Nuo 2022 m. sausio iki 2023 m. sausio JAV Ukrainai skyrė 75,5 mlrd. dolerių paramos, paskaičiavo „The Hill” portalas.
Leidinio duomenimis, 29,3 mlrd. dolerių išleista karinei pagalbai. Dar 45 mlrd. dolerių Vašingtonas nusiuntė „bendram Ukrainos saugumui užtikrinti, jos ekonomikai, energetiniam saugumui atkurti ir gebėjimui įveikti Rusijos atakų sukeltą humanitarinę krizę”. 1,9 mlrd. dolerių išleista humanitarinei pagalbai.
Leidinyje taip pat įvertintos išlaidos konkrečiai Ukrainai tiekiamai ginkluotei.
Konkrečiai, kiekviena priešraketinės gynybos sistema HIMARS kainuoja 4 mln. dolerių, o viena jai skirta raketa – 100 000 dolerių. Iš viso JAV Kijevui nusiuntė 20 tokių sistemų.
Be to, Ukraina gaus 31 amerikietišką tanką „Abrams„, kurių kiekvieno vertė – 10 mln. dolerių. Be to, Vašingtonas Kijevui pristatė daugiau kaip 8500 prieštankinių „Javelin” sistemų, daugiau kaip 1600 oro gynybos sistemų „Stinger”, 13 000 granatsvaidžių ir šaulių ginklų, „Patriot” priešlėktuvinės gynybos bateriją, 20 sraigtasparnių „MI-17”, 700 bepiločių lėktuvų „Switchblade” ir 1800 bepiločių „Phoenix Ghost” orlaivių, 38 sistemas HIMARS ir 109 pėstininkų kovos mašinas „Bradley„.
Vasario 20 d. Kijeve iš anksto nepranešęs apsilankė JAV prezidentas Joe Bidenas. Po jo vizito Vašingtonas paskelbė apie naujo 460 mln. dolerių karinės pagalbos paketo Kijevui skyrimą.
Agentūros „Bloomberg” duomenimis, Ukraina gaus tolimojo skrydžio nuotolio bombų „Jdam-ER” su GPS valdymo sistema.
Vasario 24 d. Baltieji rūmai taip pat paskelbė, kad Ukrainai skirs papildomą 2 mlrd. dolerių pagalbos paketą. Pagal jį Kijevas gaus raketų HIMARS, kelių tipų dronų ir kovos su dronais įrangos.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
Šlovė ir pagarba JAV bei gerb. Prezidentui J. BAIDENUI.
Pentagonas paskaičiavo, kad jiems patiems karas su Rusija kainuotų nepalyginamai brangiau 😉