Niekada nepamirškite tų, kurie nutraukė diskusijas apie COVID-19
Daugumai žmonių žinia, kad dar viena vyriausybinė agentūra mano, jog koronavirusas kilo iš Wuhano laboratorijos, yra mažiausiai stebinantis įvykis per pastaruosius trejus metus, rašo „Washington Examiner” portalo redakcija.
Tačiau ką turėtume manyti apie žurnalistus, kurie tiek daug laiko ir pastangų skyrė šiai istorijai užgniaužti, bandydami atgrasyti nuo tyrimo ir nepriklausomo mąstymo, grasindami tiems, kurie išdrįso tai išsakyti, kaltindami juos nepagrįstomis ir net rasistinėmis sąmokslo teorijomis?
„Kada nors mes nustosime kalbėti apie laboratorijos nutekinimo teoriją ir galbūt net pripažinsime jos rasistines šaknis”, – rašė „New York Times” žurnalistė Apoorva Mandavilli, rašiusi apie COVID-19. „Bet, deja, ta diena – ne šiandien.” Vėliau ji ištrynė šį „Twitter” įrašą, kilus suprantamai reakcijai į jį. Ką jos aiškus ir gilus neišmanymas sako apie „New York Times” reportažus? Atkreipkite dėmesį, kad jos „Twitter” žinutė 2021 m. gegužės pabaigoje pasirodė po to, kai „Wall Street Journal” pranešė, kad Wuhano instituto mokslininkai buvo vieni pirmųjų susirgusiųjų.
Tuo metu „Washington Post” faktų tikrintojas Glennas Kessleris (Glenn Kessler) pagaliau nustojo dainuoti su šiuo choru ir pripažino, kad dauguma naujienų portalų šią istoriją supainiojo.
Mėnesį prieš tai, matyt, remdamasis internete matytu animaciniu filmu, Kessleris teigė, kad „praktiškai neįmanoma”, jog COVID-19 galėjo atsirasti dėl laboratorijos nuotėkio. Jis netgi kritikavo senatorių Tedą Cruzą (R-TX) už tai, kad šis teigė priešingai.
COVID žinovų neišmanymas ir arogancija kyla iš tų pačių ideologiškai motyvuotų argumentų, kurie privertė naujienų žiniasklaidą nutylėti tikras istorijas apie Hunterio Bideno kaltinantį nešiojamąjį kompiuterį. Tačiau COVID-19 pasekmės yra daug blogesnės, nes nešiojamasis kompiuteris nepadarė daugiau nei pusės milijardo žmonių ligoniais ir nenužudė 7 milijonų iš jų.
Žinoma, abiem atvejais didžiosios technologijos stojo arogantiškų idiotų pusėn, nes vykdė Bideno administracijos nurodymus slopinti „dezinformaciją”.
Visada buvo iškalbingas sutapimas, kad šikšnosparnių kilmės koronavirusas staiga užkrėtė žmones ten, kur imunologijos laboratorija eksperimentavo su šikšnosparnių virusais.
Nutekėjimas iš laboratorijos visada buvo paprasčiausias ir labiausiai tikėtinas paaiškinimas. Jis turėjo būti nuodugniai ištirtas ir į jį turėjo būti žiūrima rimtai, o ne sumenkinant ir cenzūruojant.
Tikrieji dezinformacijos skleidėjai yra liberaliuose sluoksniuose gerbiami žmonės. Jie pasirodė esą tendencingi ir nepatikimi. Žmonės, dėl baimės ir socialinio spaudimo norintys atmesti tiesą, neverti skaitytojų pasitikėjimo. Ypač reikėtų ignoruoti tuos, kurie naudojo tokį socialinį spaudimą, kad atgrasytų kitus nuo tiesos ieškojimo.
Vis dėlto, kaip sakė senatorius Tomas Kotonas (Tom Cotton, R-AR), „įrodyti, kad esi teisus, nėra svarbu. Svarbu, kad Kinijos komunistų partija būtų laikoma atsakinga, kad tai nepasikartotų”.
Jis teisus. Lyderiai turi atsisakyti baimės būti pavadinti „rasistais” ar bet kokiu kitu įžeidimu iš blogos valios kairiųjų pusės, pradėti kaltinti Kiniją už tai, ką ji padarė pasauliui, ir pripažinti rimtą grėsmę, kurią ji ir toliau kelia. Laimei, neseniai įvykęs Kinijos šnipinėjimo baliono skrydis privertė daugelį žmonių permąstyti savo poziciją Kinijos atžvilgiu.
COVID-19 kilmės tyrimas turi būti tęsiamas, nes yra neatsakytų svarbiausių klausimų, tarp jų – ar tai buvo paprastas nelaimingas atsitikimas, ar kažkas grėsmingesnio. Totalitarinė Kinija nesirūpina sveikata ir sauga, be to, ji yra agresyviai piktavališka jėga pasaulio reikaluose. Kas iš šių dviejų veiksnių sukėlė pandemiją? Ar abi?
Kinijos pastangos suimti gydytojus ir mokslininkus, sunaikinti įrodymus ir, kaip teigia Valstybės departamentas, „sistemingai trukdyti skaidriam ir nuodugniam tyrimui” dėl COVID-19 kilmės turi būti vertinamos kaip kaltės įrodymas.
Kaip ir Kinijos vyriausybės pastangos dėl viruso apkaltinti JAV kariuomenę, kurios atrodo kaip desperatiškas kaltosios šalies išsisukinėjimas. Kaip giliai siekia Kinijos kaltė ir kokios tamsios yra šio poelgio priežastys?
Žurnalistai ir komentatoriai, kurie bandė primesti grupinį mąstymą apie COVID-19, turėtų būti diskredituoti ir ignoruojami. Naujasis dėmesys turi būti sutelktas į Kiniją ir jos keliamą pavojų pasauliui. COVID-19 yra tik vienas iš autoritarizmo pandemijos, nuo kurios reikia rasti skiepų, simptomų.
infa.lt: „Washington Examiner” redakcija nenorėjo vertinti to fakto, kad Kinijos laboratorijos tyrimus Wuhane finansavo Anthony Faucy, vyriausio JAV vyriausybės infekcinių ligų eksperto ir prezidento patarėjo medicinos klausimais, tarpinė įmonė, apie ką savo „Twitter” žinutėje pakomentavo Elonas Muskas. Vėliau jis pažadėjo pateikti „Fauci failus” – „Vėliau šią savaitę”:
Later this week
— Elon Musk (@elonmusk) January 1, 2023
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis