infa.lt

Naujas čipas gali veikti dešimtmečius naudodamas LTE spinduliuotės energiją

27 vasario
07:44 2023

asociatyvi nuotr.

Įsivaizduokite, kad atidarote šaldytuvą ir išmaniojo telefono programėlė iškart praneša, ar pasibaigė jame laikomų maisto produktų galiojimo laikas.

Kalifornijos universiteto San Diege inžinierių sukurta nauja technologija gali tapti realybe. Jie sukūrė lustą, kuris savo veikimui naudoja LTE spinduliuotę, o duomenims perduoti – „Bluetooth” ir „Wi-Fi” protokolus. Šiai sistemai nereikia baterijų, ją pagaminti yra labai pigu ir ji gali veikti dešimtmečius, praneša „Science Daily” leidinys.

Technologija sujungia gaminio pakuotėje įmontuotą lustą su specialia išmaniojo telefono programine įranga. Smėlio grūdelio dydžio čipas, t.y. jo gamyba labai pigi. Jam reikia tiek mažai energijos, kad jį galima maitinti vien tik LTE signalais.

Telefonas gali atpažinti objektus pagal lusto skleidžiamus signalus tam tikrais dažniais, šiuo atveju „Bluetooth” arba „Wi-Fi”. Pramoninėje aplinkoje išmanusis telefonas su tokia programa galėtų būti naudojamas kaip RFID skaitytuvas.

Sistemoje naudojama pažangi grįžtamojo ryšio technologija, kuri naudoja išmaniojo telefono automatiškai generuojamus signalus ir nukreipia juos atgal į tokį formatą, kurį gali nuskaityti telefonas.

Iš išmaniojo telefono LTE signalų surenkama energija kaupiama kondensatoriuje, siekiant sukaupta energiją. Tai savo ruožtu suaktyvina imtuvą, aptinkantį „Bluetooth” signalus, kurie vėliau paverčiami atspindėtais „Wi-Fi” signalais.

Taikant šį metodą sunaudojama 1000 kartų mažiau energijos nei naudojant dabartinę technologiją „Wi-Fi” signalams generuoti.

Šiuolaikinei grįžtamosios sklaidos moduliacijai reikia dviejų išorinių prietaisų – vieno signalams perduoti ir kito signalams priimti ir nuskaityti. Tačiau mokslininkai pristatė pirmąją grįžtamojo sklidimo integracinę schemą, kuri gali užtikrinti belaidį ryšį ir veikimą be baterijos veikiant vienam mobiliam įrenginiui.

Naudojant šią technologiją bus sukurti prietaisai, kuriems nereikės baterijų, nes vietoj to jie galės imti energiją iš LTE signalų. Tai leis sukurti pigesnę ir ilgiau – iki kelių dešimtmečių – veikiančią mikroschemą. Tai būtų naudinga ir aplinkai, nes elektroninės atliekos, ypač baterijos, yra viena iš planetos problemų.

Daugumai mažos galios belaidžio ryšio priemonių reikalingi specialūs protokolai, tačiau mokslininkų sukurtas įrenginys pagrįstas bendraisiais ryšio protokolais: „Bluetooth”, „Wi-Fi” ir LTE.

Komanda pristatė darbą vasario 20 d. San Franciske vykusioje IEEE tarptautinėje kietojo kūno schemų konferencijoje. Tolesni žingsniai – integruoti technologiją į kitus mokslinių tyrimų projektus, kad būtų pademonstruotos jos galimybės. Komanda taip pat tikisi komercializuoti įtaisą per pradedančiąją įmonę arba pramonės partnerį.

infa.lt: ši technologija labai tinka „čipuoti” ir gyvus organizmus, tame tarpe ir žmogų – dešimtmečius nereikės keisti maitinimo šaltinių, o nuskaityti galima bus visur, kur tik žmogus eis, sugaunant jo atspindimą signalą. Tokiu atveju ateityje nereikės jokių „Galimybių” pasų ir kitokių biurokratinių procedūrų – viskas bus vienoje vietoje – žmoguje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 116

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Fanas    -  2023-02-27, 09:12

  Skelbiu konkursą įdėjai, į kurią vietą patalpinti tą grūdelį žmoguje. Ar bus koks pasirinkimas? Juk svarbiausia rinktis ir nepavargti.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Algirdas    -  2023-02-27, 14:30

  Arvydai, nustokite rašyti, kad štai taip ar taip bus. Tokiu būdu jūs skatinate tą dalyką rastis kuriam nepritariate. Pagalvokit apie tai. Tai svarbu. Kur kas svarbiau tai kas vyksta dabar-jaučiasi pavasaris, žmonės šypsosi, myli, gimsta vaikai… . O lustų nebus, jų nebus nes jums jų nereikia.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...
Hm

Nenustebino, senėjimo pagrindas yra ultravioletiniai spinduliai, o jų jis išvengią. Dinozaurų eroje atmosfera buvo gerokai...

Mes, Sudano vyriausybė sudarėme komisiją ir reikalaujame, kad Egiptas grąžintų iš Nubijos pagrobtą auksą (faraonų...

Europa nustoja pirkti is RosAL aliumini - tada rusai nebestatys tos AE. Paziuresim,ar issiplidys?...

"draugu" - neziopsok! Vienuoliktas Dievo isakymas,skia! :-D...

Visi sumokesime uz lustus,o kas dar ir pirks - net 2 kartus!...

Ne visi gi pasiryze ekonominiam suicidui JAV vardan!...

lenkus su lietuviukais isgrus namo? O kaip jankiai haimersu operatoriai!? O kaip pusantro tukstancio lenkiuku,amzinai...