infa.lt

EŽTT: knyga, kurioje aprašomos homoseksualų santuokos – tinkama vaikams. Autorė pergalės nesulaukė

EŽTT: knyga, kurioje aprašomos homoseksualų santuokos – tinkama vaikams. Autorė pergalės nesulaukė

01 vasario
06:20 2023

asociatyvi nuotr. (foto Eloy Alonso/Reuters)

Europos Žmogaus Teisių Teismas teigia, kad riboti vaikų prieigą prie grožinės literatūros, kurioje vaizduojami tos pačios lyties asmenų santykiai, yra „neteisėta”, praneša Politico.

Europos Žmogaus Teisių Teismas sausio 23 d. priėmė svarbų sprendimą, kuriame nurodė, kad grožinės literatūros knygą, kurioje kalbama apie tos pačios lyties asmenų santuokas, pavadinus žalinga vaikams, pažeidžiama saviraiškos laisvė.

„Apribojant vaikų prieigą prie tokios informacijos nebuvo siekiama jokių tikslų, kuriuos būtų galima pripažinti teisėtais”, – rašoma teismo sprendime.

Byloje Lietuvos vyriausybė stojo prieš pasakų rinkinio, kurio siužetinė linija kai kuriais atvejais susijusi su tos pačios lyties asmenų santuokomis, autorę. (Pavyzdžiui, vienoje iš knygų aprašoma, kaip princesė ir batsiuvio dukra po vestuvių miega viena kitai ant rankų).

Tos knygos „Gintarinė širdis„, platinimas buvo sustabdytas netrukus po išleidimo, 2014 m. kovą. Kai po metų jis buvo atnaujintas, knygos buvo platinamos su etikete, įspėjančia, kad jų turinys gali būti žalingas jaunesniems nei 14 metų vaikams.

Knygos autorė Neringa Macaitė pateikė civilinį ieškinį prieš knygos leidėją Lietuvoje, teigdama, kad nuorodos į tos pačios lyties asmenų santykius negali būti laikomos kenksmingomis vaikams. Po to, kai Lietuvos visų lygių teismai atmetė jos ieškinį, 2019 m. lapkritį ji pateikė prašymą EŽTT.

Tačiau nesulaukė savo pergalės dienos – ji mirė 2020 m.

Savo sprendime teismas nustatė, kad „priemonėmis prieš pareiškėjos knygą buvo siekiama apriboti vaikų prieigą prie informacijos, kurioje tos pačios lyties asmenų santykiai vaizduojami kaip iš esmės lygiaverčiai skirtingų lyčių žmonių santykiams”.

Tai, teismo nuomone, pažeidė Europos žmogaus teisių konvencijos 10 straipsnį, kuriame kalbama apie saviraiškos laisvę. Teismo neįtikino Lietuvos vyriausybės argumentas, kad knyga „propagavo tos pačios lyties šeimas kitų šeimų atžvilgiu”.

„Priešingai, pasakos propagavo pagarbą ir priėmimą visų visuomenės narių esminiame jų gyvenimo aspekte, t. y. įsipareigojančiuose santykiuose”, – rašoma teismo sprendime.

Tai pirmoji byla, kurioje EŽTT buvo paprašytas priimti sprendimą dėl prieigos prie vaikų literatūros, kurioje pateikiamos nuorodos į tos pačios lyties asmenų santykius, ribojimo.

Sprendimą audringai sveikino LGBTQ+ organizacijos.

„Vaikų ar visuomenės moralės apsauga pernelyg dažnai naudojama kaip patogus pretekstas riboti saviraiškos laisvę, demonizuoti ir diskriminuoti LGBTQI+ bendruomenės narius”, – sakė nevyriausybinės žmogaus teisių organizacijos „Article 19” vyresnioji teisės ir politikos direktorė Barbora Bukovska.

„Šiandienos nuosprendžiu Europos Teismas atmetė tokią gąsdinimo taktiką ir aiškiai parodė, kad ji negali būti toleruojama.”

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 237

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. VŽA    -  2023-02-01, 07:28

    Sveikos psichikos žmogui vienalyčiai, – ŠLYKŠČIAU už pedofilijos iškrypimą. Nebent galima lyginti su nekrofilijos iškrypimu… Lietuva – Marijos Žemė, Dievas Biblijoje Įsakė:„Jei vyras sugultų su vyriškiu tarsi su moterimi, jiedu abu nusikalto bjauriu iškrypimu ir užsitraukė kraujo kaltę“, kas reiškia mirties bausme (Kunigų knyga, 20 skyrius, 13 eilutė)…

    Atsakyti į šį komentarą
  2. T0mas J.    -  2023-02-23, 12:40

    Mes patys sprendžiam, kas tinkama mūsų vaikams..

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Kaip gerai, kai žmogus sugeba gyventi savo iliuzijose. Pasineria į savo sukurtą pasaulį ir realybės...

Išsivysčiusios, sveiko proto vadovų šalys ruošiasi ne karams, o GYVENIMUI. Galvažudys, barbaras ir teroristas Putinas...

Važiuotų galvažudys Putinas, bet jį iš ten perkeltų į Hagą, tad susilaikys......

KOKS džiaugsmas tėvynės išdaviko paleckiukinėms atliekoms......

Tai, Putino nuo Hagos neišgelbės, tik tautos išdaviko paleckiukiniams džiaugsmas......

Kaip gaila......

Vakarų satanistai ir pidarastai yra šokiruoti. Šoko būsenoje yra ir Lietuvos liberal-pidarast-naciai....

Dolerio pabaigos pradžia.....

Būkit žmonės! Nebedėkit jos fotografijų....

Kokie mes tampame silpni, nemąstantis. Tai mokestis už lengvo pabendravimo norą. Su žmona juk bendrauti...

Na aš juos suprantu, nes žmonių skaičius tiesiogiai įtakoją tinginių, vagių bandiūgų ir t.t.. išnykimą,...