infa.lt

Sosnovskio barštis prieš vėžį

Sosnovskio barštis prieš vėžį

09 kovo
19:26 2023

Pirmasis preparatas prieš auglius, kurio pagrindą sudaro nuodingoji piktžolė.

N. P. Ogarevo vardo Mordovijos valstybinio universiteto (MVU) mokslininkai sukūrė fotosensibilizatorių odos, žarnyno, šlapimo pūslės ir gimdos kaklelio vėžiui gydyti, praneša „Kommersant”.

Preparato veiklioji medžiaga yra Sosnovskio barščio ekstraktas, kuris, veikiamas ultravioletinių spindulių, prasiskverbia į vėžinių ląstelių DNR ir įjungia jų susinaikinimo mechanizmą – apoptozę.

Šis poveikis leidžia išvengti ligos pasikartojimo ir yra pagrindinė naujojo vaisto savybė, išskirianti jį iš kitų priešvėžinių preparatų. Analogų, pasižyminčių panašiomis savybėmis, kol kas pasaulyje nėra.

Preparatas – tai baltas skystis. Jo sudėtyje yra fiziologinio tirpalo ir liposomų – mikroskopinių pūslelių, kuriose yra Sosnovskio barščio furanokumarinų (biologiškai aktyvių junginių, galinčių sukelti jautrumą ultravioletinei spinduliuotei).

Nanodalelių apvalkalas savo sudėtimi panašus į žmogaus ląstelių membraną ir yra su jomis biologiškai suderinamas. Gydymo metodas – pirmiausia pacientui į veną suleidžiama tirpalo injekcija, o po kurio laiko navikas apšvitinamas ultravioletine šviesa. Ateityje švitinimas taip pat gali būti atliekamas naudojant lazerius arba šviesolaidžius.

„Sosnovskio barščio furanokumarinai, veikiami ultravioletinių spindulių, negrįžtamai prisijungia prie navikinių ląstelių DNR. Dėl to ląstelės praranda gebėjimą dalytis ir žūsta savaiminio sunaikinimo (apoptozės) būdu.

Liposomos, kurių pagalba preparatas lengviau prasiskverbia į audinius, geriau kaupiasi navikuose, o tai gali pagerinti vaistų terapijos veiksmingumą”, – sakė vienas iš kūrinio autorių, Maskvos valstybinio N. P. Ogarevo vardo universiteto farmakokinetikos ir tikslinės farmakoterapijos laboratorijos jaunesnysis mokslo darbuotojas Valentinas Agejevas.

Jis pažymėjo, kad veiklioji medžiaga, veikiama ultravioletinių spindulių prisijungia prie vėžinių ląstelių DNR, ir net jei tam tikra ląstelė perėjo į ramybės būseną (miego būseną), pabudusi ji vis tiek žūsta. Šis navikinių ląstelių savidestrukcijos mechanizmas padeda išvengti ligos sugrįžimo.

Kūrėjai nurodo, kad preparatas pasižymi dideliu taiklumu, o tai rodo mažą šalutinio poveikio tikimybę ir neturi poveikio sveikų ląstelių gyvybingumui. Įšvirkštus preparatą, ultravioletine šviesa veikiamos tik naviko ląstelės. Nešvitinant veikliosios medžiagos nesusijungia su sveikomis ląstelėmis ir yra pašalinamos iš organizmo be žalos jam.

Šiuo metu vyksta ikiklinikinių tyrimų etapas. Su pelėmis ir žiurkėmis atliktų eksperimentų rezultatai parodė didelį vaisto veiksmingumą: pastebėtas ryškus naviko dydžio sumažėjimas, taip pat 30% tiriamųjų visiškai pasveiko ir liga neatsinaujino.

„Farmakologija ir farmacija šiandien yra viena iš dinamiškai besivystančių universiteto sričių. Medicinos instituto mokslininkai aktyviai dirba kurdami vietinius inovatyvius vaistus. Mūsų mokslininkai kuria vaistus vėžiui, diabetui gydyti ir vaistus, kontroliuojančius kraujo krešėjimą. Naujas vaistas – ultravioletinių spindulių fotosensibilizatorius – dar vienas mūsų mokslininkų laimėjimas. Analogų, pasižyminčių panašiomis savybėmis, pasaulyje nėra”, – komentavo MVU N. P. Ogariovo universiteto rektorius Dmitrijus Gluško.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 185

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. VŽA    -  2023-03-10, 08:46

    Gal net atsiras šių vaistažolių auginimo bendrovės, kol mokslininkai nenustatys priešingai…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Vakarų satanistai ir pidarastai yra šokiruoti. Šoko būsenoje yra ir Lietuvos liberal-pidarast-naciai....

Dolerio pabaigos pradžia.....

Būkit žmonės! Nebedėkit jos fotografijų....

Kokie mes tampame silpni, nemąstantis. Tai mokestis už lengvo pabendravimo norą. Su žmona juk bendrauti...

Na aš juos suprantu, nes žmonių skaičius tiesiogiai įtakoją tinginių, vagių bandiūgų ir t.t.. išnykimą,...

Stai ir doleriuka i šalį stumia...

A

“Kuo greičiau jos priartės prie pasaulinio ekonomikos lygio, tuo greičiau pasaulio gyventojų skaičius pasieks aukščiausią...

Galima suprasti puikiai gyvenančius Vakarus, kuriuos Putino agresija žadina iš lėto. Jau ir Šveicarija -...

Galimai, tai bus efektyvus PSO būdas naikinti žmones. Pradžioje, - psichologiškai silpnesnius, nes tokių -...

Snaudusi ES, Vokietija - pradeda ne tik mąstyti, bet ir daryti, - ŠAUNUOLIAI....