infa.lt

G.Nausėda Joniškyje: būtina užtikrinti patikimas ir saugias sveikatos paslaugas visiems žmonėms

G.Nausėda Joniškyje: būtina užtikrinti patikimas ir saugias sveikatos paslaugas visiems žmonėms

17 kovo
11:14 2023
Gitanas Nausėda ir Arūnas Dulkys

infa.lt montažas

Susitikime su Joniškio rajono savivaldybės vadovais Prezidentas Gitanas Nausėda aptarė valstybės funkcijų centralizavimo ir decentralizavimo klausimus, viešojo ir privataus kapitalo bendradarbiavimo galimybes savivaldybės projektuose, kelių infrastruktūros nuosavybės problematiką, sveikatos paslaugų teikimo per sieną galimybes, kitus savivaldai aktualius klausimus.

Vėliau šalies vadovas Joniškio „Aušros“ gimnazijoje dalyvavo atviroje pilietiškumo pamokoje – diskusijoje su šios, o taip pat Žagarės bei Skaistgirio gimnazijų mokiniais.

Popiet Prezidentas lankėsi Joniškio ligoninėje, kur susitiko su bendruomene. Šalies vadovas pabrėžė, kad ši įstaiga, nelaukianti ir nestoviniuojanti, žengianti drąsius žingsnius, persitvarkanti dėl žmonėms labiau prieinamų ir kokybiškų sveikatos paslaugų, yra gerasis regioninių ligoninių pavyzdys.

„Joniškio ligoninė gali būti pavyzdžiu kitoms nedidelėms savivaldybėms ir jų ligoninėms. Kai savivaldybės ir gydymo įstaigos vadovai dirba išvien pritraukdami specialistus, atlikdami nuoseklią vidinę ir teikiamų sveikatos paslaugų pertvarką, kurdami patogesnę ir skaidresnę paslaugų gavimo tvarką – sveikatos reforma ima ir įvyksta „iš apačios“.

Tai demonstruoja gera ligoninės finansinė situacija, bet svarbiausia – žmonėms užtikrinamas prieinamumas prie reikalingiausių, patikimų, saugių sveikatos paslaugų“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad centrinė valdžia, matydama geruosius pavyzdžius, turi sudaryti tokias teisines sąlygas bei paskatas, kad savivaldybių ligoninės turėtų kuo geresnes galimybes transformuotis, o žmonės regione laiku gautų kokybiškas paslaugas.

„Kuriant sveikatos priežiūros funkcinius regionus, kur regiono centrinės didžiosios ligoninės ir savivaldybių ligoninės turi efektyviai bendradarbiauti žmonių gerovei, gydymo įstaigos negali būti paliktos vienos.

Sveikatos apsaugos ministerija, kaip reformos savininkė, privalo nustatyti vieningą tokio bendradarbiavimo tvarką šalyje. Kartu dirbančioms regionų centrų ir savivaldybių ligoninėms turi būti žinoma, kokiomis sąlygomis vykdyti sveikatos reformoje numatytą funkcinį bendradarbiavimą.

Tai duotų aiškumo gydymo įstaigoms organizuojant paslaugas ir finansiniu aspektu, o svarbiausia – leistų žmonėms tinkamai garantuoti teisę į sveikatos priežiūrą pagal vieningą tvarką. Niekas neturi būti paliktas ar pamirštas“, – sakė Prezidentas.

infa.lt: Tą prezidentas G.Nausėda turėtų sakyti „sveikatos reformos” Lietuvoje diegėjui – ministrui Arūnui Dukiui, po kurio iniciatyvos šalyje susidarė nepakenčiama situacija sveikatos srityje, o ne žmonėms, nuo kurių šioje valstybėje mažai kas priklauso. Nei „iš apačios, nei iš šono”.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 88

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Cirkas tęsiasi !    -  2023-03-17, 17:38

    O tai kaip bus priešingai nei šwabizlendas liepė ?

    Atsakyti į šį komentarą
  2. VŽA    -  2023-03-17, 18:19

    Ką turėjo gerb. Prezidentas pasakyti, – pasakė… Ministerijai bus galima sakyti, – tik po Seimo rinkimų. Tragedija, kai šalies rajonų centruose savi-valdybių ligoninių direktoriais skiriami partiečiai – BE MEDICININIO IŠSILAVINIMO. Neįtikėtina, bet sovietinio žemės ūkio specialistai, inžinieriai, juristai…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Vakarų satanistai ir pidarastai yra šokiruoti. Šoko būsenoje yra ir Lietuvos liberal-pidarast-naciai....

Dolerio pabaigos pradžia.....

Būkit žmonės! Nebedėkit jos fotografijų....

Kokie mes tampame silpni, nemąstantis. Tai mokestis už lengvo pabendravimo norą. Su žmona juk bendrauti...

Na aš juos suprantu, nes žmonių skaičius tiesiogiai įtakoją tinginių, vagių bandiūgų ir t.t.. išnykimą,...

Stai ir doleriuka i šalį stumia...

A

“Kuo greičiau jos priartės prie pasaulinio ekonomikos lygio, tuo greičiau pasaulio gyventojų skaičius pasieks aukščiausią...

Galima suprasti puikiai gyvenančius Vakarus, kuriuos Putino agresija žadina iš lėto. Jau ir Šveicarija -...

Galimai, tai bus efektyvus PSO būdas naikinti žmones. Pradžioje, - psichologiškai silpnesnius, nes tokių -...

Snaudusi ES, Vokietija - pradeda ne tik mąstyti, bet ir daryti, - ŠAUNUOLIAI....