infa.lt

Naftotiekis „Družba” keičia tiekimo kryptis

28 vasario
15:13 2023

foto: REUTERS

Kazachstanas pradėjo pirmąjį tiekimą naftotiekiu „Družba” į Vokietiją, pakeisdamas Vokietijos naftos perdirbimo gamyklose rusišką naftą. Tuo pat metu Rusija sustabdė naftos tiekimą į Lenkiją: Rusijos valdžios institucijos pakeitė eksporto grafikus, neleisdamos „Tatneft” toliau vykdyti sutarties su Lenkijos „Orlen”, praneša „Kommersant”

Tad rusiškos naftos tiekimas šiaurine naftotiekio „Družba” atšaka į Europą visiškai nutrauktas, tačiau pietine atšaka nafta vis dar tiekiama į Slovakiją ir Vengriją.

„Transneft” pradėjo pumpuoti naftą iš Kazachstano per Rusiją Adamovos Zastavos pristatymo punkto Lenkijoje kryptimi, „Kommersant” sakė naftotiekių bendrovės prezidento patarėjas Igoris Deminas.

Galutinis tiekimo taškas – Leunos ir Švedto naftos perdirbimo gamyklos Vokietijoje, kurioms iki praėjusių metų pabaigos buvo tiekiama rusiška žaliava (tiekimo apimtys siekė apie 19 mln. tonų per metus). Tačiau pasibaigus ilgalaikei sutarčiai, Vokietijos klientai atsisakė pirkti naftą iš Rusijos ir sudarė sutartis dėl naftos importo iš Kazachstano, kuri bus tiekiama naftotiekių sistema „Družba„.

Nacionalinės bendrovės „Kaztransoil” duomenimis, pirmosios siuntos kiekis buvo 20 000 tonų. Iš viso bendrovė „Transneft” sistemoje 2023 m. rezervavo 1,2 mln. tonų, iš jų 300 tūkst. tonų – pirmąjį ketvirtį.

Be to, kaip vasario pabaigoje sakė Lenkijos naftos bendrovės „PKN Orlen” prezidentas Danielis Obajtekas, Rusija nustojo tiekti naftą naftotiekiu „Družba” į Lenkiją, nors „Tatneft” su „Orlen” yra sudariusi sutartį iki 2024 m. gruodžio. Pagal šią sutartį Lenkijos bendrovė turi gauti 200 tūkst. tonų naftos per mėnesį.

Primename, kad ES sankcijos, draudžiančios importuoti Rusijos naftą, taikomos tik tiekimui jūra. Rusiška nafta vis dar pumpuojama pietine „Družbos” atšaka į Slovakiją ir Vengriją, tačiau šiaurine atšaka į Lenkiją ir Vokietiją tiekimas sustabdytas.

Bendrovė „Transneft” patvirtino „Kommersant” apie sustabdymą, nurodydama, kad Energetikos ministerijos patvirtintame eksporto grafike nėra atitinkamų maršrutų nurodymų ir šios krypties.

„Remiantis grafiku, perpumpavimas į Lenkijos naftos perdirbimo gamyklas turėjo vykti paskutinę vasario dekadą. Tačiau maršruto nurodymai su patvirtintais ištekliais ir tranzito apmokėjimu nebuvo įvykdyti. Be to, grafike buvo operatyvinių pakeitimų, dėl kurių buvo atmestas tiekimas Lenkijos vartotojams”, – paaiškino Igoris Deminas.

Bendrovės „Tatneft” tiekimo į Lenkiją sustabdymas sutapo su „PKN Orlen” sutarties su kita Rusijos bendrove „Rosneft” dėl 3,6 mln. tonų naftos per metus galiojimo pabaiga.

Su situacija susipažinęs „Kommersant” šaltinis teigė, kad eksporto grafiko pakeitimai buvo padaryti ministro pirmininko pavaduotojo Aleksandro Novako nurodymu.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 89

Žymos

1 Atsiliepimas

 1. Klausimas    -  2023-02-28, 18:26

  O dujotekiai veikia ?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Europa nustoja pirkti is RosAL aliumini - tada rusai nebestatys tos AE. Paziuresim,ar issiplidys?...

"draugu" - neziopsok! Vienuoliktas Dievo isakymas,skia! :-D...

Visi sumokesime uz lustus,o kas dar ir pirks - net 2 kartus!...

Ne visi gi pasiryze ekonominiam suicidui JAV vardan!...

lenkus su lietuviukais isgrus namo? O kaip jankiai haimersu operatoriai!? O kaip pusantro tukstancio lenkiuku,amzinai...

JANKIAI-NAMO!...

jei kovoja savanoriai- jų teisė, bet jei kariai siunčiami valstybės vardu, ruzai tai supranta kaip...