infa.lt

Algimantas Rusteika. Apie mokesčių „reformą”

26 kovo
16:26 2023
Gintarė Skaistė pasakoja apie naujosios mokesčių reformos privalumus

Gintarė Skaistė | foto: finmin.lrv.lt

Algimantas Rusteika

Na ką, sveikiname brangius Lietuvos žmones su buhalterių-bukalaurų parengta mokesčių „reforma”. Tiesiog išverskim į paprastą, dar neuždraustą lietuvių kalbą visus tuos skaisčių ir šimonyčių pliurpalus apie mokesčių „optimizacijas“ ir „teisingumus“.

Dėsnis toks – kada keičiami mokesčiai, juos „reformuojantieji” pirmiausia stropiai suskaičiuoja, kaip ten bus su jų pačių ir savo chebros pajamomis? Ir to elito sluoksnio, kurį atstovauja, mokamus mokesčius susimažina, o kiek dėl to pritrūks – pasiims iš kitur.

Tik vienas pavyzdukas. Nuo 60 iki 120 VDU per metus uždirbantys dabar moka 32% GPM, po reformos mokės mažiau, tik 25% VDU dabar yra 1684,90 € per mėnesį. Taigi 60 VDU per metus bus 101 094 €, 120 VDU bus 202 188 €. Kas gi uždirba ar gali uždirbti tokias algas Lietuvoje?

Teisingai, vaikučiai, visokių litgridų masiulių ir igničių maikštėnų, kitų valstybės strateginių įmonių, staiga urmu patapusių privatizacijai parengtomis akcinėmis bendrovėmis su konservatorių rato žmogystų pritutintomis valdybomis, vadovybės siaurasis ratas.

Tai jų apsidraudimas ir saugus uostas nesėkmės Seimo rinkimuose atveju.

Taip pat bankų, finansinių įstaigų, stambiųjų korporacijų grietinėlė, kuriai irgi atstovauja valdantieji.

Na, o jei dar kol kas ne visų valstybinių akcinių bendrovių vadukų atlyginimai pasiekė tokio lygmens, tai būkit ramūs, neabejotinai greit pasieks, tokiu maždaug greičiu, kaip ir įsigalios naujieji mokesčiai.

Ir tada virš 60 VDU arba 101 194 € uždirbantis koks nors vidutinis valstybinis masiulis mokės biudžetui ne 32% GPM, o tik 25 procentus.

Valstybė po „reformos” jam, vargšui, asmeniškai pridės dar. Jei jis uždirbs, tarkim, 120 VDU, tai toks valstybės „generalinis” sumažinus GPM „po reformos” mokės valstybei 7 procentais nuo 60 VDU, t.y. 7077 € mažiau.

Beje, gaunantieji tuos pačius 60 VDU arba 101 194 € per metus nuo didesnės sumos Sodros mokesčio jau nebemoka. 2023 m. Sodros įmoka darbuotojams yra 19,5 proc., tai jau nurodytu atveju 120 VDU per metus uždirbantis vargšas sutaupo 19,5% nuo 60 VDU, t.y. neįmoka tikrų vargšų pensijoms 19 732 € per metus. Su Sodros mokesčiais šiems „vargšams” jau susitvarkyta anksčiau, įvedant „lubas”.

Tą akivaizdų plėšikavimą iš valstybės ir regresinių mokesčių faktinį įvedimą bandoma užmaskuoti tokių asmenų neva kitomis gaunamomis pajamomis iš individualios veiklos ar dividendų, kurios, atseit, būtų papildomai apmokestinamos.

Tai aiški demagogija naivuoliams – parodykit nors vieną tokį stambų valstybinį generalinį, kuris dar „užsiimtų individualia veikla“ ar iškilus grėsmei savo piniginei neperrašytų akcijų žmonai?

O tam, kad biudžetas „susibalansuotų” ir „nieko neprarastų”, jie pasitelks visokius kuodžius ir kitus vargo „ekonomistus”, jau dešimtmetį nuvalkiotomis frazėmis klykiančius apie „gyvulių ūkį”. Ir šaltu veidu padidins mokesčius vidurinei klasei ir smulkiesiems verslininkams, kurie patys save išlaiko, savo darbo vietas susikuria patys ir nieko iš valstybės neprašo.

Tai ne kas kita, kaip politinis užsakymas didinti korporacijų galią ir mokesčiais spausti konkuruojantį smulkųjį verslą. Ir partokratijos interesas toliau naikinti valstybės ir visuomenės stabilumo stuburą – politiškai ir finansiškai nepriklausančią nuo sistemos vidurinę klasę.

Ką jau bekalbėt apie neapmokestinamojo pajamų minimumo prilyginimą minimaliai mėnesinei algai, apie ką visais lygiais pliurpiama jau gal dešimtmetį.

Ši skurstančiųjų svajonė gauti iš valstybės bent kiek atjautos ir nors truputį padidinti savo varganas pajamas tolsta ir tolsta kaip vaivorykštė. Panašiai kaip ir pensija – jau, atrodo, tuoj jos sulauksi, o ji ir vėl toliau.

Jeigu kas nors galvojate, jog visa ši „reforma” daroma ne tam tikslui, kuris čia aprašytas ir visi kiti jos punktai nėra tik dūmų uždanga šiems interesams – man tiesiog gaila jūsų dėl naivumo. Ir visa ta maitvanagių puota rengiama artėjančio didelio karo ir visuotinės krizės akivaizdoje.

Pirmą kartą šis įrašas paskelbtas jo autoriaus asmeninėje Facebook paskyroje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 540

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. VŽA    -  2023-03-26, 16:50

  Mokesčiai – labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką ar iškrypėlius galvotų, bet būtų priversti dirbti, dirbti, kad išgyventų…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

is kur tevams zinoti,kuria is 72 lyciu pasirinks paauges naujagimis!?...

rimta darba - tie ir dirbs! O jei koks kopijavimo aparatas pakeis keleta popieriuku rasinetoju...

kad jei tulas pilietis pavoge vista,tai kaleti turetu visa jo gimine!? Nieko sau naujienos!...

pilieciams - nuo to negeriau....

"galetu" ir "parasys" - smulkiu cekiuku bedugne!...

Dievo sukurtą gyvybę tironai siekia panaudoti homunkulų bei mankurtų auginimui ir vergų visuomenės (skaitmeninio konclagerio)...

Niekas netrukdė naujiems žaidėjams anksčiau įsijungti į politiką. Jie juk jau seniai pilnamečiai?...