infa.lt

Meilė, pagarba ir bendras sutarimas būtų Kalėdų stebuklas

Meilė, pagarba ir bendras sutarimas būtų Kalėdų stebuklas

25 gruodžio
16:03 2022

Pastaraisiais metais tikėjimas į Dievą ir dalyvavimas reguliariuose religiniuose susirinkimuose pasiekė žemiausią lygį. Bažnyčios ar religinių ryšių neturinčių žmonių dalis pandemijos laikotarpiu nukrito žemiau 50%. Nors dauguma žmonių vis dar tiki į Dievą, apskritai netikinčiųjų skaičius pasiekė 21%, rašo „Washington Examiner”

Bažnyčių lankymas neatsigavo po pandemijos, kai daugelis valstijų ir vietos valdžios institucijų aktyviai sudarė nepalankias tam sąlygas. Labiausiai tikėtina, kad Dievu netiki jaunosios kartos atstovai: 34% Z kartos atstovų, 29% tūkstantmečio kartos atstovų ir 25% X kartos atstovų.

Šis tikėjimo praradimas daugeliu atžvilgių yra blogas ženklas šaliai. Vienas iš padarinių yra tai, kad jis slopina ir naikina bendruomeniškumo jausmą, kuris kadaise jungė žmones. Bažnyčios ir kiti maldos namai anksčiau buvo bendruomenių pagrindas.

Tai, kad šis tikėjimo praradimas sutampa su vis labiau poliarizuotu ir aštrėjančiu nacionaliniu politiniu naratyvu, yra daugiau nei tik aplinkybės. Daugelyje žmonių religija užleido vietą budriai ideologijai, kuri pati yra religijos forma, skatinanti apmaudą ir neapykantą kitiems dėl jų turto, rasės, religinių ar politinių įsitikinimų.

Šis tradicinės religijos pakeitimas daug tamsesne religija – neįtraukiančia atpirkimo – reiškia, kad žmonės nebeturi tikros politinės diskusijos.  Apie politiką diskusijos nebėra, nes dabar per daug žmonių atmeta tai, kas mažiau nei prieš dešimtmetį buvo pagrindinės bendros vertybės. Pavyzdžiui, dabar diskutuojama, ar galima vardan ideologijos žaloti ar seksualiai išnaudoti vaikus.

Toksiškų ideologijų bruožas, o ne klaida yra tai, kad jų šalininkai siekia didinti rasinę įtampą, o ne ją mažinti; kabinėtis prie žmonių, varyti juos iš restoranų, neduoti jiems ramybės ir neleisti atsikvėpti, kol jie nenusileis.

Ši nesiliaujančio spaudimo taktika, kadangi atrodo veiksminga trumpuoju laikotarpiu, buvo plačiau pritaikyta abiejose politinio susiskaldymo pusėse. Dėl to pilietiškumas tapo retas reiškinys.

Nepaisant visos žalos, kurią netikėjimas daro visuomenės struktūrai, Dievo egzistavimas nepriklauso nuo to, ar kas nors juo tiki. Jis skleidžiasi objektyviose tiesose, kurios prieinamos kiekvieno žmogaus širdžiai, ypač kalbant apie tai, kas yra teisinga ir neteisinga elgiantis su kitais žmonėmis. Taigi pagrindas bendram sutarimui visada yra, tačiau dėl savanoriško daugelio sąžinės aptemimo vis sunkiau prasiskleisti šviesai.

Net ir labiausiai atskiesta, religinio turinio neturinti Kalėdų šventė turėtų sukelti pagarbos ir gerumo jausmus kitiems – paskatą elgtis su kitais taip, kaip norėtųsi, kad su būtų elgiamasi su jais pačiais. Iš tiesų šis impulsas kyla iš auksinės taisyklės, kurią Jėzus paskelbė vėliau, jau būdamas suaugęs.

Kai pasaulis sako, kad su draugais reikia elgtis gerai, o su priešais – blogai, ir keršyti tiems, kurie tave nuskriaudė, šią Kalėdū dieną gimęs kūdikis Jėzus mokė, kad kerštas priklauso tik Dievui.

Kita vertus, jūs gimėte dėl kai ko geresnio: mylėti savo priešus, iš visos širdies atleisti skriaudas, laiminti tuos, kurie jus keikia, ir mylėti kitus ne tik taip, kaip mylite save, bet ir taip, kaip Jis jus myli.

Sugrįžimas prie bendrų idealų ir galimybė būti pilietiškiems nesutariant – štai kokio stebuklo šią Kalėdų dieną belieka laukti pasaulio žmonėms.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 120

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Tautietis    -  2022-12-25, 18:34

  Jo tai tiesa bet nenuleiskim rankų švieskim švieskim švieskim

  Atsakyti į šį komentarą
  • VŽA    -  2022-12-26, 06:04

   Kaip gaila, kad kada gimė žydų rabinas, pranašas Je šua (gojams jau net ne vardu, o viduramžiais išgalvotu titulu Jė zus) nežinomi net metai. Tik spėjama, kad galėjo būti 6-7 m.pr.Kr…

   Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...