teisių ir integracijos direktorato vadovo Maltoje pareigas, buvo susijęs su konversijos terapijos kriminalizavimu šalyje, kuri pirmoji Europoje šią praktiką uždraudė 2016 m.

Malta neseniai sugriežtino savo konversijos terapijos draudimo įstatymą įtraukdama pakeitimą, kuriuo iš naujo apibrėžiama reklamos sąlyga, „įtraukiant bet kokios medžiagos, propaguojančios šią praktiką, publikavimą, reklamavimą, rodymą, platinimą, siuntimą ir sklaidą“, rašo „Times of Malta”.

Kai 2018 m. Grechas savo šalyje pateko į antraštes, pasakodamas savo istoriją kaip X Factor Malta šou dalyvis, Agiusas, kurio dabartinės pareigos kaip kabineto eksperto, vadovaujamo Dalli, apima „įtraukumą, lygybę ir nediskriminavimą“, Grecho komentarus pavadino „probleminiais“.

Pranešama, kad Grecho klipas per „X Factor Malta” buvo išimtas iš Facebook ir YouTube šalyje, o televizijos programa vėliau atsiprašė už jo nuomonę.

2013 m., eidamas Tarptautinės lesbiečių, gėjų, biseksualų, transseksualų ir interseksualų asociacijos (ILGA) Europos regiono politikos direktoriaus pareigas, Agius BBC sakė, kad Vokietijos pasirinkimas nurodinėti trečiąją lytį gimimo liudijime „nesiekia pakankamai toli“.

Grechas „Fox News Digital” sakė manantis, kad konversijos terapijos draudimai, draudžiantys suaugusiems žmonėms gydytis nuo nepageidaujamų seksualinių potraukių, yra „barbariški“ ir kad LGBT aktyvistai naudojasi jais kaip atrama „patekti į bažnyčias ir priversti pastorius ir Evangelijos tarnus užsičiaupti bei su tuo susitaikyti“.

Maltos LGTBIQ teisių judėjimas taip pat neatsakė į „Fox News Digital” prašymą pakomentuoti šią istoriją.

„Konversinė terapija” yra homoseksualaus potraukio atsikratymas, grįžtant prie heteroseksualių santykių.

Pagal „Fox News” medžiagą parengė Tomas Senūta

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

1 Atsiliepimas

 1. VŽA    -  2023-03-28, 08:38

  Lyt-iškrypėliai – arijai, neliečiamieji, nebaudžiamieji. Perspektyva – padaryti visą pasaulį lyt-iškrypėliais, tada niekam nekils mintys apie Dievą, kuris tokius laiko nusikaltusius kraujo kalte, kas reiškia pasmerktais mirties bausme…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

100% yra visiška tiesa...

Hm

Nenustebino, senėjimo pagrindas yra ultravioletiniai spinduliai, o jų jis išvengią. Dinozaurų eroje atmosfera buvo gerokai...

Mes, Sudano vyriausybė sudarėme komisiją ir reikalaujame, kad Egiptas grąžintų iš Nubijos pagrobtą auksą (faraonų...

Europa nustoja pirkti is RosAL aliumini - tada rusai nebestatys tos AE. Paziuresim,ar issiplidys?...

"draugu" - neziopsok! Vienuoliktas Dievo isakymas,skia! :-D...

Visi sumokesime uz lustus,o kas dar ir pirks - net 2 kartus!...

Ne visi gi pasiryze ekonominiam suicidui JAV vardan!...