infa.lt

„Mažumos” per teismus gins „teisę į šeimą”, ką nuolat neigė „Partnerystės” advokatai

„Mažumos” per teismus gins „teisę į šeimą”, ką nuolat neigė „Partnerystės” advokatai

18 sausio
19:30 2023

Tuo metu, kai tokios visuomeninės organizacijos kaip „Lietuvos Šeimų Sąjūdis”, visais lygiais ir priemonėmis kovojo prieš „Civiline” vadinamos partnerystės įteisinimą, teigdamas, kad po to seks teismų virtinė, kuria bus siekiama įteisinti „vienos lyties asmenų šeimos” statusą Lietuvoje, „Partnerystę” palaikantys advokatai tvirtino priešingai, aiškindami, jog visa tai siekiama įteisinti tik dėl teisinio saugumo.

Esą partneriai galėtų gauti informaciją apie vienas kitą iš ligoninių, paveldėti partnerio turtą ir kitų teisinių aspektų, kuriuos ir iki tol galima buvo nesunkiai susitvarkyti per notarą.

Įsimintinas vienas dalykas, kad „Civilinės partnerystės” įteisinimą aktyviai palaiko ir taip vadinama, Nidos Vasiliauskaitės įkurta neformali organizacija „Antroji Lietuva”, ateityje žadanti tapti partija ir jau turinti programą, kurioje pagrindinis akcentas dedamas į „kuo mažiau valstybės” piliečių gyvenime.

Pati N.Vasiliauskaitė tvirtina, kad palaiko partnerystę todėl, kad ji esą padeda „atskirti” partnerystę nuo santuokos, o sekant tuo – ir šeimos.

Tiesa, vėliau ji paneigė šią koreliaciją, teigdama, jog niekada nesakė, kad partnerystė neturi būti lygi šeimai. Ji esą kalbėjo Tik apie santuoką.

Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad santuoka Lietuvoje reiškia pirmoje eilėje oficialų šeimos įteisinimą, tad Vasiliauskaitės teiginiai, jog „jos palaikoma” Partnerystė nebus lygi santuokai tėra tik manipuliacija sąvokomis, siekiant nuslėpti tikrąjį tikslą – „Partnerystė=šeima”.

Juk koks skirtumas per kokio pavadinimo (Santuoka, partnerystė) procesą bus įteisintas šeimos statusas seksualinėms mažumoms?

Būtent prieš tai ir už tikros šeimos vertybių išsaugojimą kovoja asociacija „Lietuvos Šeimų Sąjūdis„, kurio atstovai mato, kaip manipuliuojama sąvokomis ir pavadinimas, stengiantis net pakeisti jų prasmes, kad tik būtų įteisintas „šeimos statusas” tiems, kas iš tikrųjų realiai tėra tik partneriai.

Būtent todėl, dabartinei valdančiajai daugumai nepavykstant prastumti „Civilinės sąjungos” (pervadintos iš Partnerystės) Seime, taip pat ir dėl milžiniško visuomenės pasipriešinimo, bandoma šį „statusą” įteisinti per teismų sistemą, esą kreipiantis „šeimoms”, kurių teisės pažeidžiamos neleidžiant joms taip vadintis ir gauti su tuo susijusias teises valstybėje.

„Nepataikantį į vartus kamuolį” iš valdančiosios koalicijos  dabar perėmė seksualinių mažumų organizacija „Tolerantiško jaunimo asociacija”, kurios valdybos nare, bent jau iki 2014 m. lapkričio, buvo ir „Antrosios Lietuvos” įkūrėja, Nida Vasiliauskaitė., šiandien palaikanti tuos pačius siekius.

Minimas „Tolerantiškas jaunimas„, neapsikentęs netolerancijos savo paties grupės, „diskriminuojamos „šeiminių ryšių” nepripažinimo atžvilgiu, tiesiog paskelbė Facebooke kylantis į kovą už savo teises, kurios esą pripažintos net 14-oje iš 27 ES šalių (santuokos).

Pasak „Toleerantiško jaunimo” – „Lietuva yra absoliučioje mažumoje – ji patenka tarp 4 ES valstybių, kuriose vienos lyties poroms nenumatyta nei santuoka, nei partnerystė, nei kitoks teisinis pripažinimas.”

Ir čia net nekeista tai, kad šiais laikais, kai sąvokos ir žodžių prasmės keičiamos dažniau nei kojinės, „Tolerantišku” save vadinantis „jaunimas” visiškai netoleruoja absoliučios Lietuvos gyventojų daugumos žmonių nuomonės, aiškiai pasisakančios prieš vienos lyties asmenų santuokas. Toleruoti galima tik tuos, kas tau pritaria. Visus kitus reikia pulti, ir, jei yra galimybė – per teismus.

Tada, kai „netolerantiški” žmonės santuokas ir šeimas kurs laisvanorišku vyro ir moters susitarimu – „tolerantiški” jas sieks sudaryti teismų pagalba. Ir šiam tikslui dabar renka lėšas teismams.

Būtent to pažadėjo imtis šis „jaunimas”. Cituojame jų skelbimą socialiniame tinkle:

Tūkstančiams Lietuvos žmonių valstybė nesudaro formalių galimybių įteisinti šeimą ir džiaugtis savo santykiais. Žadėtasis Civilinės partnerystės įstatymo projektas vėl atidėtas, bet net ir jį priėmus kas pasikeistų: juk naujausioje redakcijoje vienos lyties poros nebūtų laikomos šeima, neįgytų jokių su šeimos ryšiais susijusių teisių ir galimybių?

Iš 27 Europos Sąjungos valstybių net 14-oje yra įteisintos vienos lyties asmenų santuokos, dar 7-iose yra įteisinta civilinė partnerystė, o dar 2-ose numatyta kitokia teisinės kohabitacijos forma.

Lietuva yra absoliučioje mažumoje – ji patenka tarp 4 ES valstybių, kuriose vienos lyties poroms nenumatyta nei santuoka, nei partnerystė, nei kitoks teisinis pripažinimas.

Laikas pasakyti – GANA!

Gana būti Europos autsaideriais, gana žeminti savo tarptautinę reputaciją ir niekinti žmonių orumą. Visi turi teisę į šeimą. Tai svarbu ir tarptautinėms bendrovėms, veikiančioms Lietuvoje, nes jose dirba daugybė žmonių, kurie negali Lietuvoje jaustis visaverčiai ir kurti šeimos su savo mylimaisiais, tai neatitinka šiuolaikiškų vakarietiškų tarptautinių įmonių vertybių.

Tai svarbu ir kiekvienam iš mūsų – kiekvienas savo giminėje turime LGBT+ žmonių, ir bus gėda pažiūrėti jiems į akis, jeigu dėl jų gerovės ir lygybės nieko nedarysime. Galiausiai ir patys kaip bendruomenė turime kovoti už savo teises.

Tolerantiško Jaunimo Asociacija nebetiki politikų beviltiškais pažadais ir kviečia visus neabejingus asmenis, įmones ir organizacijas paremti mūsų iniciatyvą – MES EINAME Į TEISMĄ. Jau turime ryžtingas vienos lyties asmenų poras, kurios pasiryžo teisme ginti savo teises.

Mes kovosime iki galo, prireikus – ir tarptautiniuose teismuose. Teisminė gynyba, atstovavimas, advokatų paslaugos kainuoja brangiai, todėl prašome Jūsų visų paremti mūsų iniciatyvą. Padovanokime visiems teisę į orią šeimą Lietuvoje!

Skelbiant šį postą turime padėkoti visoms ir visiems, kurie jau prisidėjo. Pasiekėme dešimtadalį planuotos paramos byloms.”

Reikėtų pastebėti akivaizdų skaičių neatitikimą šiame skelbime – jame minimi „tūkstančiai” žmonių, kuriems valstybė nesudaro formalių galimybių sukurti šeimą.

Tai akivaizdi manipuliacija – Konstitucijoje rašoma, jog „Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters susitarimu”.

Lietuva teisinė valstybė ir santuoką šias pagrindais gali sudaryti bet kas.

Beje, prie to paties – Jurgita Sejonienė savo pristatyme Seime pareiškė, kad homoseksualų šalyje yra milijonas, kas vėliau buvo pavadinta nusišnekėjimu, o šiandien „Tolerantiško” jaunimo pristatomi tūkstantiniai siekiančių ir nepasiekiančių santuokos žmonių skaičiai, gali būti toks pat nusišnekėjimas arba manipuliacija kaip ir Seimo narės, nes nėra pagrįsti jokiais oficialiais tyrimais ir skaičiavimais.

Šeima yra tai, kas kyla natūraliai – vyro ir moters sąjunga, sutvirtinta meile ir siekiu sukurti naują gyvybę.

Santuoka tik formalus to pripažinimas, kurio nesant – šeima vis tiek išlieka šeima, kurios nariai sujungti kraujo ir giminystės ryšiais.

Todėl akivaizdu – Šeimos instituto griovimo procesas tęsis visais lygiais, ir, lėšas teismų kovoms laikas pradėti rinkti ir natūralią šeimą palaikantiems žmonėms. Neužilgo jų labai prireiks teisininkų išlaidoms apmokėti, taip pat informacijos sklaidai ir darbui su informacijos rengimu.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 621

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. VŽA    -  2023-01-18, 13:32

  Krikščioniškoji Europa… Lietuva, – MARIJOS ŽEMĖ… Bet Biblijoje, apie prakeiktuosius iškrypėlius, Dievas įsakė be jokio gailesčio: „Jei vyras sugultų su vyriškiu tarsi su moterimi, jiedu abu nusikalto bjauriu iškrypimu ir užsitraukė kraujo kaltę“, kas reiškia mirties bausme (Kun 20,13). Kai iškrypėlių priviso daugiau, tai Dievas Sodomos, Gomoros miestus ir visą Lygumų kraštą sudegino siera ir ugnimi, kad išnaikintų prakeiktuosius. Prisišauks ir Lietuva, juk Dievas nejaučia stygiaus ar kainų pabrangimo sierai ir ugniai…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Agnė    -  2023-01-18, 15:22

  Galima buvo to tikėtis, nepateko pro duris tai lips per langą ar kaminą.
  Juoką kelia tas „tolerastiškas jaunimas”, pats visiškai netoleruojantis kitokių nuomonių.
  Tiesa, Raskevičius žada „partnerystę” įsteigti Vilniaus lygiu, jei taps miesto meru. Tikiuosi tai ir liks tik jo drambliuko svajonė 🙂

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Taigi Rusteika jau pasake kad 22 metais Europos sąjunga ịvedė direktyvą    -  2023-01-18, 16:22

  Kad Lietuva turi per 2 metus įsivesti visus stambumo konvencijos įstatymus.Jai tai visiems tinka tai atsineškite baltų balionu ir dainuosime dainas.Jai ne tai ir sakome Ne !

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Arvydas Daunys. Nauji rinkimai? – Valdžioje liks tie patys. Dieve, padėk Lietuvai

Arvydas Daunys. Nauji rinkimai? – Valdžioje liks tie patys. Dieve, padėk Lietuvai

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Vytautas Abraitis. Seno žmogaus genocidas

Vytautas Abraitis. Seno žmogaus genocidas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Valdas Vižinis. Išskaičiuotas socialdemokratų cinizmas arba kaip ateina naujasis raudonųjų „monstras“

Valdas Vižinis. Išskaičiuotas socialdemokratų cinizmas arba kaip ateina naujasis raudonųjų „monstras“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Linas Karpavičius. Prieš audrą (2)

Linas Karpavičius. Prieš audrą (2)

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Lydekai paliepus, man panorėjus

Jolanta Blažytė. Lydekai paliepus, man panorėjus

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Kas savimi yra kairieji?

Arvydas Daunys. Kas savimi yra kairieji?

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Dar kartą apie bepročius

Jolanta Blažytė. Dar kartą apie bepročius

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Dr. Algimantas Matulevičius. Ar mūsų ,,skaidrintojai” netarnauja ,,giluminei valstybei”?

Dr. Algimantas Matulevičius. Ar mūsų ,,skaidrintojai” netarnauja ,,giluminei valstybei”?

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Artėjantis kataklizmas

Artėjantis kataklizmas

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Po LŠS pranešimo apie politinės jėgos kūrimą – G.Landsbergis anonsuoja išankstinius rinkimus

Po LŠS pranešimo apie politinės jėgos kūrimą – G.Landsbergis anonsuoja išankstinius rinkimus

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Sąjunga nėra savižudybės paktas

Sąjunga nėra savižudybės paktas

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Kisindžeris siūlo priimti Ukrainą į NATO, kad būtų išvengta pasaulinio karo

Kisindžeris siūlo priimti Ukrainą į NATO, kad būtų išvengta pasaulinio karo

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Visuomenės sveikatos apsaugos institucijų darbo metodai. Ar jos tikrai reikalingos?

Visuomenės sveikatos apsaugos institucijų darbo metodai. Ar jos tikrai reikalingos?

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Gintaras Furmanavičius. „Pasitik ateitį – išdrįsk keistis”

Gintaras Furmanavičius. „Pasitik ateitį – išdrįsk keistis”

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą

Fantastiškas pranešimas..Ačiū!...

aprašyta teisingai,bet. alia partijėlės išsigando naujų rinkimų,tai kaip čia yr? nėr ko pykt ant veidrodžio...

Po 8 metu (?) gavę valdžią taip lengvai jos neatiduos...

Pagaliau radau atsakymą, kodėl konservatoriams reikalingi priešlaikiniai rinkimai, nes po metų šansų bus kur kas...

Pirmiausia tai reikėtų mažiau loti. Po to galvoti apie gynybą. Bėda ta, kad visokio plauko...

Jeigu iškrypėliai užvaldys pasaulį - pasaulis žus. Tiesiog išnykks....

Hm

... Baltarusijoje......

Hm

Akis už akį, dantis už dantį, jei putinas apšaudo Kijevą, Kijevas apšaudys Maskvą, būkim biedni,...

Hm

Kreipkis su klausimu į putiną, kodėl jis dislokuoja tolimojo nuotolio ginkluotę galinči nešti branduolinius ginklus...

Tie pusprociai matyt nori visisko sunaikinimo jai palies maskva ruselis pasius atoma...

O kaip dėl tarptautinių susitarimų neplatinti tolimojo nuotolio ginklų. Gal kas pacituotų?...