infa.lt

Ukrainą palaikantys bulgarai protestuoja prieš blokavimą Facebooke. Lietuvos vyriausybė irgi turi pretenzijų

Ukrainą palaikantys bulgarai protestuoja prieš blokavimą Facebooke. Lietuvos vyriausybė irgi turi pretenzijų

12 sausio
10:34 2023

Bulgarijos proukrainietiškų-proeuropietiškų pažiūrų atstovai protestuos prie „TELUS International Bulgaria”, trečiosios šalies rangovo, teikiančio moderavimo paslaugas populiariausiai šalies socialinės žiniasklaidos platformai „Facebook„, būstinės, kuri, anot jų, skatina antieuropietiškus ir prokremliškus balsus, tačiau blokuoja Ukrainai palankų antiputinišką turinį, rašo Euractiv.

Protestą prieš „Facebook” organizuos pilietinė asociacija BOEC, viena iš 2020 m. vasarą vykusių antivyriausybinių demonstracijų, kuriomis buvo priešinamasi GERB ir jos lyderio bei buvusio ministro pirmininko Boiko Borisovo valdymui, organizatorių.

„Per pastaruosius penkerius metus mano Facebook paskyra buvo blokuota lygiai 50 kartų. Iš viso daugiau nei trejus metus praleidau užblokuotas dėl savo veiklos su BOEC ir mūsų kovų su mafija bei Kremliaus „penktąja kolona”, – sakė BOEC lyderis Georgijus Georgijevas.

Tuo tarpu proeuropietiška partija „Demokratinė Bulgarija” pareikalavo, kad bendrovė būtų apklausta parlamente. Priežastys tos pačios – dažni įvairių vartotojų skundai, kad jų paskyros neteisėtai blokuojamos.

Christo Komarnitski, garsus karikatūristas, turintis daugiau kaip 52 000 „Facebook” sekėjų ir piešiantis EURACTIV partneriui „Sega”, vėl buvo užblokuotas 30 dienų už tai, kad pasidalijo bulgaro įrašu, kuriame teigiama, kad jis yra Ukrainoje ir bus ten iki pergalės. Įrašas nebuvo ištrintas, tačiau žmonės už dalijimąsi juo buvo užblokuoti.

Dar gruodžio mėnesį, kai ėmė kilti nepasitenkinimas TELUS, „TELUS International Bulgaria” operacijų viceprezidentė Kristina Ivanova paneigė, kad jos bendrovė priima sprendimus dėl „Meta” taisyklių įgyvendinimo.

„Mes nesame susieti nei su Rusijos, nei su jokia kita pasaulio vyriausybe. Esame visiškai nepriklausoma bendrovė, kurios akcijomis prekiaujama viešai”, – pridūrė ji.

infa.lt: Neseniai Lietuvos vyriausybė irgi paskelbė panašų nusiskundimą dėl Ukrainą palaikančių įrašų blokavimo Facebooke ir pažadėjo imtis priemonių šiam nesusipratimui ištaisyti. Vienas iš argumentų buvo, kad FB moderatoriai nelabai gerai supranta lietuvių kalbą. Kai dėl visai kitų priežasčių šiame socialiniame tinkle buvo blokuojami dešimtys tūkstančių Lietuvos piliečių – vyriausybė palaimingai tylėjo ir teigė, kad ji nesikišanti į socialinių tinklų moderavimo reikalus.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 75

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Nereikia    -  2023-01-12, 17:07

    skleisti melagysciu,propagandos ir neapykantos – ir niekas neblokuos!

    Atsakyti į šį komentarą
  2. VŽA    -  2023-01-13, 08:51

    Feisbukas, – tapo kaip LR Vyriausybė…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...