infa.lt

Už viešą T.V.Raskevičiaus niekinimą – solidi teismo bauda

Už viešą T.V.Raskevičiaus niekinimą – solidi teismo bauda

17 kovo
17:35 2023

A.Armonaitė ir T.V.Raskevičius

Šiaulių apygardos teismas apeliacine proceso tvarka išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje pagal  prokurorės apeliacinį skundą dėl  nuosprendžio, kuriuo Robertas Buja pripažintas kaltu ir nuteistas už tai, kad viešai niekino Lietuvos Respublikos Seimo narį Tomą Vytautą Raskevičių dėl jo seksualinės orientacijos, paskelbė pakeistą nuosprendį.

R. Buja pirmosios instancijos teismo nuteistas už tai, kad jis praėjusiųjų metų sausio pabaigoje,  tiksliai ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu laiku ir vietoje, socialiniame tinklapyje Facebook viešoje Tomo Vytauto Raskevičiaus“ paskyroje po paskelbta nuotrauka pavadinimu „Meilė yra meilė“, viešai, iš savo asmeninės socialinio tinklapio paskyros, parašė komentarą:

„Pid…ai job…i bl…  naikint jumis bl…“,

tokiu būdu Tomas Vytautas Raskevičius buvo viešai paniekintas dėl savo seksualinės orientacijos.

Teismas tada už šią nusikalstamą veiką jaunam vyrui paskyrė bausmę – 2 750 eurų baudą, ją sumokant per du mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Iš nuteistojo nukentėjusiajam priteista 200 eurų neturtinei žalai atlyginti. R. Buja buvo kaltinamas ir tuo, kad tokiu savo komentaru jis viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe dėl jų seksualinės orientacijos.

Pirmosios instancijos teismas vyrą dėl šios nusikalstamos veikos išteisino, kaip nepadariusi veikos, turinčios šio nusikaltimo požymių. Su tokiu teismo nuosprendžiu valstybinis kaltintojas nesutiko ir jį apskundė Šiaulių apygardos teismui.

Apeliaciniu skundu valstybinis kaltintojas apeliacinės instancijos teismo prašo Šiaulių apylinkės teismo Pakruojo rūmų  nuosprendžio dalį dėl R. Bujos išteisinimo panaikinti ir šioje dalyje priimti naują nuosprendį, kitoje dalyje nuosprendį pakeisti:

R. Bują pripažinti kaltu dėl viešo kurstymo smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe dėl jų seksualinės orientacijos ir paskirti 3000 eurų dydžio bauda, subendrinus su anksčiau skirta ir neatlikta baudos bausme ir R. Bujai paskirti galutinę bausmę – 3 979 eurų baudą, ją sumokant per du mėnesius nuo apygardos teismo nuosprendžio priėmimo dienos.

Kaip pabrėžė prokuroras, R. Buja iš esmės buvo kaltinamas dėl išsakyto turinio „naikint jumis bl…“. Valstybinio kaltintojo žodžiais, pirmosios instancijos teismas nelaikė tokią „neapykantos kalbą“ nusikalstama, todėl nepagrįstai nepripažino kurstymu smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe dėl jų seksualinės orientacijos.

Pasak lingvisto – R. Bujos parašytas komentaras lakoniškas, nekonkretaus pobūdžio, o komentare pavartoto žodžio „naikint“ gramatinė forma nėra veiksmažodžio liepiamoji nuosaka ir neigiamas komentaro autoriaus požiūris detaliau nemotyvuojamas, apeliacine tvarka bylą išnagrinėjusi teisėjų kolegija pritarė pirmosios instancijos teismo išvadai, kad R. Bujos veiksmai buvo atsitiktiniai, neapgalvoti, labiau spontaniški.

Teisėjų kolegija pakeitė pirmosios instancijos teismo praėjusiųjų metų gruodį paskelbtą nuosprendį – už Seimo nario viešą niekinimą dėl jo seksualinės orientacijos paskirtą 2 750 eurų baudą subendrino su anksčiau paskirta ir nesumokėta 979 eurų bauda už Kelių eismo taisyklių pažeidimą – R. Bujai paskyrė galutinę subendrintą bausmę – 3 729 eurų baudą.

Kita pirmosios instancijos teismo nuosprendžio dalis palikta nepakeista.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 225

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. Ed    -  2023-03-17, 13:41

  Štai ir turime gėrovės valstybėje „demokratiją”, kietesnė net už Stalino ,turime konstituciją kurią teismai varto ar padaro taip kaip nori – Valinskas ar Ramanauskas gal šaudyti tiek europarlamentarus, tiek vatnikus, o štai varganas žmogelis Robertas baudžiamas, mat jam apie negerovių naikinimą užsiminti jau draudžiama. Na jeigu būtų pabandęs, o dabar tik parašė ir tokia bauda…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. VŽA    -  2023-03-17, 17:32

  Mūsų teismai humaniški, ypatingai prokuratūra. Juk labai nukentėjo ne paprastas pilietis, o VIP – LR Seimo narys, kaip pats pagarbiai save vadinantis ne paprastu, o gėju-PROFESIONALU. Juk profesionalai iš savo veiklos gyvena. Tad buvo sumenkintas jo orumas, paminta profesionalo garbė, gali sumažėti užsakymai. Kaip profesionalas, jis gali net netekti pragyvenimo šaltinio…

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Anonimas    -  2023-03-19, 15:23

  90% lietuvos pagalvojo ta pati, bet tik neparase..

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Patys    -  2023-03-20, 11:20

  norejote tokios santvarkos! Kodel dabar nesidziaugiate!?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

sėkmės vyrai...

Nebus. Rusų kol kas dar niekas nenukariavo....

Būdamas policininko vietoje, tuos priedebilius lupčiau su dviem bananais, iš abiejų rankų ir nuo dūšios....

Bent kažkas blaiviai mąsto. debilai naudojosi kovid kad marintų žmones. Tuomet debilai naudojasi karu kad...

Davė laisvę nevispročiams reikštis tegul dabar ir kenčia. Klimakso aktyvistai yra visiški atsilupeliai. :D...

Tokio brudo visur pilna. Kai Lietuvoje susibūrė paleckiukinių šaika "Geros kaimynystės su teroristine Rusija ir...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....