Pensijų reformos Prancūzijoje fone, kilo skandalas dėl Emmanuelio Macrono brangaus laikrodžio. Žiniasklaida ir socialinės žiniasklaidos vartotojai atkreipė dėmesį į incidentą, įvykusį per prezidento kalbą per nacionalinę televiziją – E. Macronas po stalu bandė nepastebimai nusiimti laikrodį (žemiau, „Twitter” vaizdo įrašas).
Žiūrovai spėliojo, kad prezidentas, kalbėdamas apie piliečių finansinę padėtį, bandė paslėpti brangų aksesuarą. Tinkle išplito daugybė memų, kuriuose nurodoma laikrodžio kaina – 80 000 eurų. Prezidento atstovai nurodo kur kas kuklesnę kainą – 2400 eurų.
Tuo tarpu protestai dėl pensijų reformos tęsiasi. Anksčiau, Respublikos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, Prancūzijoje į gatves išėjo daugiau kaip 1 mln. nepritariančiųjų reformai. Profsąjungų duomenimis, dalyvių skaičius pasiekė net 3,5 mln.
Vien tik Paryžiuje protestai prieš pensijų reformą sutraukė apie 800 tūkst. žmonių. Tačiau teisėsaugininkai pateikia savo duomenis ir įvardija skaičių, kuris yra maždaug septynis kartus mažesnis.
Dienraštis „The Guardian” praneša, kad iš pradžių policija su protestuotojais susirėmė Prancūzijos sostinės centre. Radikalų grupės – apie 1 500 juodai apsirengusių žmonių – ėmė daužyti autobusų stoteles, reklaminius stendus, parduotuvių vitrinas ir „McDonald’s” bei „Burger King” fasadus.
Jie išardė grindinio akmenis, kurie vėliau skriejo į policiją, kaip ir „Molotovo kokteiliai” bei fejerverkai. Saugumo pajėgos atsakė ašarinėmis dujomis. Įnirtingiausi susirėmimai vyko prie Paryžiaus operos teatro ir Bastilijos aikštėje.
Lyginant su ankstesniais mitingais, susirėmimai tapo agresyvesni ir visoje šalyje, pranešė „Le Figaro” laikraštis. Nante demonstrantai šturmavo teismo pastatą, plėšė priimamąjį, daužė langus ir laužė duris.
@EmmanuelMacron le président des ultrariches enlève discrètement la montre de 80000€ payée avec vos retraites durant l entretien@washingtonpost @nytimes @DailyMirror @BBC @LaStampa @elpais_espana @derspiegel @BILD @lalibrebe @CNEWs @TPMP pic.twitter.com/g56goMA9J1
— Fabrice C sans la Nupes point de salut🌎🍀✊ φ🧹 (@juillet71) March 23, 2023
O atskiras dėmesys buvo atkreiptas į Bordo, kur protestuotojai padegė rotušės duris. Tai miestas, į kurį kitą savaitę turi atvykti Didžiosios Britanijos karalius Karolis III. Tikimasi, kad monarchas bus sutiktas prie rotušės durų. Dėl plataus masto akcijų sostinėje susidarė kritinė šiukšlių situacija. Dėl komunalininkų streikų paryžiečiai jas krauna šaligatviuose, o atliekų deginimo gamyklos, prognozuojama, vėl sustabdys savo veiklą.
Pastarųjų akcijų bruožas – smarkiai atjaunėję protesto dalyviai, pabrėžia „Le Monde” leidinys. Studentų sąjungos teigia, kad dieną prieš tai Prancūzijoje į gatves išėjo 0,5 mln. jaunų žmonių, įskaitant moksleivius.
Protestai prasidėjo vyriausybei paskelbus apie Pensijų reformą, kuria pensinis amžius būtų didinamas nuo 62 iki 64 metų. Vėliau įsiplieskė dar labiau, kai vyriausybė pasinaudojo konstitucijos punktu, leidžiančiu patvirtinti reformą nebalsuojant dėl jos parlamente.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
Laikrodis čia kalčiausias…
ES didžiausios valstybės žmonės – demonstruoja pavyzdį kovai už teisybę…