infa.lt

Floridoje startuoja „lyčių įvairovės, įtraukties, lygybės” programų atsisakymo universitetuose įstatymas

25 vasario
09:50 2023

Ko išmokysime vaikus

Floridos įstatymų leidžiamoji valdžia pristatė įstatymo projektą, kuriuo pertvarkoma valstijos valstybinių universitetų sistema, priartinant ją prie gubernatoriaus Rono DeSantiso (R-FL) aukštojo mokslo vizijos, praneša „Washington Examiner” leidinys.

Įstatymas, kurį pristatė valstijos atstovas Aleksas Andrade (Alex Andrade, R), suteiktų daugiau galių universitetų valdytojams, kuriuos skiria valstijos gubernatoriai. Jis leistų patikėtiniams dėl bet kokios priežasties peržiūrėti atestuotų profesorių statusus ir panaikinti lyčių studijas ir kritinę rasių teoriją kaip galimas specialybes ar antraeiles disciplinas.

„Kai tik įmanoma, [studijos] turėtų skatinti Vakarų civilizacijos filosofinius pagrindus ir apimti šios tautos istorinių dokumentų, įskaitant Jungtinių Valstijų Konstituciją, Teisių bilį ir vėlesnes jo pataisas bei Federalistų dokumentus, studijas”, – sakoma įstatymo projekte.

„Kursuose negali būti nutylimi ar iškraipomi svarbūs istoriniai įvykiai, negali būti mokoma tapatybės politikos, pavyzdžiui, kritinės rasių teorijos, arba Amerikos istorija negali būti apibrėžiama kaip prieštaraujanti naujos tautos sukūrimui, pagrįstam universaliais Nepriklausomybės deklaracijoje išdėstytais principais”, – rašoma toliau.

Įstatymo projekte taip pat draudžiama skirti lėšų [lyčių] įvairovės, lygybės ir įtraukties (angl. DEI) programoms. Ronas DeSantis, kuris, atrodo, svarsto galimybę 2024 m. kandidatuoti į prezidentus, per spaudos konferenciją anksčiau šį mėnesį teigė, kad DEI programos yra „ideologinis ir politinis filtras”.

Praėjusį mėnesį Floridos bendruomenės koledžų prezidentų koalicija taip pat įsipareigojo nedėstyti kritinės rasių teorijos, žadėdama „nefinansuoti ir neremti jokios institucinės praktikos, politikos ar akademinių reikalavimų, kurie verčia tikėti kritine rasių teorija ar su ja susijusiomis sąvokomis, tokiomis kaip susikirtimai, arba idėja, kad priespaudos sistemos turėtų būti pagrindinis objektyvas, per kurį analizuojamas ir (arba) tobulinamas mokymas ir mokymasis”.

Įstatymo projektas parengtas po to, kai sausio mėnesį DeSantis atmetė Pažengusiųjų afroamerikiečių studijų kursą (Advanced Placement African American Studies), teigdamas, kad jis yra „politinės darbotvarkės dalis, esanti ne toje pusėje”.

Floridos švietimo departamento Artikuliacijos departamentas (Department of Education’s Office of Articulation) žengė dar toliau, teigdamas, kad kursas neturi „edukacinės vertės”, todėl pažeidžia valstijos įstatymus.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 473

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...
Hm

Nenustebino, senėjimo pagrindas yra ultravioletiniai spinduliai, o jų jis išvengią. Dinozaurų eroje atmosfera buvo gerokai...

Mes, Sudano vyriausybė sudarėme komisiją ir reikalaujame, kad Egiptas grąžintų iš Nubijos pagrobtą auksą (faraonų...

Europa nustoja pirkti is RosAL aliumini - tada rusai nebestatys tos AE. Paziuresim,ar issiplidys?...

"draugu" - neziopsok! Vienuoliktas Dievo isakymas,skia! :-D...

Visi sumokesime uz lustus,o kas dar ir pirks - net 2 kartus!...

Ne visi gi pasiryze ekonominiam suicidui JAV vardan!...

lenkus su lietuviukais isgrus namo? O kaip jankiai haimersu operatoriai!? O kaip pusantro tukstancio lenkiuku,amzinai...