infa.lt

Seimas tikslins socialinės pašalpos papildomo skyrimo ir mažinimo pagrindus

Seimas tikslins socialinės pašalpos papildomo skyrimo ir mažinimo pagrindus

13 rugsėjo
16:49 2016

seimo posėdisSeimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIP-4235(2) ES), kuriomis siekiama didinti piniginės socialinės paramos aprėptį ir adekvatumą sudarant palankesnes sąlygas nepasiturintiems gyventojams gauti piniginę socialinę paramą. Tam, kad teisės akto pakeitimai būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą. pašalpa

Pataisomis planuojama atsisakyti nuostatos, numatančios socialinės pašalpos neskyrimą asmenims, gavusiems ją ilgiau kaip 60 mėnesių, ir nustatyti, kad 50 proc. sumažinta socialinė pašalpa būtų teikiama ne pinigine forma.

Naujomis nuostatomis taip pat siekiama skatinti darbingo amžiaus darbingų asmenų įsidarbinimą sutrumpinant registravimosi Darbo biržoje laikotarpį nuo 12 iki 6 mėnesių, kai paramos gavėjui įsidarbinus papildomai skiriama socialinė pašalpa.

Svarstomais pakeitimais numatoma nustatyti, kad proporcingas socialinės pašalpos dydžio mažinimas būtų taikomas tik darbingo amžiaus darbingiems, bet nedirbantiems asmenims.

Projektu siūloma išplėsti aplinkybių sąrašą ir socialinės pašalpos nemažinti, kai Darbo birža nepasiūlė dirbti ar dalyvauti aktyviose darbo rinkos politikos priemonėse, kai darbingi nedirbantys, nesimokantys darbingo amžiaus asmenys, kurie gauna socialinę pašalpą, dalyvauja savivaldybės administracijos organizuojamoje visuomenei naudingoje veikloje.

Pagal svarstomas pataisas vertinant šeimos pajams į asmens gaunamas pajamas nebūtų įskaitomos stipendijos, teikiamos bedarbiams, kurie dalyvauja bedarbių ir įspėtų apie atleidimą iš darbo darbingo amžiaus darbuotojų profesiniame mokyme, taip pat globos, rūpybos išmokos tikslinis priedas, kuris mokamas globėjams, rūpintojams, vaiko gaunamos pajamos.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 110

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...