infa.lt

Britanija – antra po JAV ginklų eksportuotoja pasaulyje

Britanija – antra po JAV ginklų eksportuotoja pasaulyje

06 rugsėjo
01:01 2016

independent.co.uk

karas Jemene

Sprogimai Jemene | Reuters nuotrauka

„Dabar Britanija yra antra pagal ginklų eksportjo apimtis pasaulyje, kaip rodo oficialūs vyriausybiniai duomenys – be to, didžioji ginkluotės dalis palaiko mirtinus konfliktus Artimuosiuose Rytuose“, – rašo Independent.

Nuo 2010 metų Britanija pardavė ginkluotės į 39 iš 51 šalių, įvertintų reitingu „ kaip nelaisvos“ ataskaitoje „Laisvė pasaulyje“ Fredoom House, ir į 22 iš 30 šalių, esančių pačios Britanijos vyriausybės sąrašuose, kur pažeidžiamos žmogaus teisės, rašoma straipsnyje. ginklu eksportas

Tuo metu statistika, patikrinta Britanijos pagalbos prekybai ir investicijoms Departamento, rodo, jog Jungtinė Karalystė pardavė daugiau ginklų, nei Rusija, Kinija ar Prancūzija vidutiniškai per pastaruosius 10 metų. Tik JAV yra stambesnė eksportuotoja, pastebi leidinys.

Endriu Smitas, Kampanijos prieš ginklų prekybą aktyvistas (Campaign Against Arms Trade), įspėjo, jog britų eksportuotojų priklausomybė nuo abejotinų režimų gali sumažinti tikimybę Britanijai įsikišti į situacijas, kada pažeidžiamos žmogaus teisės.

„Šie siaubingi skaičiai liudija apie veidmainystę pačioje Britanijos užsienio politikos širdyje. Vyriausybė visą laiką sako mums, jog ji dirba žmogaus teisių ir demokratijos interesų labui, bet ji apginkluoja ir palaiko kai kuriuos iš pačių represyviausių režimų pasaulyje. Britanijos ginkluotės pardavimų įtaka akivaizdi Jemene, kur britų naikintuvai ir bombos suvaidino pagrindinį vaidmenį visuose sugriovimuose vadovaujant Saudo Arabijai“, – pasakė jis Independent.

„Šie režimai ne šiaip perka ginklus, jie taip pat perka politinę paramą ir legitimumą. Kiek gali būti tikėtina tai, kad Britanija kovos prieš žmogaus teisių pažeidėjus šiose šalyse, kai ji taip pat gauna iš to pelną?“ – užduoda klausimą Smitas.

„Karinio konflikto zonoje neegzistuoja tokios sąvokos kaip ginklų kontrolė, ir net nėra galimybės sužinoti, kaip bus panaudota ši ginkluotė. Tas faktas, kad taip daug ginklų buvo parduota Rusijai ir Libijai, primena apie tai, jog ginklų „ galiojimo laikas“ dažnai yra kur kas ilgesnis už vyriausybių kadencijas ir situacijas, kuriomis jie buvo parduoti“, – pabaigia jis.

Gerbiami skaitytojai, jeigu pageidaujate, – jūs galite paremti infa.lt tinklapį SMS žinute.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 71

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...