infa.lt

Kriptoindustrija baigia metus gilioje, tamsioje „žiemoje”

Kriptoindustrija baigia metus gilioje, tamsioje „žiemoje”

02 sausio
06:20 2023

Bitkoinas

2022-ieji įsimins kaip niūrūs tiems, kurie investavo savo pasitikėjimą ir pinigus į kriptovaliutų rinką.

Kalendoriui persiritus į 2023 m., kriptovaliuta išgyvena gilią ir tamsią žiemą. Beveik kiekvieno skaitmeninio turto, įskaitant bitkoinus ir eterį, vertė labai smuko, nes investuotojai išveda savo lėšas iš įtemptų rinkų.

Praėjusių metų nuosmukį lėmė keli priešpriešiniai vėjai, kurių daugelis dar nesumažėjo, rašo „Washington Ecaminer”.

Gruodžio viduryje bitkoinas svyravo maždaug 17 000 JAV dolerių ribose. Daug investavusieji į kriptovaliutas greičiausiai nebūtų numatę tokio kritimo po to, kai vos prieš metus pagrindinė kriptovaliuta pasiekė rekordinį 69 000 JAV dolerių lygį. Šis nuosmukis daugeliui sukėlė abejonių, o iš kai kurių atėmė santaupas.

Nuo praėjusių metų, kai kainavo maždaug 50 000 JAV dolerių, bitkoinas prarado 66% visos savo vertės. Antroji pagal populiarumą kriptovaliuta Ethereum prarado apie 69%.

Pavasarį ir vasarą, kai Federalinė rezervų sistema padidino palūkanų normas, kriptovaliutos pradėjo smarkiai kristi. Didesnės palūkanų normos paprastai mažina rizikingo turto, tokio kaip akcijos – ir, kaip rodo šių metų duomenys, skaitmeninių tokenų – vertę.

Nuosmukio metu investuotojai paprastai bėga nuo rizikingų investicijų ir renkasi saugesnes ir stabilesnes pinigų vertės saugyklas. Bitkoinai ir kitos kriptovaliutos vis dar yra nauja turto klasė, todėl investavusieji į šias monetas išpardavinėjo turimas akcijas, baimindamiesi, kad jos žlugs, o tai sukels grandininės reakcijos efektą.

Nors didžiąją rudens dalį bitkoinų kainos išliko žemo, bet šiek tiek stabilaus lygio, FTX žlugimas lapkričio pradžioje sudavė dar vieną smūgį.

Bendrovė, kuri buvo viena didžiausių kriptovaliutų įmonių pasaulyje, greitai paskelbė bankrotą, o bitkoinas vos per kelias dienas prarado ketvirtadalį savo vertės.

FTX žlugimas privertė daugelį investuotojų supanikuoti ir palikti kriptovaliutų erdvę, turint omenyje, kad ši bendrovė ir jos dabar jau susikompromitavęs įkūrėjas Sam Bankman-Fried žiniasklaidoje buvo reklamuojami kaip didžiulės sėkmės istorija. „Jei FTX gali žlugti per kelias dienas, tai kas trukdo žlugti kitoms platformoms?” – galvojo sutrikę investuotojai.

„FTX” žlugimas niekam iš šios pramonės šakos atstovų nėra naudingas. Nevertinkite to kaip „mūsų laimėjimo”. Vartotojų pasitikėjimas smarkiai susvyravo. Reguliavimo institucijos dar atidžiau tikrins biržas. Licencijas gauti bus sunkiau visame pasaulyje”, – FTX žlugimo pradžioje išplatintame pranešime teigė biržos „Binance” generalinis direktorius.

FTX žlugimas sukėlė bangos efektą, arba užkratą, dėl kurio žlugo ir kitos kriptovaliutų bendrovės, dar labiau sumažindamas bitkoino ir kito skaitmeninio turto vertę.

Praėjusio mėnesio pabaigoje kriptovaliutų skolintoja „BlockFi” paskelbė, kad pateikė bankroto prašymą. „BlockFi” kovos buvo persipynusi reikalais su „FTX”, nes bendrovė suteikė „BlockFi” 400 mln. dolerių kredito liniją ir galimybę įsigyti bendrovę.

„BlockFi” 11 skyriui pateiktoje paraiškoje bendrovė nurodė turinti nuo 1 iki 10 mlrd. dolerių įsipareigojimų ir turto bei daugiau nei 100 000 kreditorių. Didžiausio atskleisto kliento likutis siekia 28 mln. dolerių.

Žiauri metų pabaiga bitkoinams neišvengiamai persikels į 2023 metus. Dėl stulbinančio „FTX” žlugimo atsirado naujas spaudimas griežtinti kriptovaliutų reguliavimą, kurio perspektyva dar labiau padidino kriptovaliutų rinkos nuosmukį.

Šį mėnesį per liudijimą Kongrese CFTC pirmininkas Rostinas Behnamas paragino Kongresą sukurti kriptovaliutų reguliavimo sistemą. Behnamas liudijo, kad nesant pakankamo reguliavimo, labiau tikėtinos tokios griūtys kaip „FTX”.

Jis prašė įstatymų leidėjus suteikti CFTC didesnius reguliavimo įgaliojimus, kad būtų užkirstas kelias sukčiavimui ir piktnaudžiavimui skaitmeninio turto srityje, sakydamas, kad „FTX” žlugimas reikalauja atsakomybės.

Atstovų Rūmų ir Senato komitetai jau surengė klausymus dėl „FTX” žlugimo, o kitais metais jų tikrai bus daugiau, nes įstatymų leidėjai tirs bankrotą ir svarstys, kaip padidinti kriptovaliutų reguliavimą.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 57

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. VŽA    -  2023-01-02, 06:27

    Kriptovaliutinio biznio pionieriai-gudručiai…

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Jau tuoj    -  2023-01-02, 07:38

    Viskas OK. Tai buvo blokų grandinės bandomasis laikotarpis. Dabar į eraną įžengs centriniai bankai ir jų skaitmeninė valiuta bus tokia patikima, kad žagsėsite.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...