infa.lt

NATO: J.Stoltenbergas ragina Ukrainai skirti daugiau ginklų

NATO: J.Stoltenbergas ragina Ukrainai skirti daugiau ginklų

02 sausio
06:30 2023
Jensas Stoltenbergas

REUTERS

Penktadienį (gruodžio 30 d.) paskelbtame interviu NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas paragino NATO valstybes nares tiekti daugiau ginklų Ukrainai, rašo Euractiv.

„Raginu sąjungininkus padaryti daugiau. Visų mūsų saugumo interesas yra užtikrinti, kad Ukraina nugalėtų, o Putinas nenugalėtų”, – sakė J. Stoltenbergas Vokietijos naujienų agentūrai DPA.

Jis sakė, kad galbūt dar svarbiau, jog Ukraina gautų pakankamai amunicijos jau veikiančioms sistemoms, ir pridūrė, kad amunicijos ir atsarginių dalių poreikis yra „milžiniškas”.

Praėjusią savaitę Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipdamasis į grupę Vakarų lyderių paprašė įvairių ginklų ir oro gynybos sistemų, kad padėtų pastangoms atremti Rusijos invaziją.

Be to, Jungtinės Valstijos praėjusią savaitę paskelbė apie beveik 2 mlrd. dolerių vertės papildomą karinę pagalbą, įskaitant oro gynybos sistemą „Patriot„, užtikrinančią apsaugą nuo lėktuvų, sparnuotųjų ir balistinių raketų.

NATO vadovas J. Stoltenbergas agentūrai DPA sakė, kad karinė parama Ukrainai yra greičiausias kelias į taiką.

„Žinome, kad dauguma karų baigiasi prie derybų stalo – tikriausiai ir šis karas baigsis taip pat – tačiau žinome, kad tai, ką Ukraina gali pasiekti šiose derybose, neatsiejamai priklauso nuo karinės padėties”, – sakė jis.

Vasario 24 d. Rusija įsiveržė į Ukrainą, vykdydama tai, ką V. Putinas vadina „specialia karine operacija”, nukreipta prieš tai, ką jis laiko grėsmėmis Rusijos saugumui.

Ukraina ir jos Vakarų sąjungininkės pasmerkė Rusijos veiksmus kaip imperialistinio stiliaus žemės užgrobimą ir įvedė sankcijas, siekdamos sužlugdyti kampaniją.

Per 11 mėnesių trunkantį karą žuvo dešimtys tūkstančių žmonių, milijonai buvo išvaryti iš namų, miestai virto griuvėsiais, o pasaulio ekonomika rieda į recesiją, augant energijos ir maisto kainoms.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 91

Žymos

Atsiliepimų 7

 1. VŽA    -  2023-01-02, 07:01

  Teisingai, viso pasaulio pastangomis, ukrainiečių rankomis turi būti Rusų barbarų ir teroristų armija galutinai sutriuškinta Ukrainos žemėje. Savo agresija pats Putinas prašosi…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Kol egzistuos    -  2023-01-02, 12:08

  sitie plesikai „gynejai” – pasauliui taikos nematyti! Jie biznio neatsisakys! Dabar jau kakoja i kelnes,kad Kinija pareiks pretenzijas i teritorijas Menulyje! Isivaizduojate!? Jiems jau NATO pavergtos ir apiplesiamos Zemes mazai! Del Menulio jau bijo!

  Atsakyti į šį komentarą
  • Hm    -  2023-01-02, 12:33

   Anekdotas, kalbasi du žydai – Kas naujo? Na kaip kas, Rusija kariauja su NATO. Na ir kaip Rusijai sekasi? Na ne kaip, jau arti 110000 žuvusių… O kaip NATO? O NATO dar net nepradėjo 😉

   Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...