infa.lt

„Big Farma” daro neproporcingai didelę įtaką ES institucijoms

„Big Farma” daro neproporcingai didelę įtaką ES institucijoms

20 sausio
15:17 2023

Ursula von der Leyen

Dviejų nevyriausybinių sveikatos apsaugos organizacijų ataskaitoje teigiama, kad farmacijos pramonė darė neproporcingą įtaką ES institucijoms, praneša Euractiv.

Penktadienį (sausio 20 d.) paskelbtoje Pasaulinių sveikatos gynėjų (GHA) ir „StopAids” ataskaitoje teigiama, kad farmacijos lobistų įtaka ES institucijoms, tokioms kaip Europos Komisija ir Parlamentas, COVID-19 pandemijos metu labai išaugo – ši tendencija turėjo įtakos ir piliečių sveikatai.

„Pandemijos metu privatūs interesai darė nepaprastai didelę įtaką Europos sprendimų priėmėjams, todėl valstybės finansuojamų vakcinų sutarčių skaidrumas buvo neskaidrus”, – interviu portalui EURACTIV France sakė GHA ES teisių gynimo koordinatorė Rowan Dunn.

Prasidėjus COVID-19 pandemijai 2020 m. kovą, Europos Komisija siekė kuo greičiau aprūpinti ES šalis vakcinomis. „Tuo pat metu Europos Komisija propagavo vakciną kaip bendrą visiems prieinamą gėrybę”, – aiškino R. Dunn.

Tai „labai svarbus” Komisijos skiepijimo strategijos pokytis, teigė Europos Parlamento narys iš Belgijos Marcas Botenga, Europos Parlamento specialiojo komiteto dėl COVID-19 pandemijos narys.

Ursula von der Leyen atsisakė idėjos, kad vakcinos taptų bendra gėrybe, ir pirmenybę teikė atskiriems pirkimo susitarimams su farmacijos bendrovėmis”, – sakė jis interviu EURACTIV France.

70 procentų skiepijimo lygis iki 2021 m. vasaros

2020 m. birželį Komisija sudarė sutartis su farmacijos bendrovėmis dėl COVID-19 vakcinos dozių tiekimo valstybėms narėms. Šie didmeniniai vakcinų pirkimai, žinomi kaip Europos vakcinų strategija, padėjo pagreitinti dozių gamybą ir užtikrinti vienodą skiepų prieinamumą visiems bloko piliečiams.

Daugiausia dozių įsigyta iš „Pfizer”, tačiau Europos vaistų agentūra (EMA) taip pat uždegė žalią šviesą „Moderna”, „AstraZeneca”, „Janssen”, „Novavax” ir „Valneva” pagamintoms vakcinoms.

Iki 2020 m. liepos pabaigos buvo suleistos pirmosios dozės, o iki 2021 m. liepos – 70% suaugusiųjų ES buvo suleista bent viena vakcinos dozė.

Tačiau, kaip teigiama ataskaitoje, Komisija, susidūrusi su ekstremalia vakcinos situacija, nusileido tam tikriems farmacijos bendrovių reikalavimams, įskaitant kainodarą, sutarčių skaidrumą ir intelektinę nuosavybę.

„Intelektinės nuosavybės privalumas farmai yra tas, kad farmacijos bendrovės turi monopolį ir todėl gali gauti didžiausią pelną”, – sakė Botenga. „Dėl intelektinės nuosavybės suteikus farmacijos įmonėms galimybę kontroliuoti dozių kainas, buvo sustabdyta mūsų socialinė apsauga”, – pridūrė jis.

Pfizergeitas

Siekiant pabrėžti, kokia įtakinga yra farmacijos lobistinė organizacija, ataskaitoje minimos JAV farmacijos milžinės „Pfizer” ir Europos Komisijos sudarytos vakcinų pirkimo sutartys, dėl kurių pastaruoju metu kilo didžiausias skandalas.

Europos Parlamentas, nevyriausybinės organizacijos ir ES ombudsmenas ragina paviešinti šiuos redaguotus ir todėl neįskaitomus dokumentus.

Nemažai triukšmo sukėlė ir tekstinės žinutės, kuriomis, kaip įtariama, Ursula von der Leyen ir „Pfizer” generalinis direktorius Albertas Bourla pasikeitė dėl sutarties, susijusios su 1,8 mlrd. dozių COVID-19 vakcinų pirkimu.

„Niekas negali derėtis dėl tokių sudėtingų sutarčių nei SMS žinutėmis, nei vienas pats. Tam yra labai gerai struktūruota valstybių narių ir Komisijos procedūra”, – spalio 26 d. sakė Komisijos pirmininko pavaduotojas Margaritis Schinas. tačiau nepaisant viso to – Ursula von der Leyen galėjo.

„Tarp institucijų ir „Pfizer” yra nesveiki santykiai. Norime žinoti, kokią įtaką šios SMS žinutės turėjo deryboms. Ar tam tikros detalės, pavyzdžiui, kaina, perduodamos SMS žinutėmis?” – sakė A. Botenga.

Siekdamos padidinti skaidrumą ir apriboti šį lobizmą, „StopAids” ir GHA rekomenduoja, kad bet kokios būsimos Komisijos ir farmacijos bendrovių derybos vyktų „visiškai atvirai ir skaidriai” ir naudojant „nustatytus procesus, o ne neoficialius kanalus”.

Bendrovės „Pfizer„, „AstraZeneca” ir „Moderna” neatsakė į GHA ir „StopAids” prašymus pateikti komentarus.

Apie Ursulos von der Leyen atsakomybę ar atsistatydinimą dėl šių visiškai neteisėtų veiksmų – neužsimenama.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 175

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. Lėlių valdovo spektaklis    -  2023-01-20, 16:36

  Matyt europarlamentarai žiuri daug fantastiniu filmu ir žaidžia savo eksperimenta su žmonija
  Palinkėsiu jiems nusileisti ant žemės.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. VŽA    -  2023-01-21, 07:37

  Farmacinis, šiuo metu VAKCININIS –
  milijardinis, ne tik verslas, bet ir masinis galvažudys…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...