infa.lt

Vėl vakcinacija – šįkart nuo paukščių gripo

24 kovo
15:27 2023

Višta vakcinacijai

VMVT pranešimas:

Praėjusią savaitę paukščių gripo situaciją Lietuvoje ir už Atlanto aptarė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) atstovai bei JAV ambasados Žemės ūkio biuro, kuruojančio Baltijos šalis naujai paskirta žemės ūkio patarėja Heidi Broekemeier.

JAV paukščių gripas nuo šių metų pradžios plinta žaibiškai: vien vasario-kovo mėnesiais nustatyti net 18 didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkių.

Visais atvejais laboratorijose patvirtintas H5N1 paukščių gripo viruso potipis, kuris šiuo metu plačiai paplitęs Europoje.

„Nuolatinė informacijos apie biosaugą sklaida tarp paukščių laikytojų, augintojų yra viena paveikiausių prevencinių priemonių. Tai svarbu daryti visus metus, tačiau svarbu suintensyvinti prieš paukščių migracijos laikotarpius.

Naujausias, vis plačiau aptariamas būdas stabdyti paukščių gripą  – naminių paukščių vakcinacija.

Neatmetama, jog vakcinacija gali tapti efektyviausia priemonė ateityje – tačiau tai dar daug diskusijų reikalaujantis sprendimas, apie kurį kalbėsime gegužės pabaigoje vyksiančios Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos generalinės sesijos metu“, – sakė VMVT direktoriaus pavaduotojas Paulius Bušauskas.

Amerikoje dauguma protrūkių įvyko savo reikmėms laikomų paukščių ūkiuose, tačiau nukentėjo ir trys stambūs mėsinius kalakutus auginantys komerciniai paukštynai ir vienas komercinis ančių paukštynas.

Taip pat paukščių gripas buvo nustatytas gyvų paukščių turguje Virdžinijos valstijoje.

Dėl šių protrūkių JAV nutraukė paukštienos produktų, šalutinių produktų ir gyvų paukščių sveikatos sertifikatų patvirtinimą, naminių paukščių ir perinti skirtų kiaušinių eksportą į Europos Sąjungą (ES) iš ribojimų zonų.

infa.lt: žinant kiek [ne]padeda vakcinacija nuo paprasto sezoninio gripo – to paties rezultato galima tikėtis ir iš paukščių vakcinacijos. Išlieka dar ir kiti klusimai – pirmas: kiek pabrangs paukštiena prie savikainos pridėjus ir vakcinacijos kaštus, ir  antras: kiek paukščių teoriškai gali nugaišti nuo pačios vakcinacijos.

Ir trečias – kas norės valgyti vakcinomis užterštą paukštieną ar vakcinuotų paukščių dedamus kiaušinius?

Ir klausimas dėl galimos išvados: ar tai nėra dar vienas žemės ūkio griovimo planas, siekiant pervesti žmoniją prie „ekologiško ir klimato kaitos požiūriu neutralaus” maisto?

Jau pilnu tempu skleidžiamas naratyvas apie tai, kad „mėsos valgymas kenkia sveikatai ir klimatui”. Vienas iš tokios „neutralaus klimatui” maisto politikos rodiklių, – ES patvirtintas vabzdžių miltelių, kurių šaltinis naminiai svirpliai, kaip naujo „sveiko” maisto priedo, pardavimas Europos Sąjungoje.

Visa tai sąmokslo teorijos, teigia „faktų tikrintojai”, tačiau pastaraisiais metais daugelis tų „sąmokslo teorijų”, ypač „pandemijos klausimais”, atkakliai pasitvirtina nežiūrint į ankstesnius „faktų tikrintojų” paneigimus apie tai, kad „mokslas to nepatvirtina” ar, kad to nebus.

Dar prieš vakcinaciją infa.lt skelbė (remdamasi užsienyje vykstančiais procesais), kad sekantis žingsnis po suaugusiųjų vakcinacijos bus vaikų vakcinacija. Lietuvos „Fact Checkeriai” tą pavadino „sąmokslo teorija” ir užblokavo šį infa.lt straipsnį Facebook tinkle kaip „dezinformaciją”. Kitame savo paneigime apie natūralaus imuniteto naudą, „Fact Checkeriai” aiškino, cituojame pažodžiui: „Nėra įrodyta, kad natūralaus imuniteto stiprinimas gali padėti apsisaugoti nuo COVID-19”.

Šiandien visi šie dalykai yra tapę faktais. Ir vaikų skiepijimas, ir imuniteto vaidmuo prieš kovid, net jei „mokslas to ir neįrodė”. Ir dar daug, daug kitų dalykų, tarp kurių dalis dar laukia savo eilės.

Bet ta eilė ateis. Tam viso pasaulio visuomenei teko nueiti kryžiaus kelius, prasimušti pro informacinę blokadą, milžinišką puolimą, atlaikyti atleidimus iš darbo, įmonių uždarymus, blokavimus socialiniuose tinkluose ir t.t. ir pan.

Šiandien taikinyje naminiai paukščiai – mūsų maisto pramonė ir išlikimo sąlyga.  Iš kur visa tai eina? -klausimas ne paskutinės eilės.  Vakar išvertėme straipsnį , atsakantį į šį klausimą. Ir tai ne sąmokslo teorija. Su juo susipažinti ir juo pasidalinti galite čia

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 290

Žymos

1 Atsiliepimas

 1. Jie visai baigia nusidebilianti su savo virusais    -  2023-03-24, 10:30

  Nekask kitam duobės

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Europa nustoja pirkti is RosAL aliumini - tada rusai nebestatys tos AE. Paziuresim,ar issiplidys?...

"draugu" - neziopsok! Vienuoliktas Dievo isakymas,skia! :-D...

Visi sumokesime uz lustus,o kas dar ir pirks - net 2 kartus!...

Ne visi gi pasiryze ekonominiam suicidui JAV vardan!...

lenkus su lietuviukais isgrus namo? O kaip jankiai haimersu operatoriai!? O kaip pusantro tukstancio lenkiuku,amzinai...

JANKIAI-NAMO!...

jei kovoja savanoriai- jų teisė, bet jei kariai siunčiami valstybės vardu, ruzai tai supranta kaip...