infa.lt

ES pritaria „TBT” sprendimui išduoti Vladimiro Putino arešto orderį

ES pritaria „TBT” sprendimui išduoti Vladimiro Putino arešto orderį

20 kovo
11:08 2023

V. Putinas, Kremlius

Europos Sąjunga (ES) pritaria Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) sprendimui išduoti Rusijos prezidento Vladimiro Putino arešto orderį.

Apie tai pareiškė Europos užsienio ryšių tarnyba (EEAS).

„Europos Sąjunga palankiai vertina ir skatina tolesnes pastangas užtikrinti visišką atsakomybę už karo nusikaltimus ir kitus sunkiausius nusikaltimus, susijusius su Rusijos agresijos karu prieš Ukrainą”, – teigiama publikacijoje.

ES vertina „TBT” sprendimą kaip „Rusijos vadovų patraukimo atsakomybėn ir jų patraukimo atsakomybėn proceso pradžią”, teigiama jame.

ES paragino visas valstybes nares visapusiškai bendradarbiauti su „TBT”.

Kovo 17 d. „TBT” išdavė orderius „suimti” Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir vaiko teisių įgaliotinę Mariją Lvovą-Belovą. Patikslinama, kad „TBT” tokį sprendimą priėmė dėl situacijos Ukrainoje.

Tuo tarpu Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas (buvęs RF prezidentas) Tarptautinio baudžiamojo teismo efektyvumą pavadino nuliniu. Jis pareiškė, jog „galima įsivaizduoti” hipergarsinės raketos „Onyx” smūgį iš Rusijos laivo į Hagos teismo rūmus.

„Žiūrėkite, esą mes drąsūs, nesudėjome rankų prieš didžiausią branduolinę jėgą. Deja, ponai, visi vaikšto po Dievu ir raketomis. Galima puikiai įsivaizduoti hipergarsinės „Onyx” panaudojimą iš Šiaurės jūroje esančio rusų laivo į Hagos teismą. Deja, jos negalima numušti. O teismas yra tik apgailėtina tarptautinė organizacija, o ne NATO šalies gyventojai. Taigi, jie irgi nepradės karo. Jie bijos. Ir niekas nesigailės. Tad, piliečiai teisėjai, atidžiai stebėkite dangų…”. – pridūrė Medvedevas.

Reikia pastebėti, kad D. Medvedevas savo „Telegram” paskyroje dažnai išsireiškia kraštutinių sprendimų grasinimais, iš kurių dažniausiai niekas neįvyksta.

Tačiau Putino arešto orderio atveju – jis vejamas į kampą, apie ką liudija net Rusijos sąjungininkės BRICS platformoje, Pietų Afrikos Respublikos (PAR) pareiškimas, kad ji turės atsižvelgti į TBT sprendimą, jei V.Putinas atvyks į PAR, kurioje vyks šių metų BRICS aukščiausiojo lygio susitikimas.

Papildymas (11:33 val.): Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovas Josepas Borrellas pareiškė, kad ES remia Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) prokuroro atliekamą tyrimą Ukrainoje. Jis sakė, kad ES „atkreipė dėmesį” į TBT sprendimą išduoti Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir vaiko teisių ombudsmenės Marijos Lvovos-Belovos arešto orderius.

J. Borrellas teigia, kad ES „palankiai vertina ir skatina” pastangas „patraukti atsakomybėn visus už karo nusikaltimus atsakingus asmenis”. „ES mano, kad „TBT” sprendimas yra proceso, kuriuo siekiama patraukti Rusijos vadovus atsakomybėn už nusikaltimus ir žiaurumus Ukrainoje, kuriuos jie įsakė, leido įvykdyti arba patys įvykdė, pradžia”, – pridūrė jis.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

Atsiliepimų 2

 1. Patriotas    -  2023-03-20, 11:12

  O geitso ir faučio ne? Jei jau pripažįstat TBT ten yra ir Pfizer direktoriaus arešto orderis bei shwabo. Beje taikos derybų su Rusija nebebus. Vadinasi 3 pasaulinis karas – utilizacija.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. VŽA    -  2023-03-20, 15:35

  Koks smūgis Tėvynės išdaviko paleckiuko, valymo iš visuomenės užsilikusios jau pašvinkusios atliekos, su Švenčioniene priešakyje. Jie Lietuvoje taip laukia Putino „šviesios saulės“ – barbarų ir teroristų armijos. Bando išsaugoti okupantų paminklus, planuoja „geros kaimynystės“ santykius su teroristine Rusija ir terorizmą palaikančia Baltarusija. Jiems, kaip ir Putinui, reikia derybų dėl nepriklausomos Ukrainos padalinimo, o baisiausias priešas – JAV ir Lietuvą nuo okupacijos saugantis skydas – NATO…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...