infa.lt

Rusijoje įvedama skaitmeninė tapatybė

19 vasario
13:00 2023

QR kodai

Rusijos skaitmeninio saugumo ministerija (SSM) kartu su Federaline saugumo tarnyba iki gegužės 1 d. pateiks Rusijos vyriausybei nutarimo projektą, kuriuo bus leista vietoj paso tam tikrais vidaus atvejais naudoti skaitmeninę tapatybę išmaniuosiuose telefonuose. Trečiadienį šiam pasiūlymui pritarė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Prašau, kuo greičiau, tuo geriau (…) Žinoma, tokios paslaugos yra labai paklausios ir mums tiesiog reikia paspartinti jų įgyvendinimą. Prašome parengti šiuos projektus”, – sakė V. Putinas per susitikimą su vyriausybės nariais, atsakydamas į Informacijos ministerijos vadovo Maksuto Šadajevo pasiūlymą, – cituoja „Interfax”.

„Mes norėjome paprašyti jūsų išleisti įsaką, kuriame būtų apibrėžti galimi tokios skaitmeninės asmens tapatybės kortelės išmaniajame telefone, kaip paso pakaitalo, naudojimo atvejai (…) Norėjome paprašyti jūsų duoti nurodymą iki gegužės 1 d. kartu su FSB ir kitomis suinteresuotomis tarnybomis parengti tokį įsaką, tai leis įteisinti šią technologiją”, – sakė M. Šadajevas.

Pasak ministro, bus nedaug situacijų, kai vietoj paso bus galima naudoti skaitmeninę asmens tapatybės kortelę, „mes nepanaikiname paso”.

Jis pažymėjo, kad su FSB jau susitarta dėl panašios technologijos, kuri leidžia biometrinių pasų turėtojams per Finansų ministerijos prašymą gauti fano kortelę visiškai elektroniniu būdu, nesikreipiant į SSM dėl tapatybės patvirtinimo. Šiuo atveju turėtojo tapatybė patvirtinama pagal biometrinio paso luste įrašytą nuotrauką.

„Tą patį padarėme ir mobiliojoje programėlėje Gosuslugi (…) Ši technologija buvo sukurta, ji veikia labai paprastai: jūs įkeliate nuotrauką iš biometrinio paso tiesiai į savo išmanųjį telefoną, tada sugeneruojamas QR kodas, kurį parodote, ir asmuo, kuris nori patikrinti jūsų duomenis, atitinkamai iš mobiliosios programėlės Gosuslugi taip pat patikrina arba jūsų amžių, arba pavardę, vardą, tėvo vardą”, – sakė Šadajevas.

Jis pridūrė, kad tokio asmens tapatybės dokumento naudojimas turėtų leisti „80% atvejų tokiose buitinėse, paprastose situacijose” vietoj originalaus paso naudoti išmanųjį telefoną. Ši technologija taip pat jau suderinta su Federaline saugumo tarnyba dėl saugumo ir apsaugos reikalavimų, sakė ministras.

sarmatas.lt: tokia yra oficiali pristatymo versija, tačiau nutylima pusė yra ta, kad įvedant iškart skaitmeninę tapatybę vietoje popierinio dokumento – kiltų milžiniškas visuomenės pasipriešinimas, todėl ji įvedama po žingsnelį, dalimis, kol kas paliekant ir paprastą popierinį pasą. Kurio vėliau bus tiesiog atsisakyta, paliekant tik popierinį užsienio pasą. Iki tam tikro laiko. Kas bus vėliau – suprantama savaime – telefonas nėra tinkama priemonė saugoti asmens tapatybės duomenis…

šaltinis: sarnatas.lt

 

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 240

Žymos

Atsiliepimų 6

 1. Šiaip    -  2023-02-19, 09:41

  Pseudopandemija buvo tik treniruotė prieš suskaitmenizuojant visus. Dar mano asmenine nuomone per testus buvo surinkta bendra DNR bazė.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Ir kam jiems prireikė tų skaitmenizacijų ?    -  2023-02-19, 12:45

  Kas čia per isidirbinėjimas ? Kad tik lietuvoj nesųgalvotu pasekti jų pavyzdžiu !!!

  Atsakyti į šį komentarą
  • a.š.    -  2023-02-19, 16:33

   Kuo LT skiriasi nuo RU? – Niekuom. Kaip ES pradėti stumti „maistiniai” vabzdžiai, taip ir RU tuo pačiu metu… Globalistai valdo pasaulį. O tie kurie tiki karais yra paprasčiausi avinai vedami į skerdyklą…

   Atsakyti į šį komentarą
 3. Smagu    -  2023-02-19, 14:26

  Oi, pamečiau telefoną. Oi, išsikrovė. Ir tu jau nebeasmenybė.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. nežinomas žmogus.    -  2023-02-19, 14:39

  taip bus ir laisvoje ir nepriklausomoje.ir labai greitai.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...
Hm

Nenustebino, senėjimo pagrindas yra ultravioletiniai spinduliai, o jų jis išvengią. Dinozaurų eroje atmosfera buvo gerokai...

Mes, Sudano vyriausybė sudarėme komisiją ir reikalaujame, kad Egiptas grąžintų iš Nubijos pagrobtą auksą (faraonų...

Europa nustoja pirkti is RosAL aliumini - tada rusai nebestatys tos AE. Paziuresim,ar issiplidys?...

"draugu" - neziopsok! Vienuoliktas Dievo isakymas,skia! :-D...

Visi sumokesime uz lustus,o kas dar ir pirks - net 2 kartus!...

Ne visi gi pasiryze ekonominiam suicidui JAV vardan!...

lenkus su lietuviukais isgrus namo? O kaip jankiai haimersu operatoriai!? O kaip pusantro tukstancio lenkiuku,amzinai...