Pelno nesiekianti organizacija paskelbė ataskaitą apie daugiau nei 1000 korporacijų „woke” politiką
„Jei konservatoriai nepradės greitu metu dėti bendrų pastangų kovoti su progresyvistinėmis korporacijomis, Amerika netrukus gali būti nepataisomai transformuota“, rašo „Lifesitenews” portalas.
Viena JAV nevyriausybinė organizacia pradėjo naują projektą, skirtą informuoti apie progresyvistines (anglų k. – „woke”) korporacijas, kurios ėmėsi priešiškų savo konservatyviems klientams ir darbuotojams veiksmų, ir apie tai, ką su jomis galima padaryti.
„1792 Exchange” yra ne pelno organizacija, skirta „plėtoti politiką ir išteklius, siekiant apsaugoti ir apginkluoti ne pelno siekiančias organizacijas, mažas įmones ir filantropiją nuo progresyvistinių korporacijų, šviesti Kongresą ir suinteresuotųjų šalių organizacijas apie ESG (angl.Environmental, Social, and Governance – aplinkos, socialinę ir valdymo) politiką ir padėti nukreipti JAV valstybines įmones į neutralumą ideologiniais klausimais tam, kad jos galėtų puikiai ir sąžiningai aptarnauti savo akcininkus ir klientus.“
„Fox News“ Heartland instituto Socializmo tyrimų centro direktorius Justinas Haskinsas pabrėžia naujausią grupės „Nušviečiančiąją“ ataskaitą (žr. https://1792exchange.com/spotlightreports/ – ten rasite visas įmones su detaliu jų aprašymu angliškai) – daugiau nei 1000 įmonių „politikos, praktikos ir kitų svarbių kriterijų, skirtų nustatyti“ kiek tikėtina, kad jos „atšauks sutartį ar klientą arba boikotuos ar atsisakys suteikti paslaugas, remiantis kliento pažiūromis ar įsitikinimais.“
Ataskaitoje 147 įmonės įvardijamos kaip „didelės rizikos“ įmonės, papildomai Haskinsas išskiria 51 blogiausią pavyzdį.
„Daugelis didelių bankų naudojasi savo finansine galia, kad priverstų verslo klientus priimti klimato kaitos politiką, net kai dėl to tie klientai turės iš esmės pakeisti savo verslo praktiką“, – rašo jis.
„Bank of America (past. – vienas didžiausių, seniausių ir garsiausių JAV kilmės tarptautinių bankų) tikrina savo klientus, atsižvelgdamas į jų atsidavimą LGBTQ naratyvui, ir nutraukia skolinimą kai kuriems ginklų gamintojams.
Jis taip pat skyrė finansavimą „Planned Parenthood” (past. liūdnai pagarsėjusi abortų industrijos milžinė, daranti įtaką politikams visame pasaulyje), taip pat „Southern Poverty Law Center” (past. – radikali neomarksistų organizacija), turinčioms ilgą patirtį atakuojant konservatyvias grupes.
„1792 Exchange” nustatė, kad penkios didelės transporto bendrovės patenka į „didelės rizikos“ kategoriją – „Alaska Airlines“, „American Airlines“, „Southwest Airlines“, „United Airlines“ ir „XPO Logistics“, – tęsia jis.
„Pavyzdžiui, „American Airlines“ viešai kovojo prieš Floridos tėvų teises į švietimą įstatymą“, o „Southwest Airlines“ kovojo prieš valstijos įstatymus, kuriais siekta sustiprinti rinkimų skaidrumą ribojant abejotinas praktikas – pavyzdžiui, balsavimą paštu“.
Kalbant apie mažmenininkus: „Amazon“, „Best Buy“, „Chewy“, „eBay“, „Etsy“, „Home Depot“, „Kohl’s“, „Macy’s“, „Shopify“, „Target“ ir „Walmart“ priskiriami „didelės rizikos“ kategorijai.
Pavyzdžiui, „Home Depot“ platina skrajutes darbuotojams dėl savųjų „baltųjų privilegijų, krikščioniškų privilegijų, heteroseksualų privilegijų, darbingo asmens privilegijų“ ir kt. atsisakymo“, – teigiama pranešime. „Target“ pašalino knygas, kurios kairiųjų aktyvistų nuomone yra nepriimtinos.
„Kaip konservatoriai gali atsispirti šioms įmonėms? – užduoda retorinį klausimą Haskinsas.
Jis ragina didinti informuotumą apie korporacijų progresyvistinę veiklą, dalijantis tokia informacija, kaip „1792 Exchange” ataskaita, kur įmanoma, perkeliant savo verslą į draugiškesnes alternatyvas, raštu registruoti prieštaravimus progresyvistinei praktikai ir vykdyti politiką, nukreiptą prieš vadinamuosius „aplinkosaugos, socialinius ir įmonių veiklos valdymo“ (ESG) standartus, konkrečiai cituodamas Floridos respublikonų gubernatoriaus Rono DeSantiso reformas.
ESG iš esmės yra balų sistema, kuri skatina investuoti į įmones ne pagal jų rezultatus klientams ir akcininkams, o pagal jų ištikimybę vadinamiesiems „socialinio teisingumo“ principams, tokiems kaip įvairovė ir aplinkosauga.
Tai viena iš priežasčių, kodėl tiek daug kadaise neutralių politikai verslų pastaraisiais metais laikosi šališkų pozicijų tokiais klausimais kaip homoseksualumas, transseksualizmas, rasiniai santykiai ir abortai.
Kai kurie konservatoriai taip pat pasiūlė panašiai mąstančioms valstijoms susiburti, kad sustiprintų savo įtaką prieš ESG tendenciją, o tai savo ruožtu susilpnintų ir atgrasytų vadinamųjų „progresyviųjų korporacijų“ pastangas pertvarkyti kultūrą.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis